Anılarla Diyarbakır ve Diyarbakırspor

Berfin Yayınları

İsmail Hakkı İçten

110,00 TL
73,70 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
36,30 TL
Anılarla Diyarbakır ve Diyarbakırspor Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 278
ISBN: 9786054399857
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
İsmail Hakkı İçten
İsmail Hakkı İçten
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Anılarla Diyarbakır ve Diyarbakırspor Kısa Özet

  *Şehirler medeniyetin aynasıdır. Medeniyetin oluşmasındaki en büyük tanıkları ise insanlardır. İnsanlar olmasaydı, şehirlerin kurulması ve medeniyetin oluşması, tanınması ve yayılması gerçekleşemezdi. Diyarbakır, yirmi altıdan fazla medeniyete tanıklık etmiş, ev sahipliği yapmış bir kentimizdir. Yetiştirdiği insanlar ve onların geliştirdiği kültür günümüzde hâlâ yaşamaktadır.

  Tarihi, 6 bin yıllık bir geçmişe kadar götürülebilen Diyarbakır, bu uzun zaman diliminde, içinde barındırdığı değişik ırk, dil, din ve mezhebe mensup insanları sayesinde çok zengin bir kültüre sahip olmuştur. Diyarbakır’da hüküm süren otuza yakın devletin kurduğu medeniyetleri de düşünürsek, dünyada eşi benzeri olmayan bir kültür hazinesine sahip kadim bir şehirdir. 5 kilometrelik yüksek surların çevirdiği bu şehirde Kürt, Türk, Arap, Zaza, Ermeni, Süryani ve Yahudi gibi kavimler ve bu kavimlerin kendi kültürleri, dini ve mezhebi görüşleri
  kültürel hazineye katkıda bulunmuştur.*

  1956 yılında Diyarbakır’da doğan, 30 yıla yakın tekstil imalat ve ihracatı yaptıktan sonra 21 Şubat 2001 devalüasyonunda şirketinin batmasıyla birlikte kendisini kitap okumaya adayan, yaşadıkları ve okuduklarıyla elde ettiği birikimi kaleme döken İsmail Hakkı İçten, içimizden biridir. Bir dönem Diyarbakırspor’da yöneticilik de yapan yazarımız, bu kitabında çocukluk döneminde Diyarbakır’da yaşadığı güzel anılarının yanında, maruz kaldığı olumsuzlukları da kaleme alarak insanların neler yaşayabileceğinin ilginç örneklerini vermektedir.

 • 2. Hamur

Anılarla Diyarbakır ve Diyarbakırspor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.