sadsad x
asdasd
25,00 TL
19,25 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
5,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Anılarım ve Gerçekler Hakkında Bilgiler
Türü: Yakın Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9786059105987
Kapak: Ciltsiz
Suat Örs
Suat Örs
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Anılarım ve Gerçekler Kısa Özet

  Bu kitap bir sadece anı kitabıdır. Asla bir tarih kitabı değildir. Kitaptaki diğer anlatılar ise anıların oluşturduğu gerçeklerin açıklamasından ibarettir. İstedim ki anılarda geçen terimlerin ne anlama geldiğini anlatmak ve ülkemin hangi sorunlarla karşı karşıya kaldığını açıklamak.

  Ülkenin iki emperyal gücün (ABD, Rusya) sarmalında hangi sorunlarla karşı karşıya kaldığını öğrenmek. Bu sorunları Türk Milletinin nasıl karşıladığı ve bu sorunlarla nasıl başa çıkılacağının bilinmesi gerektiğini öğrendim. Son iki yüz yıllık tarihi ve yöneticilerin zihniyetini anlatmak istedim.

  Bu anılar beni ilk çocukluk devresinden bu günkü noktaya gelinceye kadar ki evre de süzülen olayların bir yansımasını içermektedir. Liseye kadar sakin giden bir hayatın yeni tanıştığım fikirler çerçevesinde nasıl geliştiğini, beni nasıl yönlendirdiği ve olayların içine bıraktığını anlattım.

  Ben de savunduğum fikirler çerçevesinde ülkemin bir an önce emperyalist güçlerin elinde oyuncak olmasından kurtulup kendi geleceğini tayin ederek (Self Determinasyon) yeni bir döneme girmesini istiyorum. Atatürk ilkelerini kendilerine şiar ederek geleceğe bakmasını arzuladım. Ülkenin kurtuluşu ancak Atatürk ilke ve inkılaplarının çerçevesinde olacağını olayların akışı altında öğrendim.

  -Suat Örs

Anılarım ve Gerçekler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.