Anılarda Gizli Kalan Bir Aydının Portresi: Erol Manisalı

Derin Yayınları

Özlem Arzu Azer

155,00 TL
119,35 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
35,65 TL
Anılarda Gizli Kalan Bir Aydının Portresi: Erol Manisalı Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786054993796
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Özlem Arzu Azer
Özlem Arzu Azer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Anılarda Gizli Kalan Bir Aydının Portresi: Erol Manisalı Kısa Özet

  Ergenekon`dan önce ve sonra söyledikleri ve Arzu Azer`in kaleme aldıkları, hem benim geçirdiğim ruhsal, bilimsel, sosyal süreci, hem de ülkenin geçirmekte olduğu dönüşümü yansıtmaktadır.

  Bu nedenle, hiç güncelleştirme yapılamadan, söyleşim "olduğu gibi muhafaza edildi." Böylelikle, ülkenin büyük dişliler arasında geçirmekte olduğu süreç, benimle birlikte resmedilmiş oldu.

  Bütün hayatım orada; hobilerimden Beyaz Saray`ı 1978`de ziyaretime kadar; Demirel, Ecevit, Özal, Çiller gibi siyasilerle temaslarım; akademik hayatımda diğer akademisyenlerle ilişkilerimden öğrencilerle olan yakınlığıma kadar her şey var.

  Akademik hayatta benim, "dışsallıklarla ilgili teorik değerlendirmelerim: `sürdürülebilir üstünlükler kuramı` üzerindeki bulgularım" geniş olarak ele aldık ve bunun gibi birçok şimdiye kadar hakkımda bilinmeyenleri aydınlattık.

  Arzu Azer`in benim anlattıklarımdan yola çıkarak yaptığı çalışma, benim kendimle de yüzleşmeme yol açmama sebep olduğu için teşekkür ederim.
  -Erol Manisalı-

  Tüm okuyucular, Erol Manisalı`nın akademisyen kimliği dışında bilinmeyen yönleriyle nasıl bir insan olduğunu bugüne kadar anlatılmayanlarda bulacaklar. Erol Hoca`nın anlattıkları dışında, özellikle yaşadığı o beklenmedik talihsiz günleri sonrasında, yaşadığı bazı duygulanımlara yakından şahit olmuş biri olarak söyleyebilirim ki hayatın ağırlığını bu kadar dirençle taşıyabilen nadir insanlardan biridir Erol Manisalı.

 • 2. Hamur

Anılarda Gizli Kalan Bir Aydının Portresi: Erol Manisalı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.