190,00 TL
134,90 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
55,10 TL
Anarşist Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 476
ISBN: 9786054979042
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Joanna Higgins
Joanna Higgins
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Anarşist Kısa Özet

  Emma Goldman, Sovyetler Birliği topraklarında, bugünkü Litvanya’da doğdu. 16 yaşında New York’a göç etti ve burada siyasi aktivizmiyle tanındı. Anarşist felsefe, kadın hakları ve toplumsal konulardaki konferanslarıyla dikkat çekti. Kişisel özgürlük fikrinin şemsiyesi altında hapishaneler, ateizm, ifade özgürlüğü, doğum kontrolü, militarizm, kapitalizm, evlilik, aşk,  eşcinsellik gibi konularda konuşmalar yaptı. Amerikan vatandaşı oldu, daha sonra vatandaşlığı elinden alınarak sınır dışı edildi. Hayranlarından Leon Czolgosz’un başkan McKinley’yi öldürmesinden beri, Emma Goldman’in bu suikasttaki etkisi hep konuşuldu.

  Anarşist, merkezinde Emma Goldman’ın olduğu ve ABD Başkanı William McKinley’nin 1901 yılındaki suikastine yol açan olayları konu alıyor. Kitap, birinci ağızdan anlatımlarla hem kurgu karakterlerin hem de Alexander Berkman, William McKinleyve onu vuran Leon Czolgosz gibi tarihsel kişilerin birbiriyle ilişkili yaşamlarını anlatıyor.

  Anarşist, bir kişinin sözleri ile bir başkasının eylemleri arasındaki etkileşimi, Amerikan tarihinin problemli bir döneminde, protestoların, asılmaların, açlık grevlerinin, bombalamaların ve katliamların yaşandığı bir ortamda anlatıyor.

  Anarşist her bakımdan mükemmel bir roman.

  - New York Journal of Books 

  Amerikan tarihinin bir dönemi ancak bu kadar güzel ve güçlü karakterlerle anlatılabilirdi.

  - Library Journal 

   

 • 2. Hamur

Anarşist Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.