sadsad x
asdasd

Anar - Uzağı Yakın Kılan Yazar

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 416
ISBN 9786052030219
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
38,89 TL %28
bkmkitap.com
Fiyatı
28,00 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Anar - Uzağı Yakın Kılan Yazar Kısa Özet

    1960'li yıllarda edebiyat dünyasına giren Anar çağdaş Azerbaycan edebiyatının, özellikle modern hikayenin en büyük ustasıdır. Anar dünya klasiklerinde gördüğümüz gibi mükemmel tekniğe ve detaylara özel bir yer veren bir üsluba sahiptir.

    Günümüzde Anar Azerbaycan ve Türk dünyası için özeldir. Onsuz Türk dünyasının entelektüel sisteminde eksiklik olur. Azerbaycan'ın bu zorlu geçiş döneminde Anar'a büyük ihtiyaç vardır. Onun "bana değil, millete gerek" meyarı Azerbaycan'ın birlik ve beraberliği için en önemli düsturdur. Türk dünyasında ona büyük bir güven vardır ve gelecekte de türk dünyası aydınlığının zirvesinde mutlaka Anar olacaktır.

    Anar çok yönlü bir yazar olarak dikkati çekiyor. Geniş bilgileri ve derin kültürü onun insan sorunu üzerinde çalışmasını sağlamıştı.Anar konularını ve kahramanlarını çağdaş Azerbaycan hayatından almasına rağmen,bu sınırlar içerisinde kalmamış, milliden beşeri olana kadar yüksel'e bilmiş,hem çağdaş Azerbaycan insanını, hem de zamanımızı anlatmayı, canlandırmayı çok yönlü bir şekilde ifade etmeyi başarmıştır.

Anar - Uzağı Yakın Kılan Yazar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.