Anadolu’da Yakılan Ateş

Cenova Yayınları

Metin Soylu

300,00 TL
186,00 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
114,00 TL
Anadolu’da Yakılan Ateş Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786057303653
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: Kuşe
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Metin Soylu
Metin Soylu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Anadolu’da Yakılan Ateş Kısa Özet

  Yurdun büyük bölümü işgal edilmiş, İzmir’e çıkan Yunan kuvvetleri Anadolu içlerine doğru yürüyordu. Askerler, kendilerine liderlik yapacak bir büyük komutan; Anadolu, bağımsız bir Türk Devleti olarak yeniden tarih sahnesine çıkmak için kurtarıcısını bekliyordu.

  Yüzyıllarca süren Batı’ya yürüyüşten sonra, yine yüzyıllarca süren geri dönüşün son vatan parçası Anadolu düşmana verilecek, Anadolu’nun fakir bırakılmış halkı emperyalizmin yazdığı acı yazıyı kabullenecek miydi?

  Hayır!

  Mustafa Kemal’in 1919’da Anadolu’da yaktığı ateş, sadece Türklerin ve Türkiye’nin kurtuluş ateşi değildi. Bu ateş, ulusal bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi olarak parlayacak, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika kıyılarına, ta Afrika içlerine kadar yayılacaktı…

  Kurtuluş Savaşı veren pek çok ulus uzun yıllar boyunca, Atatürk’ün başlattığı bu Kemalist hareketi başarıya ulaşmış bir büyük örnek olarak kabul edecekti.

  Araştırmacı Yazar Metin Soylu’nun bu eseri, Mustafa Kemal’in Samsun’dan hareketle Erzurum’da ateşlediği “Kurtuluş ve Diriliş Meşalesi”nin İzmir’e taşınma öyküsüdür. Yıkıntıdan devlet, ümmetten millet çıkaran Atatürk’ün yazdığı tarihtir…

 • Kuşe

Anadolu’da Yakılan Ateş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.