sadsad x
asdasd

Anadolu’da Alevilik Ruhu

Kalender Yayınevi

Ali Akın Caba

45,00 TL
28,35 TL
%37 indirim
Kazancınız
:
16,65 TL
Anadolu’da Alevilik Ruhu Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9786059080460
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ali Akın Caba
Ali Akın Caba
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Anadolu’da Alevilik Ruhu Kısa Özet

    *Anadolu Aleviliği tarih boyunca yaşanmışlıkları, Ehlibeyt inancıyla yoğrulduğundan ince ruhlu, etrafındakileri kırmak istemeyen, ince eleyip sık dokuyan, kalp kırmaktan korkan, insana değer veren, adalet olgusunu önemseyen, 72 millete bir gözle bakan ve bunun gibi inceliklere sahip bir toplumdur. Bu ruha, *Anadolu’daki Alevilik Ruhu* diyoruz. Bu toplum, tarih boyunca sürekli baskı altında yaşamış, ezilmiş, hor görülmüş, türlü türlü iftiralara uğramış, inancını ve ibadetlerini gizlemek zorunda kalmış, kendi inancını öğreneceği ilim merkezlerinden uzak tutulmuş, sürekli asimile edilmeye çalışılmış ve daha nice sıkıntı ve zorluklar yaşamış bir toplumdur.

    Anadolu’daki Aleviler zulmün birçok çeşidini gördükleri ve yaşadıkları için Ehlibeyt’in ve 12 İmamların başlarına gelen zulümleri çok daha iyi anlarlar ve bu yüzden Ehlibeyt’in başından geçen bir musibet anlatıldığında içten ve yürekten gelen bir acıyla hüzünlenirler ve gözlerinden yaşlar akıtırlar.*

    Elinizdeki kitap Alevi araştırmacı, yazar ve çevirmen Ali Akın Caba’nın Alevilik başta olmak üzere Tevhid, Ehlibeyt, inanç, toplumsal ilişkiler konularındaki yazılarını içermektedir. Çok değerli olan bu yazılar toplumumuzun en çok ihtiyacı olan Ehlibeyt inancı, düşünce, hoşgörü ve doğruyu araştırma temelinde kaleme alınmıştır.

  • 2. Hamur

Anadolu’da Alevilik Ruhu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.