sadsad x
asdasd
Ana Babalık Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 431
ISBN: 9786059389426
Kapak: Ciltsiz
Melike Sayıl
Melike Sayıl
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ana Babalık Kısa Özet

  Ana babalık, evrensel ve yerel nitelikler gösteren, çocuklar üzerindeki kimi etkileri öyle hemen gözlenemeyen ve kolaylıkla anlaşılamayan, çok yönlü ve karmaşık bir olgudur. Araştırmacılar, ana babanın çocuğun gelişimi ve sosyalleşmesindeki rolünü anlama çabalarını uzun yıllardır, gayretle sürdekmetedirler. Bu kitap, ana babalık konusundaki ulusal ve uluslararası çalışmaları, kuram ve güncel araştırma bulgularını kapsamlı şekilde ele almaktadır.

  Ana Babalık: Kuram ve Araştırma kitabı, yirmi iki araştırmacının katkı yaptığı on dört bölümden oluşmaktadır. Her bir bölüm, ana babalığa dair farklı bir konuyu inceleyerek o alandaki çeşitli bakış açılarını vermekte, yeni araştırma sorularına zemin oluşturacak tartışma ve analizler içermektedir. Kitap, başta psikoloji olmak üzere, sosyal bilim ve eğitim alanlarında çalışanlar ve ana babalık konusuna ilgi duyanlar için değerli bir kaynak niteliğindedir.

  Melike Sayıl, TED Üniversitesi Psikoloji Bölümü kurucusu ve profesörü.

  Bilge Selçuk, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nde öğretim üyesi, Queesnland Üniversitesi Psikoloji Bölümü`nde onursal kıdemli araştırmacı.

Ana Babalık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.