sadsad x
asdasd
28,00 TL
21,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Amsterdam Hikayeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786058524347
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Amsterdam Hikayeleri Kısa Özet

  Hollanda`nın en sevilen yazarı olarak gösteriliyor Necsio "Amsterdam Hikayeleri"

  Dayatılanın değil seçtiklerinizin arkasından gidin.

  "Durum şu: Nescio yapması gerekenin sadece kağıda biraz mürekkep bulaştırmak olduğunu biliyordu. Bir esnafın oğlu, ithalat-ihracat sektöründen bir işadamı olan Nescio, aynı zamanda bir eş ve dört çocuk babasıydı. Yazmak için az zamanı vardı ve az yazdı. Yazdığı şeyleri sevdiği için ya da bir şeyleri acilen anlatmak için yazdı. Anlatmak istediği bu şeyler, genellikle düzenlilik için, içinde bizim önemsizliğimizi hissettiren, belki dünyayı sarsmayacak a ma yine de bu önemsizliğin içinde mükemmel ve belki de kutsal şeylerdir. Bu yönüyle neredeyse çağdaşı olan Robert Walser’a benzer.*

  The Guardian

  Deliliği ve mutsuzluğu, cesareti ve gençliğin kırılganlığını; büyük planları ve belirsiz özlemleri kimse Nescio’dan daha güzel ve duygu yüklü anlatamazdı, cümbüşleri, aşkları, uzun yürüyüşleri ve konuşmaları söylemeye bile gerek yok. Belki de kimse Nescio gibi Amsterdam’ın kanallarını, bulutlu atmosferini mahlasıyla uyumlu yazamazdı.

  Çocuktuk, ama iyi c¸ocuklardık. En azından bana go¨re. Artık aklımız bas¸ımıza geldi, acınacak kadar akıllandık. Bavink haric¸, o tuhaflas¸tı. Neleri du¨zeltmeye c¸alıs¸madık ki? Onlara nasıl olacagˆını go¨sterecektik. *Biz* yani bes¸imiz, *onlar* ise digˆer bu¨tu¨n insanlar. *Onlar* hic¸bir s¸eyi anlamayan ve go¨rmeyen kalabalıklar. *Ne?* dedi Bavink, *Tanrı mı? Tanrı hakkında mı konus¸uyorsun? Onların Tanrı dedikleri s¸ey, o¨nlerindeki sıcak yemekleri.* *Dogˆru du¨ru¨st* birkac¸ adam dıs¸ında neredeyse herkesi ku¨c¸u¨mserdik. S¸imdi gizliden gizliye pek de haksız degˆilmis¸iz diye du¨s¸u¨nüyorum, bunu kimsenin duymasına gerek yok. Artık kahraman degˆilim. Kimin kime ne zaman ihtiyac¸ duyacagˆı belli olmaz. Hoyer de insanları incitmenin dogˆru olmadıgˆını du¨s¸u¨nu¨yor. Bekker’den artık ses seda c¸ıkmıyor.

Amsterdam Hikayeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.