170,00 TL
119,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
51,00 TL
Altı Kırk Dört Dalgası Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786057797216
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 1617 adet satılmıştır.
Behiç Ak
Behiç Ak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Altı Kırk Dört Dalgası Kısa Özet

  Bir yazar, kahramanları kapıya dayandığında ne yapar?

  Behiç Ak, çocukların zengin içdünyalarını, yaşamı sorgulayışlarını ve meraklı hallerini yansıttığı, usta işi resimlerle bezediği çocuk romanlarına bir yenisini ekledi. Bir yazarın düşünsel dünyasını, hayal gücünü, çevresiyle kurduğu ilişkiyi sıradışı bir kurguda harmanladı.

  Odasından mahallesine, kentten köye, köyden orman yaşamına uzanan *yazarın yolculuğu*na, birbirinden özgün karakterler ve eşsiz hikâyeler eşlik ediyor. *Çocukların da entelektüel bir dünyaları var,* diyen usta yazar, bu kez yaşamın anlamını duyumsatan yaratıcı bir yazma serüveni sunuyor. Türkiye’nin 2021 ALMA (Astrid Lindgren Anma Ödülü) adayı olan Behiç Ak, yeni romanında hayal gücünün sınırlarında dolanıyor.

  Bir yazar karakterlerini nasıl oluşturur, olayları nasıl kurgular? Yazmaya odaklanamayan yazarımız, bunları sorgularken, baş kahramanı kapıya dayanınca kendini öyküsünün içinde bulur. Tanıdığı ilginç insanlar, sıradışı karakterler olarak öyküsünde yaşamaktadır: Matematikçi Mecnun Bey, hayali köpeğini arayan Doğan, gezici kütüphanesiyle Nigar Hanım, annesini özleyen Şehrazat, horoz Muzaffer Bey, altı kırk dörtteki o dalga ve daha nicesi... Yazmak üzere masasına oturduğu gün, güçlü bir horoz sesi duyan yazarımızı kahramanları kadar, olayların akışı da şaşırtacaktır...

 • 2. Hamur

Altı Kırk Dört Dalgası Hakkında Yorumlar