sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Alişan Kapaklıkaya Kitapları Nelerdir?

Alişan Kapaklıkaya 1963 senesinde dünyaya gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlik yapmıştır ve şu anda da öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Alişan Kapaklıkaya, aile içi iletişim ve pedagoji konusunda eğitimler de almıştır. Eğitim pedagojisi alanında yaptığı çalışmalarla araştırmalarını derinleştirmiştir. Araştırma ve pedagoji eğitimleri sonucunda pek çok ülkede eğitimler ve konferanslar vermiştir. Türkiye’de 79 ilde, yurt dışında ise 6 farklı ülkede konferans vermeye devam etmiştir. Alişan Kapaklıkaya kitapları Türkiye’de pek çok kez baskıya gitmiş ve çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Televizyon programında anlattığı “Siyah Pantolon” hikayesi ile milyonlarca insanı duygulandırmayı başarmıştır. Eğitimci, yazar ve konuşmacı olan Alişan Kapaklıkaya; yenilik ve farkındalık arayışları ile eğitimin farklı alanlarına da yönelmiştir. Marmara Üniversitesi mezunu olan yazar, seri halindeki kişisel gelişim kitaplarında edindiği bilgi ve araştırmalarını anlaşılır ve sade bir dil kullanarak okurlara sunmaktadır.

Alişan Kapaklıkaya, 1962’de Sivrihisar’da doğmuştur. Yazar Eskişehirlidir ve Marmara Üniversitesinden mezun olmuştur. Adana’da ise bazı liselerde öğretmenlik yapmıştır. Yoksul bir aile içerisinde büyüyen yazar, çocukluğundaki eksiklikleri tamamlamak için aile içi iletişim konularına ilgi duymuş ve bu alanda çalışmalar yapmıştır. Sosyal medyada anlattığı bir hikayeyle ünlü olmuş ve ismini duyurmayı başarmıştır.

Kişisel Gelişim Kitaplarının Faydaları Nelerdir?

Kişisel gelişim alanında yazılan kitaplar, bireylerin hayata pozitif ve tutarlı yaklaşmasına yardımcı olmaktadır. Kişisel gelişim setleri içerisinde yer alan kitapları okumanın ne gibi faydalar sağlayacağı aşağıda listelenmiştir:

 • Kişisel gelişim kitabı stresi kontrol altında tutmaya ve hayata olumlu bir şekilde bakmaya yardımcı olmaktadır. Kaygıyı azaltmaya yardımcı duyguları anlamlandırmayı kolaylaştırmaktadır.
 • Özgüven sağlayacak kişisel gelişim kitapları, hayat yolculuğunda başarının aşamalarına dair da ipuçları vermektedir.
 • İş ve aşk hayatında başarılı olmak, her ikisi arasındaki dengeyi korumak için önerilerde bulunmaktadır.
 • Devamlı geçmişi veya geleceği düşünmenin kaygıya etkilerini, şimdiki zamana odaklanmanın faydalarını anlatmaktadır.
 • Başarılı olmak için azim ve sabrın önemini anlatmakta ve başarı motivasyonunu yükseltmektedir.
 • Zihinde cevabı bulunamayan sorulara dair okurların cevap arayışına ışık tutmaktadı
 • Çözülemeyen soruların çözümünü bulmaya yardımcı olarak tek başına sorunlarla başa çıkma yöntemlerini anlatmaktadır.
 • Tüm özellikleriyle ifade gücünü ve hitabeti güçlendirmeye yardımcı olmaktadı
 • Okuduğunu anlama, kelime dağarcığını artırma gibi konularda fayda sağlamaktadır.
 • Okurların kendini ve ailesini daha iyi tanımasına destek olan kitaplar, çocuk ve aile iletişimine dair bilgiler vermektedir.
 • Bazı kişisel gelişim kitapları öğrencilere ve eğitimcilere özel olarak hazırlanmaktadır.
 • Öğrencilere özel olan kişisel gelişim kitaplarında ders başarısını, odaklanmayı ve motivasyonu artıracak öneriler yer almaktadır.
 • Öğretmenlere özel olan kitaplarda eğitim tekniklerinin çocukları nasıl etkilediğine dair incelemeler yapılmaktadır. Bu incelemeler doğrultusunda öğretmenlere önerilerde bulunulmaktadır.

Alişan Kapaklıkaya Kitapları Nelerdir?

Alişan Kapaklıkaya isimli yazar, aldığı pedagoji eğitimlerinin de katkısıyla kaleme aldığı kitaplar yayımlamıştır. Kişisel gelişim alanında eserler vererek insanların kendini keşfetmesine yardımcı olmaktadır. İnsanın kendisiyle barışmadığı zaman kimseyle anlaşamayacağına değinerek, insanın benliğine yabancı olmaması gerektiğine kitaplarında değinmektedir. Huzurlu bir aile için yapılması gerekenler, aile ve çocuk iletişimini güçlendirecek tavsiyeler vererek aile konusundaki araştırmalarını insanlara aktarmıştır. Kitapları set halinde veya tekli şekilde satılmaktadır. Alişan Kapaklıkaya kitapları sıralaması şu şekildedir:

 • Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı :”Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı” isimli kişisel gelişim kitabı insanın aklını kurcalayan bazı sorulara yanıt aramaktadır. Anne ve babasıyla olan tartışmaları sonunda derslerine çalışmayan ve dersleri zayıf olan bir öğrenci, başkalarıyla kıyaslandıkça daha da başarısız olmaktadır. Derslerden bunalan ve nefret eden bir öğrencinin özgüvensiz hisleri ve çaresizliği kitabın ana konusu oluşturmaktadır.
 • Bunları Kimseye Anlatamamıştım: Kitap insanın iç dünyasına yolculuk yapmaktadır. Başkasına anlatılamayan olaylar üzerinden insanın kendisiyle olan savaşını konu edinmiştir. Başkalarını mutlu etme kaygısının tehlikeli olduğu ve mutsuzlukla sonuçlanabileceğini kaleme almıştır.
 • İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır: Çocuklukta en saf duyguların yaşandığını ve hayal gücünün de yüksek olduğunu anlatmaktadır. Alişan Kapaklıkaya, büyüdükçe hayal gücünün kaybolduğunu, insanların kaygının esiri olmaya başladıklarını ele almaktadır. Kitapta ayıp, disiplin ve not korkusu gibi olayların kaygıyı nasıl etkilediğine değinilmektedir. Kitapta her insanın aslında güzel doğduğu ancak çeşitli gelenek, ayıp, disiplin gibi korkularla gençlik çağında farklı biri olduğu anlatılmaktadır. Gençlerin eğitim adı altında uğradığı baskı ve içinde bulunduğu yanlışlar, düzeltilmek istenmektedir.
 • Yüreğime Dokunan Eller: 312 sayfalık roman türündeki eser yoksulluğa, psikolojik şiddete maruz kalan ve bunlara rağmen okuma arzusunu yitirmeyen bir çocuğun hayat hikayesini en ince detaylarıyla işlemektedir. Annesinin bir çocuğu eve kapatmasıyla başlayan hikaye daha sonra öğretmeninin onu yönlendirmesi ve gözünü kapatması ile devam etmiştir. Başarma umutları yıkılan, öfke, neşe, üzüntü ve mutluluk hisseden bir çocuğun geçmişine dair değiştirmek istedikleri ve başarma hikayesi kitabın ana konusunu oluşturmaktadır.
 • Sen Hiç Kendini Yaşadın Mı?: 296 sayfadan oluşan kişisel gelişim kitabı, kendini yaşayamamış ve hayatı boyunca başkaları için yaşamış olan insanların hikayesini anlatmaktadır. Arkadaşlarının önünde reddedilen, istenmeyen, başarısız olarak görülen insanların beynini kontrol ettiği zaman nasıl bir duruma gelebileceği ele alınmıştır. Endişeli bir yaşam stilinin de değişebileceği, başarısızlık olarak görülen durumlardan da ders çıkarılabileceği yazar tarafından vurgulanmaktadır. Başarısızlık diye bir şey olmadığını, başarısızlığın aslında eğitimdeki hatalardan kaynaklı olduğu gibi konulara değinilmektedir. Yazar bu kitapta insanlara çocukluk çağından itibaren öğretilenleri eleştirmiş ve insan hayatını öğretilenler ve beklentilerin yönetmemesi gerektiğini ifade etmiştir.
 • Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne?: Kitap, 320 sayfadan oluşmaktadır. Bir işi yapmadan önce o işi sevmek gerektiği anlatan yazar, eğitim sistemini eleştirirken ebeveynlere ve öğrencilere başarı için önerilerde bulunmaktadır. Kişisel gelişim kitabı arayanlar için önerilen kitap, temelde yanlış eğitimin getirdiği sorunlardan bahsetmektedir. Derslere çocukların nasıl ısındırılacağı, derslere karşı istenmeyen duyguların nasıl çözüleceği anlatılmaktadır. Anne, baba veya öğretmenin çalış demesiyle çalışamayan çocukların da derslerde nasıl başarı elde edebileceği gibi pek çok konuyu ele almıştır.
 • Aramızda Kalsın: Bir öğretmenin çocukluğundan beri yaşadığı hikayeyle birlikte öğretmenlik hayatında yaşadıklarını anlatmaktadır. Ücra bir köyde öğretmenlik yaparken yaşadıkları ve hissettiklerini işlemektedir. “Aramızda Kalsın” romanı hem güldüren, hem heyecanlandıran, hem de merak ettiren bir eserdir. Roman, insanları yargılamamak gerektiğinden, hayatta bazen ağlamanın bazen de öfkelenmenin olabileceğinden ve hayatı yeniden gözden geçirmenin mümkün olduğundan bahsetmektedir. Alişan Kapaklıkaya tüm kitapları bir mücadele ve hayata tekrar başlama gayesinden oluşmaktadır.
 • Siyah Pantolon Hikayesi: Anadolu’da bir köyde yaşayan yoksullukla mücadele eden bir aileyi anlatmaktadır. Kitap, 256 sayfadan oluşmaktadır. Bir kişisel gelişim hikayesi olmakla beraber yaşanan bir olaydır ve milyonlarca insanı da etkileyen bir kitap olmuştur. Anadolu’da kendi kendine büyüyen çocukların sırayla giydikleri bir pantolonun hikayesidir. Kitap, yazara ait çok satan eserlerden olmayı başarmıştır. Rafet’in duygusal hikayesi hikaye okumayı sevenler tarafından beğenilmiştir.
 • Sen Yanımda Ol Yeter: 294 sayfalık kitap bir otobiyografi yazısı niteliğindedir. Diyaloglarla ilerleyen kitapta yazar, ortaokul macerasını anlatmaktadır. Öğretmen ve öğrenci ilişkilerini incelemektedir. Bununla birlikte aile ve çevrenin çocukları nasıl yönlendirdiğine değinilmektedir. Aşk ve sevgi ile çıkılan bir yolculuğun nelere sebep olabileceği anlatılmaktadır. Okura saygıyla başlanan bir yazarlığın önemi de vurgulanan konulardandır.
 • Kendini Yeniden Başlat: Motivasyonu yükselten ve başarıya teşvik eden bir kişisel gelişim kitabıdır. Yaşam yolculuğunda başarı ve insanın kendi değerini bulması ile ilgili ipuçları vermektedir. 256 sayfadan oluşan kişisel gelişim kitabı, insanın kendi kendine başarabileceklerini ve bir mücevhere dönüşebilme ihtimalini anlatmakta, motivasyon sağlamaktadır. Mücevher olmak varken sokakta oynayan bir çocuk olmayı bir insanın neden tercih edeceği ve insanın içinde neler yaşadığı, nasıl değişeceği gibi konular kişisel gelişim kitabında anlatılmaktadır.
 • Kendimi Yaşamak İstiyorum: Babasından gördüğü şiddet ve korkularla yaşamış olan Buket’in hikayesini ve aile dramını anlatmaktadır. Bu hikaye üzerinden başkasının biçtiği rollerde yaşamak zorunda olunmadığından bahsedilmektedir. İnsanın kendi fikirlerini yaşamasının önemli olduğuna değinilmektedir. 296 sayfadan oluşan kişisel gelişim kitabı insanın kendini yaşama hevesini, insanın beklentilerini ve istemediği bir hayatı yaşamak zorunda kalmasını konu almaktadır. Kendi kişisel gelişimini sağlamak isteyenler için yazılan kitap, dışarıdan mutlu görünen ama içerisinde sessiz çığlık taşıyanların üzüntüsünü ele almaktadır.
 • Asla Vazgeçmedim: “Sen Yanımda Ol Yeter” kitabının devamı niteliğindedir. Yazarın ortaokuldan sonraki eğitim hayatında yaşadıkları anlatılmaktadır. Yer yer mizahi bir anlatım sergileyen yazar, samimi ve akıcı üslubuyla öğretmen ve öğrenci ilişkilerine dair çıkarımlarda bulunmaktadır. Alişan Kapaklıkaya Asla Vazgeçmedim kitabı 288 sayfadan oluşmaktadır. Bir kişisel gelişim kitabı olan Asla Vazgeçmedim, çocukların aklını kurcalayan sorulara yanıt vererek okuru farklı bir macera içerisine sokmaktadır. Çocuğun dünyasından yetişkinleri, dinleri ve büyümeyi anlatmaktadır.

Alişan Kapaklıkaya Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Yazar Alişan Kapaklıkaya kitapları kişisel gelişim, eğitim ve roman türündedir. Yazdığı gelişim kitaplarında, Youtube üzerinden yayınladığı video ve tv programı konuşmalarında yaptığı araştırmaları ortaya koymaktadır. Yazar öğretmenleri, öğrencileri ve öğrencilerin davranışlarını inceleyen eserler kaleme almıştır. Alişan Kapaklıkaya Öğrenmeyi Öğreniyorum kitabı başarma hedefi olan öğrencilerin derslerde başarılı olması amacıyla yazılmıştır. Çocukların duygularıyla yaşadığı çatışmalar, anne babanın çocuğa dayattığı düşünceler kişisel gelişim kitabının ana konusunu oluşturmaktadır. Doğru bir çalışma ile başarı elde edilebileceği, insanın kendi öğrenme yolculuğu Alişan Kapaklıkaya tarafından okurlara anlatılmaktadır. Yazar, sorunların kaynağının algı olduğunu ve algıdan kaynaklı problemlerin ortadan kalkması için düşünce sistemini de değiştirmek gerektiğini söylemektedir. Bilimsel araştırmaları, incelemeleri ve öğretmenlik yıllarındaki deneyimlerini çok sayıda yazdığı kişisel gelişim kitaplarına aktarmıştır.

Alişan Kapaklıkaya Kitap Seti Nedir?

Alişan Kapaklıkaya kitap seti 8’li olarak satışa sunulmaktadır. Toplamda 2426 sayfadan oluşan kişisel gelişim seti, hayata yeniden başlamanın, tek başına başarı elde etmenin önemini anlatmaktadır. Aşk, sevgi, yalnızlık, başarı, anlaşılmak gibi pek çok tema kitaplarda ele alınmıştır. 8’li kitap setinin içerisinde yer alan kişisel gelişim kitapları şunlardır:

 • Sen Yanımda Ol Yeter
 • Yüreğime Dokunan Eller
 • İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır
 • Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne
 • Bunları Kimseye Anlatamamıştım
 • Sen Hiç Kendini Yaşadın Mı?
 • Aramızda Kalsın
 • Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı’dır.

Alişan Kapaklıkaya Programları Nelerdir?

Yazar, TRT Diyanet tv kanallarında “Yeni Güne Merhaba” isimli bir programa katılmıştır. Katıldığı programda “Siyah Pantolon” isimli hikayeyi anlattıktan sonra izleyenleri duygulandırmıştır. Çok beğenilen bu hikayeyi daha sonra kitaplaştırmıştır. Yaşanmış bir hikaye olduğu için hem okurların hem de izleyicilerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca Show TV’ye katılarak “Zahide Yetiş” programında aynı hikayeyi anlatan yazar bu şekilde sesini duyurmayı başarmıştır. Aynı zamanda yazar dönem dönem Youtube canlı yayınlarıyla okurlarıyla buluşmakta ve okurların sorularını yanıtlamaktadır.

Alişan Kapaklıkaya Kişisel Gelişim Kitapları Nelerdir?

Alişan Kapaklıkaya, 2000’li senelerde NLP eğitimi almıştır. Neuro Linguistic Programming yani sinir dili programlaması anlamına gelen NLP, matematikçi John Grinder ve dilbilimci Richard Bandler tarafından geliştirilen bir akımdır. Kişisel yeteneklerin ortaya çıkarılmasını hedefleyen bir uygulamadır. Algılama, düşünme, duygu ve davranışları bilinçli hale getiren yöntemler üzerine şekillendirilmektedir. Psikoloji, nöroloji ve filoloji gibi bilim dallarının yanı sıra sağlıkta, eğitimde, aile ilişkilerinde NLP’nin yöntemleri tüm dünyada kabul görmüştür. NLP uygulamaları öğrenimi kolaylaştırma, özgüven ve özsaygı geliştirme, dil öğrenme konularında kullanılmaktadır. NLP’yi bu alanda eğitim almış ve uluslararası bir geçerliliğe sahip olan uzmanlar uygulayabilmektedir. Alişan Kapaklıkaya da hem NLP eğitimlerinin getirisi ile hem de uzmanlık alanı konusunda uluslararası çalışmalarını sürdürmüş olduğu için kişisel gelişim alanında eserler vermiştir. Hikayelerini, bilimsel bilgiye ve kendi deneyimlediği olaylara dayandırmaktadır. Belirli bir dönem Çukurova Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştığı için eğitimin her aşamasına yer almış ve öğrencileri gözlemlemiştir. Alişan Kapaklıkaya, yazdığı kişisel gelişim türündeki eserlerinde insanların birbirini sevmesinin öneminden, çocuklarla olan iletişimden bahsetmiştir. Kitaplarında başarılı görünen insanların kendilerine yabancılaşmasını, insanın kendinden vazgeçişini ve bunun insanı ne kadar kötü etkilediğini anlatarak çözüm önerileri sunmuştur.

İnsanın ilk doğduğu zaman güzel düşüncelere sahip olduğu ancak zamanla çocukların gelenek, görenek adı altına yanlış olana sürüklendiği ‘İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır’ kitabında anlatılmaktadır. Eğitimin gerçekten ne olduğu ve yanlış eğitimin insana verdiği zararı anlatmaktadır. ‘Aramızda Kalsın’ kitabıyla okurların kendine kızıp öfkelense bile en nihayetine yeniden yaşama tutunması ve hayatını gözden geçirmesi gerektiği anlatmıştır. Çözüm önerileriyle beraber okurların yargılamadan ve kızmadan da birilerini kabullenebileceği vurgulanmıştır. ‘Sen Hiç Kendini Yaşadın mı?’ kitabında hayatta başarısızlığın olmadığı, her durumdan çıkarılacak bir ders olduğu mesajı verilmiştir. “Kendini Yeniden Başlat” kitabı, insanın içinde var olan potansiyel gücünü ortaya koyabilmesi ve içindeki mücevheri ortaya çıkartması amacıyla yazılmıştır. Bu yönüyle yazarın tüm kitapları, insanların doğumundan itibaren yaşadığı serüveni işlemektedir.

Alişan Kapaklıkaya’nın Yazım Stili Nasıldır?

Alişan Kapaklıkaya’ya ait bazı romanlar da ayrıca 2’li olarak satışa sunulmaktadır. Birbirinin devamı niteliğinde olan romanların yanı sıra kişisel gelişim kitaplarının bağımsız ancak belirli konuların bir araya getirildiği set versiyonları bulunmakadır. Yazar, insanın diğer insanlarla olan iletişimini kuvvetlendirecek, aile içi sorunlarla başa çıkmasını sağlayacak, stres yönetimine ve başarıya katkı sağlayacak gelişim kitapları yazmaktadır. Bireylere yol gösteren, hayatı ve kendi çocukluklarını anlamalarını sağlayan pek çok kitap kaleme almıştır. Alişan Kapaklıkaya tüm eserlerinde akıcı bir dil kullanılmıştır. Süslü cümlelerden ve akademik dilden uzak durmuştur. Bununla birlikte eserlerini günlük konuşma diliyle kaleme aldığı için kitapları, farklı yaşlardan birçok okura hitap etmektedir. Roman türündeki eserleri, bir hikaye üzerinden okurlara insan psikolojisi ve öğrenci psikolojisi gibi konularda yönlendirmeler yapmaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.