sadsad x
asdasd

Alevilikte Cenaze Kaldırma

Sarmal Kitabevi

İsmail Metin

72,00 TL
51,84 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
20,16 TL
Alevilikte Cenaze Kaldırma Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 175
ISBN: 9786257221757
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
İsmail Metin
İsmail Metin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Alevilikte Cenaze Kaldırma Kısa Özet

  Her toplumun kendine özge gelenekleri, görenekleri, adetleri, törenleri vardır. Bunlar o toplumun dünya görüşünün de temsil ederler.
  Bu gelenekler, törenler o toplum tarafından yüzlerce yılın birikimi olarak şekillenirler. Artık öyle hale gelirler ki adeta o toplum için uyulması zorunlu kural haline gelir.
  Alevilerin yaptığı törenlerde böyledir. Bunlardan birisi de cenaze törenidir. Alevi törenine “cenaze kaldırma” denilir. Her toplum cenazesini kaldırırken kendi geleneklerine göre kaldırır. Hiçbir toplum kendi cenazesini başka bir toplumun geleneklerine göre kaldırmaz. Kaldırmamalıdır da.
  Uzun yıllar Sünni görüşüne göre cenaze kaldırmalar sonrası Aleviliğe sızan bu Sünni görüş, kelime ve uygulamalar maalesef Alevi inancıymış gibi de görülmeye başlandı. Yer yer Aleviler tarafından da yanlış olarak uygulanır oldu.
  İşte sonradan Sünni görüşün Aleviliğe sızması dolaysı ile ortaya çıkan bu yanlışı ortadan kaldırmak, hakka yürüyen Alevi canlarımızın cenazesini tam olarak Alevi geleneklerine göre kaldırmak için bu çalışma yapmayı uygun buldum.
  Bu kitapta hiçbir yabancı görüş ve uygulama etkisinde kalmadan, saf ve katıksız bir Alevi görüşüne göre cenazenin nasıl kaldırılacağı yazılmıştır. Cenaze kaldırma törenlerinde özellikle Sünni inancın etki ve sızıntıları tamamen temizlenmiştir.

 • 2. Hamur

Alevilikte Cenaze Kaldırma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.