sadsad x
asdasd

Alevilerin Kırılmayan Çarkı

Taş Baskı Yayınları

Haydar Selçuk

69,00 TL
46,23 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
22,77 TL
Alevilerin Kırılmayan Çarkı Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786057127709
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Haydar Selçuk
Haydar Selçuk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Alevilerin Kırılmayan Çarkı Kısa Özet

  Bertolt Brecht Hitler Almanyası`nda sanatçı unvanı taşıyan ama mazlumla yolu kesişmeyen "sanatçılara" şöyle seslenmişti; "sizler batmakta olan geminin duvarlarına çiçek resmi yapıyor, bunun da adına sanat diyorsunuz."

  Alevi geleneğinde bizden önce, bize yol gösteren ozanlarımız zalime karşı yürekleriyle başkaldıran mazlumun yanında olmuş, mücadelenin ön saflarında yer almışlardır. Pir Sultan Abdal küçücük odasından meydanlara korkusuzca çıkmış, darağacına giderken bile boyun eğmemiştir. Soralım şimdi dünyayı kucaklayan yüreklerimize nedir bu suskunluğumuz, nedir kavgadan kaçışımız?

  Alevi toplumunun güncel tartışmaları olan örgütlenme, siyaset, asimilasyon, kadın, dinsel tabular gibi bitmeyen sorunların hangi bakış açılarından kaynaklandığını görmek ve sorgulamak için bu makalelerin her biri aynı bir savunma ve rehber görevi görecek derecede önemlidir.

   Fakat biz biliyoruz, direnenler biliyor ve bizi bekleyen koskoca bir hayat biliyor. Bu çemberi kıracağız, yeni bir hayat bizlerle filizlenip büyüyecek.

 • 2. Hamur

Alevilerin Kırılmayan Çarkı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.