500,00 TL
335,00 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
165,00 TL
Alevi İslam Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 560
ISBN: 9786257192255
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Alevi İslam Kısa Özet

  Elinizdeki kitap yaklaşık yirmi beş yıllık emeğimizin ürünü olarak basım hazırlığı devam eden ve yaklaşık 20 cilt ve 6.000 sayfalık *Et-Temyiz: Minhacu’l-Envâr ve Sülûku’l-Ebrâr* isimli kitabımızın bir özetidir. Bu nedenle *Muhtasar et-Temyiz* olarak adlandırılmıştır. Et-Temyiz: Arapça, doğruyu yanlıştan ayıran anlamına gelir.

  Minhâcu’l-Envâr ve Sülûku’l-Ebrâr: *Nurların yolu ve iyilerin yaşam biçimi (tarzı)* anlamına gelir ve Ehl-i Beyt’in (a) ve onların takipçisi olan mukaddes inanç önderlerimizin yolunu ve yaşam tarzını ifade eder. Dolayısıyla bu kitap, tamamen Arap Alevi inanç önderlerinin silsile yoluyla bin yıldan fazla bir zamandır nesilden nesle -Ehl-i Beyt’ten (a)- aktarmış olduğu rivayetlere dayanmaktadır.

  Kitabımız, 2017 yılında yaklaşık 150 Arap Alevi inanç önderi tarafından kurulan "Türkiye Alevi İslam Ehl-i Beyt İnanç Meclisi, İcra Kurulu" tarafından incelenmiş ve Ehl-i Beyt kaynaklı Arap Alevi inanç ve dini uygulamalarına uygunluğu onaylanmıştır. Bu özelliği ile bu kitap bir ilktir.

  Kitap, Arap Alevi inançlarının (usul-ü dinin) bu kadar kapsamlı ele alındığı ve bu kadar kalabalık bir inanç önderi kitlesi tarafından onaylanan ilk Türkçe kitap olma özelliğini de taşımaktadır.

 • 2. Hamur

Alevi İslam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.