120,00 TL
85,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
34,80 TL
Alemlere Rahmet Hakkında Bilgiler
Türü: Edebiyat ve Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786052375693
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Mikail Çolak
Mikail Çolak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Alemlere Rahmet Kısa Özet

  610 yılında ilk vahyin gelişiyle Hz Muhammed’in (sas) Peygamberliği başlamıştı. Yaklaşık altı yüz yıl süren bir fetret dönemi sona ermiş, Allah’ın emri ile son peygamber ortaya çıkmıştı.

  En son İsa peygambere indirilen ilahi vahiy, aradan geçen yüzyıllar boyunca birçok kez tahrif edilmişti. Artık tahrif edilen inançların yerine yeni bir inanç sistemi, yeni bir peygamber gelmişti. Eski mukaddes kitaplarda Allah tarafından gönderilen evrensel mesajları da içeren bu son ilahî din, kadîm toplumları da içerisine alıp fethederek büyüyordu.

  Tarihin bu kesitinde Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber, her biri bir alem olan insanların dünyasına rahmetiyle, merhametiyle, adaletiyle, sabrıyla girmişti. Bir zamanlar cehaletin karanlığında kaybolmuş insanlık saâdet asrını yaşamaya başladı.

  Alemlere Rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber, uzun ve çetin ve de meşakkatli bir mücadeleden sonra saâdet asrını insanlığa hediye ederek Kur’an’ı da emanet bırakarak bu dünyadan ayrıldığında tarihler 632 yılını gösteriyordu.

 • 2. Hamur

Alemlere Rahmet Hakkında Yorumlar