12,96 TL
8,42 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
4,54 TL
Alçak Uçuş Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 154
ISBN: 9789750805554
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Mehmet H. Doğan
Mehmet H. Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Alçak Uçuş Kısa Özet

  Gökyüzünde tek başına dolaşan, bir yerden kalkmış bir yerlere gitmekte olan bir avcı uçağının sesiyse duyduğum, hemen o pilotun yerine geçerim ve kırk yıl öncesinde kalmış bir hikaye yeniden başlar: ilk alacakaranlık uçuşuna çıkmışım, karanlık çökmüş, üstümde yıldızlarla dolu gökyüzü, altında sarı, soluk ışıklarıyla köyler şehirler... Bunları hep sana anlatacağım.*

  Şiir ve edebiyat üzerine ufkumuzu genişleten yazılarıyla, kitaplarıyla, hazırladığı antolojilerle tanıdığımız Mehmet H. Doğan’ın vaktiyle bir *asker pilot* olduğunu pek az kişi bilir. Oysa uçma tutkusu onu Adana Lisesi’nden Harp Okulu’na taşımış; böylece gökyüzünde dolaşmasını sağlayacak *kanatlar* edinmiştir.

  Mehmet H. Doğan bu kitapta ilk kanat hareketlerinden jetlere geçişe, kol uçuşlarından bulut uçuşlarına, akrobasiden uçuş korkusuna kadar uçmanın çevresinde yer alan her türlü düşünce ve kavramla birlikte, anılarında dolaştırıyor bizi. Nasıl pilot olmuş, neden bırakmış ve neden hala bir avcı uçağının sesini duyduğunda kendini o pilotun yerine koyuyor?

  Alçak Uçuş *uçmuş* bir yazarın gökyüzü kadar engin anıları...

 • 2. Hamur

Alçak Uçuş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.