Akran Zorbalığı Önleme ve Farkındalık Etkinlikleri

Ekinoks Yayın Grubu

Ayşe Başak Erk

325,00 TL
243,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
81,25 TL
Akran Zorbalığı Önleme ve Farkındalık Etkinlikleri Hakkında Bilgiler
Türü: Gelişim Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 244
ISBN: 9786257995177
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 66 adet satılmıştır.
Ayşe Başak Erk
Ayşe Başak Erk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Akran Zorbalığı Önleme ve Farkındalık Etkinlikleri Kısa Özet

  Yapılan araştırmalar Türkiye’de her beş çocuktan birinin akran zorbalığına maruz kaldığını göstermektedir. Akran zorbalığı, çocukların deneyimleyip güçlenmesi gereken bir olgu olarak kabul edilmemeli ve akran çatışmasından çok daha farklı bir şekilde ele alınmalıdır.

  Çocukların akran zorbalığına maruz kalmaması ve yapılanın zorbalık olduğunun bilincine varamayan çocukların yetişmemesi adına konuya bütüncül olarak yaklaşılmalıdır.

  Akran zorbalığını önleyici etkinlikler kitabı, tam da bu noktada tüm yaş gruplarına uyarlanabilen, içeriğindeki faydalı onlarca etkinlikle hem aileye hem de okullardaki eğitimcilere bu konuda rehberlik edecek eşsiz bir kaynaktır.

  Uzm. Gelişim Psikoloğu Selda Ör

  Zorbalık çocuklara has bir vasıf değildir, maalesef yetişkin zorbalara hayatın her alanında rastlanmaktadır. Ancak zorbalığı önlemeye, aynı zamanda olumlu vasıfların edinilmesine ne kadar erken başlanırsa o kadar kalıcı olur.Bu değerli kitabı çocukla yaşayan,çalışan herkese önemle tavsiye ederim. Her bölümde açıklayıcı bilgiler dışında, pratik, uygulanabilir pekiştirici etkinlikler mevcut.Dengeli,şefkatli,anlayışlı ilişkiler kurmayı çocuklukta öğrenen bireyler daha mutlu yetişkinler olurlar. Mutlu, doyumlu insanlar,verimli ülkeler ve daha adil daha korunan bir dünya demektir.

  Pedagog Pelin Söğüt

  Akran zorbalığı ile hem çocukluk hem ilk gençlik hem de yetişkinlikte, türlü ortamlarda karşılaşıyoruz.  Ve genelde klinik ortamda da gözlediğimiz, çocukluktaki davranış paternlerinin yetişkinlikte de sürdüğü. Çocukluk döneminde kendisi ve çevresi ile ilgili farkındalık geliştirip, çözüm üretebilmek sadece çocuğun bugünü için değil, pek çok zorluğun birikimsel olarak yetişkinliğe taşınmasına engel olması anlamında da oldukça önemlidir. Elinizde tuttuğunuz bu kitap çocukların, akran zorbalığını daha iyi analiz edebilmesi, sosyal ilişkilerdeki pozisyonunu değerlendirebilmesi ve yeniden düzenleyebilmesi, duygusal okur-yazarlık kazanabilmesi ve daha fazlası için pek çok etkinlik içeriyor. Bu etkinlikleri hem çocuklarla çalışan profesyonellere hem de ebeveynlere öneririm.                                                                                            

  Psikoterapist Senay Aydoğan Gelballerd

 • 2. Hamur

Akran Zorbalığı Önleme ve Farkındalık Etkinlikleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.