sadsad x
asdasd

Aklım Dağlarında Kaldı

Paloma Yayınevi

Berrin Yılmaz

56,00 TL
39,20 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
16,80 TL
Aklım Dağlarında Kaldı Hakkında Bilgiler
Türü: Gezi Rehberi Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786058481251
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Berrin Yılmaz
Berrin Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aklım Dağlarında Kaldı Kısa Özet

    Bilgisayar yazılımı ve lojistik sektöründe geçen çalışma hayatından sonra emekli olur olmaz yollara düşmüş Berrin Yılmaz ve gezmeye başlamış. Gezilerini turist gibi değil gezgin gibi yapmayı tercih eden Yılmaz, yurt içinde ve dışında yaptığı seyahatlerde edindiklerini yazıp önce e-posta gruplarında paylaşmış. Yazıları sevildikçe ve *büyüdükçe* Radikal Blog’da da yayınlanmış. Nepal, Tibet, Vietnam ve Kamboçya seyahatlerinden hafızasında ve yüreğinde kalanları çektiği fotoğraflarla birleştirip sohbet tadında anlattığı bu kitap, gezginler ve gezi düşleri kuranlar için keyifli bir okuma olacaktır.

    Uzakdoğu seyahatlerim Nepal ile başladı, dağlarında aklım kalınca Himalayalar için bir daha gittim. Üçüncüsü Tibet aşkına oldu. Bunlara bir de Facebook’ta tanıştığım, ülkesine dönen Nepalli ile son anda karar verdiğim dördüncü Nepal seyahatim eklendi. Kültürü, renkleri, tapınakları, dinleri, ritüelleri, doğası ve insanları... Say say bitmez aslında. Turist değil gezgin olmak istediğimden konfor beklentim temiz tuvaletlerden öteye geçmeyince, bulunduğum her yeri iliklerime kadar yaşadım, hissettim.

    Sonra bir ara rotamı Kamboçya ve Vietnam’a çevirdim. Tarihin kalıntılarının, yaşanan acıların insanı allak bullak ettiği, doğasıyla da bir rüyalar alemi olan bu coğrafyaları ve kültürleri dilim döndüğünce paylaşmak istedim. Şimdi yollar beni nereye götürür bilmiyorum ama hazır kitabı da bitirmişken düşmeli yollara...

  • 2. Hamur

Aklım Dağlarında Kaldı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.