sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 45 ürün görüntüleniyor.

Ahmet Şerif İzgören Kimdir?

Ahmet Şerif İzgören, 1965 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1983’de ise Kuleli Askeri Lisesi’ni tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesinde İngiliz Dili Biliminden mezun olduktan sonra TSK’da üsteğmen olarak görev yapmaya başlamıştır. Ordudan daha sonra istifa etmiş ve Ankara Üniversitesinde TÖMER Bursa Şubesini açmıştır. Bursa’da kültür merkezi açan yazar, dergi çevirilerine başlamıştır. Tiyatro, müzik ve resim alanında fahri başkanlık yürüten Ahmet Şerif İzgören, sanata olan ilgisini göstermiştir. Kariyerinde çok fazla değişim yaşamıştır. Üniversitede bir dönem kurucu müdürlük de yapmıştır. 1995’de özel sektöre geçmiş ve yöneticilik görevlerine devam etmiştir. Türkiye’nin ilk çeviri dergisini yayımlayarak alanında bir ilki başarmıştır. Şirketlere deneyimlerini aktarmış, vücut dili konusundaki uzmanlıklarını konferanslarında göstermiştir. Sistem liderliği alanında öğretim üyeliği yapan yazar, 1996 senesinde Danışmanlar Konseyi üyesi olmuştur. 

Ahmet Şerif İzgören, pek çok yerde görev almış ve en son İzgören Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurmuştur. Kendi adındaki firmasında yönetim kurulu başkanı olmuştur. Kitapları iş yönetimi alanında insanları geliştirici niteliktedir. Kişisel gelişime önem veren yazarın bu alandaki kitapları 10 binden daha fazla satmıştır. 

Ahmet Şerif İzgören Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Ahmet Şerif İzgören, çeşitli kitaplarıyla çok satanlar listesine girmeyi başaran, kitapları farklı dillere çevrilen bir yazardır. Yazar çeşitli yaş kitlelerine hitap ederek her alanda kendini tanıtmayı başarmıştır. Çocuk kitapları yabancı dile çevrilerek yabancı okurların da beğenisini kazanmıştır. Yazarın yazdığı kitapların çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Çocuk Kitapları: Yazar, çocuklara kitap okumayı sevdirmek için akıcı bir dille kitaplar yazmaktadır. Akıcı dili, anlaşılır anlatımı ile her yaştan okura seslenmeyi başarmıştır. 
 • Hikaye: Hikaye türündeki eserlerinde akıcılığı ön planda tutmuş, gerçekçi ve hayalci bakış açılarını harmanlayarak farklı bir hikaye anlayışıyla çocuk ve yetişkinlere hitap etmiştir. 
 • Roman: Yazar, roman türünde yazdığı kitaplarla yetişkinlere aşk, macera, aksiyon gibi konularda okuma kitapları sunmuştur. 
 • Kişisel Gelişim: Yazar, kişisel gelişim alanındaki bilgi ve tecrübelerini örneklerle beraber kitaplarında okura sunmaktadır. Konu ve bütünlük olarak başarıya, kazanmaya, mutlu olmaya yönelik içeriklere sahip olan kitapları bulunmaktadır. 

Kişisel Gelişim Türü ve Özellikleri Nelerdir?

Kişisel gelişim türünde yazılan kitaplar, bireyin yaş aldıkça değişmesini ve gelişmesini amaçlamaktadır. Kişinin kendi içinde yer alan potansiyeli ortaya çıkartması, var olan yeteneklerini göstermesi gibi pek çok faydaya sahiptir. Kişisel gelişim türünde yazılan kitaplar, bireylerin kendini yeniden tanımlamasına yardımcı olur. Diğer insanlarla olan iletişimini destekleyerek insan ilişkilerini güçlendirir. İnsanın geliştirilecek farklı yönlerini de bulmasına, hayatta başka noktalara da odaklanmasına yardımcı olan kitaplar bulunmaktadır. 

Ahmet Şerif İzgören Edebi Kişiliği Nasıldır?

Ahmet Şerif İzgören kişisel gelişim alanında yazdığı kitaplarla pek çok insanın gelişim yolculuğuna eşlik etmektedir. Kitaplarında sorgulayıcı bir dil kullanarak insanları düşünmeye teşvik etmiştir. Kariyeri farklı noktalarda ilerlemiş ve konferanslar yoluyla kendini göstermeyi başarmıştır. Sistemi değiştirme, yenileme yolunda pek çok adım atmıştır. İş yönetimi konusunda yazdığı kitaplarla insanların iş yaşamında başarılı olmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir. 

Ahmet Şerif İzgören Kariyeri Nasıldır?

Ahmet Şerif İzgören beden dili eğitmenliği ve üniversite hocalığı yapmaktadır. Yaşamı boyunca farklı meslekleri denemiş, yazmaya olan tutkusunu kişisel gelişimle birleştirmiştir. Pek çok kurumda çalışmış ve yurt dışına çıkarak seminerler vermeye devam etmiştir. İzgören Eğitim ve Danışmanlık merkezini kurduktan sonra burada farklı sistemler geliştirerek kurumların ilerlemesine yardımcı olmuştur. 

Ahmet Şerif İzgören Sözleri Nelerdir?

Ahmet Şerif İzgören’e ait kitap sözleri ve alıntıları çokça takip edilmektedir. Kişisel gelişim kitaplarında yazdığı, seminerlerinde söylediği bazı sözler şunlardır:

‘’Alışkanlıklarınız, önünüzdeki en önemli engeldir. Hayatınız bir süre sonra bir rutin yaratır, bir türlü dışına çıkamazsınız.’’

‘’Başarı istediğinizi elde etmenizdir mutluluk ise elde ettiğinizi istemeniz.’’

‘’Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur.’’

‘’Dinlemek zeka belirtisidir, konuşmak değil. İnsanlar ağızlarıyla söylediklerini kulaklarıyla duysalardı çok daha az konuşurlardı.’’

‘’Dinlemek çocuğunuza kendini değerli hissetmesini sağlayacak en önemli yöntemlerden biridir. O yüzden çocuğunuza kulak verin, yüz değil!’’

Ahmet Şerif İzgören Kitapları Nelerdir?

Ahmet Şerif İzgören kitapları kişisel gelişim, iş yönetimi gibi çeşitli konulardan oluşmaktadır. Kitapların türlerini inceleyerek kişisel ilgi alanınıza uygun olanları okumaya başlayabilirsiniz. 

 • Avucunuzdaki Kelebek: Ahmet Şerif İzgören Avucunuzdaki Kelebek adlı kitabı iş dünyasında başarılı olmak isteyenler için gelişim alanında yazılan bir eser olmuştur. İletişim ve iş dünyasında başarı elde etme üzerine yazılmıştır. 
  Geleceğin Oɾganizasyonunu Yaɾatmak
  • Şu Hoɾtumlu Dünyada Fil Yalnız Biɾ Hayvandıɾ
  • Eyvah! İş Göɾüşmesi
  • Dikkat Vücudunuz Konuşuyoɾ
  • Süpeɾmen ve Uğuɾ Böceği
  • Hıdıɾ Kişisel Gelişiyoɾ
  • Eşikaltı Büyücüleɾi
  • Uçan Halı Babam
  • İş Yaşamında 100 Кanguɾu
  • Saɾı Siyah

Ahmet Şerif İzgören Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Yazar yönetim, iş hayatı, başarı, halkla ilişkiler gibi çeşitli konularda kitaplar yazmıştır. Eğitim konusunda yenilikler yapmak istemiş ve öğretmenlere, anne babalara seslenmiştir. Ahmet Şerif İzgören en çok okunan kitabı ve kitap tavsiyeleri şu şekildedir:

 • Çatı Ustası: Ahmet Şerif İzgören Çatı Ustası kitabı yazarın bilinen ve en çok satan eserlerinden biridir.
 • Dikkat Vücudunuz Konuşuyor: Halkla ilişkiler konulu kitap, beden dilinin ne kadar ipucu verdiğinden yola çıkarak vücuda ait bilinmeyenleri ortaya koymaktadır. Bu alana ilgi duyanların okuması tavsiye edilmektedir.
 • Masallarda Bir Peri Çıkar Karşınıza: Kitap öğretmenlerin öneminden bahsetmektedir. 
 • Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır: 226 sayfadan oluşan kişisel gelişim kitabı, iletişim ve başarı üzerine yazılmıştır. İnsanın hayatı ile ilgili radikal kararlar aldığı dönemlerde içsel yolcuğunda neler değişir nelerden etkilenir insan, yazar bu konulara değinmiştir. Çok okunan kitabın daha sonra ikinci kitabı da yayımlanmıştır.
 • Avucunuzdaki Kelebek: Kitap, iş dünyasında ve iletişim konularında başarılı olmaya yardımcı olan bir gelişim kitabıdır.
 • Masallarda Bir Peri Çıkar Karşınıza Gerçek Hayatta Öğretmen: Öğretmenlik mesleğini, öğrenci ve sistem içerisinde ülke düzenini inceleyen yazar; öneriler sunmaktadır. Eğitim sistemine dair sunduğu öneriler, katkılar ve çeşitli çalışmalar geniş bir kitlenin ilgisini çekmiştir. Öğrenci, öğretmen, veli ve aile arasındaki süreci verimli geçirmeyen yardımcı olan kitap; başucu kitapları arasında yer almaktadır. 
 • Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır 2 Yeşil Kapak: İlk kitabıyla çok satan eser, daha sonra ikinci kitabıyla da beğeni kazanmayı başarmıştır. İçerisinde kendine has çizimler ve yazılar bulunmaktadır. Hayatla ilgili fikirler, sohbetler ve gelişim sözleri okurların beğenisini kazanmıştır. 

Ahmet Şerif İzgören Hikaye ve Gelişim Kitap Önerileri Nelerdir?

Yazar, çocuklara yönelik yazdığı hikaye ve masallarının yanı sıra çeşitli roman, hikaye ve kişisel gelişim eserleri de vermiştir. Eserleri pek çok dile çevrilerek okunmaya devam etmiştir. Aşk, hayat, doğa, macera, aksiyon gibi pek çok konuda yazdıklarıyla kitlesini büyütmeyi başarmıştır. 

 • Kara Oklar Çetesi 1 - Büyük Macera: 296 sayfadan oluşan roman ve öykü kitabı 1928 senesindeki Türkiye’yi ve dönemde çözülmesi gereken sorunları ele almaktadır. Gizli ajanlar, yapılması gereken görevler ve farklı bir yolculuk okurları beklemektedir.
 • Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı: 160 sorudan oluşan kişisel gelişim kitabı, toplumsal olarak gelişme sağlamayı amaçlamaktadır. İnsanın topluma olan etkisi ve toplumdaki değişmeye giden yol kitabın konusunu oluşturmaktadır. Yaşanmış hikayelerden yola çıkan yazar, mücadele ederek daima doğru olanı yapmak için okurlara yön göstermiştir.
 • Kanatsız Arı Mu: 40 sayfadan oluşan hikaye kitabı, çalışkan bir arının yaşadıklarını konu almaktadır. Arının gökyüzünde süzülmesi için kanada ihtiyaç duyması, kendi çabalarıyla petekler oluşturması örneğinden yola çıkarak okura çalışmanın önemiyle ilgili fikirler vermektedir.
 • Kara Oklar Çetesi: Kıbrıs - Aziz Barnabas'ın Sırrı: 232 sayfadan oluşan, Kara Oklar Çetesi setinin kitaplarından biridir. Serinin ikinci kitabında yazar, Aziz Barnabas’ın sırrını okurlarla paylaşmaktadır. Kitap aksiyon, macera türünde yazılmıştır.
 • İş Yaşamında 100 Kanguru: 256 sayfadan oluşan halka ilişkiler kitabı, iş yaşamında başarılı olmak isteyenler için yazılmıştır. Eser, iş hayatına bakışınızı değiştirmeye ve başarınızı artırmaya yardımcı olur. 
 • Geleceği Yönetmek: 224 sayfadan oluşan yönetim kitabı, belirsiz bir gelecekte insanın nelerle karşılaşabileceği ve ne yapması gerektiğini anlatmaktadır. Değişime hazır olmak, geleceği şekillendirmek için insanın yapabilecekleri kitabın konusunu oluşturmaktadır.
 • Bandırma Roket Kulübü: 128 sayfadan oluşan kitap, hikaye türünde bir eserdir. Kitabı yaşanmış olaylardan yola çıkarak yazmıştır. Bir çocuk romanı olan Bandırma Roket Kulübü, girişimcilikle ilgili çocuklara yönlendirici ifadelere yer vermektedir. Okurla sohbet edilen kısımlar bulunmakta, gelişim ve dönüşüm için çocuklarla kitap yoluyla iletişime geçmektedir. 

Ahmet Şerif İzgören Çok Satan Kitapları Nelerdir?

Yazara ait pek çok kitap, çok satanlar listesine girmiştir. Kendine has dili ve gelişim konusunda yaptığı araştırmalar, tüm dünyada bilinir hale getirmiştir. Çoğu kitabı farklı dillere çevrilmiş, farklı ülkelerden okurlara da ulaşmıştır. Ahmet Şerif İzgören Süpermen Türk Olsaydı, Moks gibi pek çok eseriyle okurların karşısına çıkmıştır. Çocuk hikayeleri, iş yaşamı için kişisel gelişim eserleri ve daha fazlası için listeyi inceleyebilirsiniz:

 • Moks: 197 sayfadan oluşan kişisel gelişim kitabı, başarıya ulaşmak için neler yapılması gerektiğini anlatır. Şirketi büyütme yolları, verimli bir çalışma ortamı sağlama, yönetici ile çalışan arası iletişimi artırma gibi konular eserde anlatılmıştır. 
 • Hıdır Kişisel Gelişiyor : Yazar, hayat felsefesini yansıttığı kitabında ünlü düşünürlere ve onların yaşantılarına da değinmektedir. İçerik açısından bilgi ve gelişim önerileri içermektedir.
 • Takım Çalışması: İş hayatının diğer alanlarda farkı, takım çalışmasıyla beraber başarı oranı ve hedeflere yönelik çalışma planı gibi konularda yazılan bir gelişim kitabıdır. Eser, birbirini anlayan insanların iletişim kurarak aynı değere odaklanmalarını konu almaktadır.
 • Eyvah iş Görüşmesi: 200 sayfadan oluşan kişisel gelişim kitabı, iş görüşmesi ve mülakat gibi önemli anlarda başarılı olmanın yollarını anlatmaktadır. Deneyimlerini aktaran yazar, hayat boyu iş ve ilişki konularında başarılı olmayı hedefler.
 • 40’ının da Kulpu Kırık 40 Türk: 185 sayfadan oluşan kişisel gelişim kitabı, yabancı ve Türkler arasındaki dil çatışmasını konu almaktadır. Türk dilini kullanmanın gerekliliği, batı muamelesi kitabın konularındandır.
 • Bir Türk Zabitinin Anıları: Genel bir tarih kitabı olan eser, 117 sayfadır. Eser, 6-7 Eylül olaylarını, 2. Dünya Savaşını ve tarihteki diğer önemli olayları anlatmaktadır. Katliamlardan kaçan ve sığınan insanları konu almaktadır.
 • Uçan Halı Babam: Kişisel gelişim kitabı severler için hazırlana eser, babası ölen bir kahramanın gözle görülen değişimini konu almaktadır. 
 • Po: Tapatapa Macerası - Haris'in Saldırısı: Haris isimli karakterin saldırılarıyla devam eden eser, çocuklara okumayı sevdirmeyi amaçlayan hikaye türünde bir eserdir. 
 • Sarı Siyah: Severek oynanan bahçeler, insanların kendi arasındaki sevgi bağı ve zamanla oyunların değişime uğraması kitabın konusunu oluşturmaktadır.
 • Sarı Siyah Bursa: 134 sayfadan oluşan anı ve mektup türündeki kitap, Ahmet Nacar ile Ahmet Şeriz İzgören tarafından yazılmıştır. Mizah içeriğine sahip olan eser, hareketli anılarıyla okurun farklı maceraya tanıklık etmesini sağlar. 

Ahmet Şerif İzgören Kitap Serisi Nelerden Oluşur?

Ahmet Şerif İzgören Kara Oklar Çetesi gibi çeşitli seriler yayımlamıştır. Sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de hikaye kitapları yazmıştır. Kitaplarında akıcı ve açık bir dil kullanarak etkilediği kitleyi genişletmektedir. Yazar, hayata dair bazı önemli konuları örneklerle açıklamış ve daha iyi anlaşılmasını sağlamıştır. 

Ahmet Şerif İzgören Çocuk Kitabı Tavsiyeleri Nelerdir?

Ahmet Şerif İzgören en çok satan kitapları içerisinde gelişim kitaplarının yanı sıra çocuk hikayeleri de bulunmaktadır. Çocuklar için yazdığı kitaplar, kısa sayfalı sade dil ve anlatımdan oluşan hikayeler olmaktadır. Ahmet Şerif İzgören hikayeleri kişisel gelişimleri ve çocuk kitaplarıyla bilinmektedir. Yazara ait çocuk kitapları şunlardır: 

 • Po: İyilik PataPata'ya İniyor: Po adındaki mavi uğur böceğini anlatan hikaye, çocuklar için heyecanlı ve düşündürücü bir çocuk kitabıdır.
 • Kanatsız Arı Mu 2 - İlk Uçuş: İlk kitabıyla beğeni kazanarak seri halinde devam eden Kanatsız Arı Mu, arının uçuş deneyimleriyle serinin ikinci kitabında devam etmektedir. 
 • Süpermen ve Uğur Böceği: 191 sayfadan oluşan kitap, hayal ürünleriyle çocukların düşünce dünyalarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Yazar bu eserinde olağanüstü insan tipleriyle okuru tanıştırmaktadır.
 • PO: Koyunlar Kralı’nın İzinde: Po isimli ana karakterin maceraları seri ile devam etmektedir. Hikaye türündeki çocuk kitabı, serinin bu kitabında koyunların hikayesini anlatmaktadır. Çocuklar ve hayvanlar arasındaki bağı gösteren kitap, şefkatli ve cömert olmaktan bahsederek hikayesini kurgular.
 • Po Şehirdeki Yabancı: 56 sayfadan oluşan çocuk kitabı, sınav heyecanıyla birlikte uykuları kaçan Simin’i konu almaktadır. 
 • Kanatsız Arı Mu 3 - Büyük Saldırı: Kanatsız Arı serisinin devamında Mu’nun kovanının eşek arılarının saldırısına uğraması anlatılmaktadır. Mu ve arkadaşlarının maceraları çocukların beğenisini kazanmıştır.
 • Küçük Beyaz Uğur Böceği: 83 sayfadan oluşan çocuk bilmece bulmaca kitabı, çocuk öğretmen ve ailelerin okunması için yazılmıştır. Hikayelerle çocuklara ulaşmak isteyen yazar, ana fikirleriyle çocukların çeşitli bilgiler edinmesini sağlamıştır.

Çocuk hikayelerini yazarken olay örgüleriyle çocuklara çeşitli fikirler aşılamaya çalışmıştır. Bu sayede çocukların bağımsız davranabilmesini, duygu ve düşüncelerini yönetebilmesini hedeflemiştir. Çocukların hayat boyu karşılarına çıkacak problemlere karşı baş etmeleri için çözüm önerileri sunan Yazar, kurgularıyla okumayı yeni öğrenen okur kitlesine hitap etmektedir. Çocukları okumayı sevdirecek türdeki kitaplar, çeşitli hayal dünyası karakterlerinden oluşmaktadır. Mu isimli karakteri anlattığı çocuk kitabı serisi, çocuk okurlara kitap okumayı sevdirmeye yardımcı olur. Çizimlerle desteklenen çocuk kitabının içerisinde sıkı bir olay örgüsü, sade dil bulunmaktadır. Yaşanmış hikayelerden yola çıkarak bireysel gelişimin toplumsal gelişmeye de yol açacağını gösteren yazar, eğitimin farkına vararak insanların eğitime olan ilgisini artırmak için yazılar yazmaktadır. Temelde eğitim konulu yazıları, öğretmen aile ve çocuk üzerinedir. Eğitim sistemini düzeltmek ve sorunların temeline inmek için araştırmalar yapmıştır. Beden dili, vücut hareketleri, psikoloji gibi çeşitli alanlarda da çalışmalar yapan Ahmet Şerif İzgören, bildiklerini okurlara da aktarmıştır. 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.