sadsad x
asdasd
200,00 TL
140,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
Ahmed Cevdet Paşa Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786050842395
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Kübra Fettahoğlu
Kübra Fettahoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ahmed Cevdet Paşa Kısa Özet

    İmparatorluğun en uzun yüzyılı olarak adlandırılan 19. yüzyılda, devletin üst düzey kadrolarında görev alıp ömrünü Tanzimat hükümlerinin uygulanarak Osmanlı Devleti`nin ayağa kaldırılmasına adayan bir devlet adamı ve aynı zamanda önemli bir tarihçi olan Ahmed Cevdet Paşa`nın bürokratik ve siyasi hayatı, bu çalışmanın ana eksenini oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, yazar Kübra Fettahoğlu, Ahmed Cevdet Paşa`nın bir başka yönüne, tarihçiliğine de değinmektedir.
    Kaleme aldığı tarih metinleriyle kendinden sonraki dönemde Osmanlı tarihinin ana kaynaklarından biri hâline gelen ve olayların ele alınışına ve yorumlanmasına kendi bakış açısına göre yön vermeyi başaran Ahmed Cevdet Paşa, 20. yüzyılda son dönem Osmanlı tarihi hakkında çalışmalar yapan araştırmacıların üzerinde oldukça etkili olmuştur.
    Kübra Fettahoğlu, Bir Tanzimat Bürokratı Ahmed Cevdet Paşa isimli bu kapsamlı çalışmasında önemli bir devlet adamı ve tarihçi olan Ahmed Cevdet Paşa`yı ezber bozacak bilgiler ve yorumlar eşliğinde ayrıntılı bir şekilde ele almaktadır. Fettahoğlu’nun değerlendirmeleri, Türkiye’de Osmanlı tarih yazıcılığının pek çok noktada yeniden ele alınması gerektiğini ayrıntılı örneklerle ortaya koymaktadır.

  • 2. Hamur

Ahmed Cevdet Paşa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.