sadsad x
asdasd
55,00 TL
35,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
19,25 TL
Ah Ayetleri Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789750845628
Kapak: Ciltsiz
Nasser Saffarian
Nasser Saffarian
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ah Ayetleri Kısa Özet

  Ah Ayetleri, sadece modern İran şiirinin değil, çağdaş dünya şiirinin de önemli isimlerinden olan Furuğ Ferruhzad’ın kendini ve şiirini var ederken verdiği mücadeleyi, ödediği ağır bedelleri, cesareti, isyankârlığı ve yeteneğiyle imza attığı başarıları gözler önüne seriyor.

  Kitapta, İranlı yönetmen Nasser Saffarian’ın 2002’de çektiği, üç kısa belgeselden oluşan *Furuğ Ferruhzad Üçlemesi* için yapılan şöyleşiler yer alıyor. Ailesi, yakın dostları, aralarında İran şiirinin önemli isimlerinden Simin Behbahani ile Feridun Moşiri’nin de olduğu şairler ve sanatçılar Furuğ hakkında söylenmemişleri anlatıyor. İlk kez dile getirilen pek çok şaşırtıcı detay okura, şiirin yanı sıra sinema ve tiyatroyla da ilgilenen Furuğ’u bilinmeyen yönleriyle tanıma imkânı sunuyor.

  Bütün şiirlerinin yer aldığı Rüzgâr Bizi Götürecek kitabının ardından yayımladığımız Ah Ayetleri *Şairin hayatı şiire dahil* sözünü kanıtlar nitelikte.

  Yaşamının tümü şiire dönüşmüştü. Kendisinin de bir yerde söylediği gibi: *Benim yârim şiir ve benim sevgilim şiir / Onu bulmaya gidiyorum.* Furuğ tüm yaşamını şiir için feda etti.

  - Simin Behbahani

Ah Ayetleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.