80,00 TL
60,80 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
19,20 TL
Agios Ritsos Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786059626040
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Özdemir İnce
Özdemir İnce
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Agios Ritsos Kısa Özet

    Agios Yunancada ‘aziz’ anlamında geliyor. Bu kitap Özdemir İnce’nin, tanıdığı, güçlü bir dostluk geliştirdiği, ustam dediği ve *aziz* diye nitelendirdiği Yannis Ritsos’u, insanlığı, şairliği ve politik duruşuyla ele aldığı yazıları ile Ritsos’a adadığı şiirlerinden oluşuyor.

    Direncin ve umudun şairi Yannis Ritsos’u anlatan bu kitap, gerek Ritsos’un gerekse Özdemir İnce’nin şiir üzerine düşüncelerini de içeriyor oluşuyla bir poetika kitabı olarak da okunabilir, okunmalıdır.

    *Yannis Ritsos… Gerçek bir insandı, sıradan bir insanla mitolojinin yarı-tanrı kahramanlarını kişiliğinde birleştirmişti; özgür ve bağımsızdı, bir ideolojiye bağlanmasına karşın o ideolojiye karşı özgür ve bağımsızdı, düşünen ve duyan bir insandı; özgürlük ve bağımsızlığı dünyanın bütün ulusları ve tek tek bütün insanları için istiyordu; insanlara dünyayı ve hayatı sevmelerini öneriyor ve yeryüzü mutluluğunu yüceltiyordu; insanı, psikolojik, toplumsal, ekonomik bir varlık olarak en üst düzeyde tutuyordu; cinselliğin bastırılmasına ve hor görülmesine karşı çıkıyordu, insanı etiyle ve kemiğiyle seviyordu.*

  • 2. Hamur

Agios Ritsos Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.