sadsad x
asdasd
38,00 TL
23,56 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
14,44 TL
Affan Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 108
ISBN: 9786052499894
Kapak: Ciltsiz
Sezer Belgin
Sezer Belgin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Affan Kısa Özet

  *Bu coğrafyanın kaderi bu. Ben yıllardır bu topraklarda yaşıyorum, yaşam kavgasının, ölümün hiç eksildiğini görmedim buralarda. Gereksiz sebeplerden ölüme gebe kavgalar doğuyor. Bir can toprak altına düşerken, diğeri demir parmaklıklar ardında gün sayıyor. Asırlardan beridir, göç eden bir kervan ölüsü gibi savruluyor acılar. Ve bitmek tükenmek bilmiyor; kin, nefret kokan sancılar.

  Tohum ekmeye hasretken topraklarımız, ölümlerle beraber karalar bağlıyor kadınlarımız. Anlayacağın burası kanlı bir coğrafya çocuk…*

  *COĞ-RAF-YA KA-DER-DİR.* der İbn’i Haldun.

  Nerede doğarsan oranın kirine batar, oranın suyuyla yıkanır, oranın güneşiyle kavrulursun. Oranın iklimi, ilk şekil verir hayatına. Bir başka coğrafyaya geçtiğinde bu kez oranın yağmuruyla ıslanır, güneşiyle kavrulursun.

  Kaderimiz doğduğumuz coğrafyada nefes almaya başlar ama umudumuzu, mücadele ruhumuzu kaybetmezsek eğer hayat bize başka coğrafyalarda başka güzel olanakların da kapısını açacaktır.

  Aslında, ırk diye milliyet diye bir şey yoktur der İbn’İ Haldun. Coğrafya vardır. Yani der ki; güneş daha çok kime vurursa o kavruk olur. Ve der ki; başka diyarlardan birini yargılamadan, onun coğrafyasında kendiniz doğmuş gibi düşünün kendinizi.

  Kavruk bir coğrafyada doğar Affan. Çıktığı yolculukta hep sorgular bunu.
  Affan bu yolculukta, her şeye rağmen ayakta kalabilmeyi öğretiyor bizlere…

Affan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.