360,00 TL
234,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
126,00 TL
ADIM ADIM 62 SALATA Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Yemek Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9789750837050
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 20 adet satılmıştır.
Burak Aziz Sürük
Burak Aziz Sürük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • ADIM ADIM 62 SALATA Kısa Özet

    Mutfak, sağlıklı arayış ve denemeler için önü açık bir alan. Geleneksel, çağdaş, uzak, yakın her türden malzemenin ve kişisel deneyimin sağlıklı yemekler hazırlamak için sunduğu imkânlar, sonsuz gibidir. Daha önce *Adım Adım 62 Çorba* (Türkçe ve İngilizce, 2011) adlı kitapta başarılı öneri ve uygulamalarıyla ilgi gören Burak Aziz Sürük ve Cengiz Çakıt, bu kez salatalarıyla okurun ve damak erbabının huzurundalar.

    Salata, 19. yüzyıl ortalarından beri eskiye oranla daha çok yer işgal ediyor sofralarımızda ve yemek kitaplarımızda. Yeşilliklerle bezenmiş eski ve geleneksel sofralarda da yenilikçi sofralarda da ustaca harmanlanmış ana malzemeleri ve sosuyla salatalar da vazgeçilmez oldu. Aslında yemek yanında tüketilir bir yiyecek olarak algılansa da öğünlerinde sofrasına yalnız salata ile oturan ve onu ana yemek olarak kabul eden çok insan var.

    Genç ve başarılı aşçılar Sürük ve Çakıt’ın, yerli ve Uzakdoğu kökenli malzemelerle yarattığı çok güzel salatalar, birçok kez denendikten sonra Adım Adım 62 Salata (Türkçe ve İngilizce, 2016) adıyla kitaplaştırıldı. Bunların hemen herkesçe uygulanabilir tariflerine, Hadiye Cangökçe ve Yasemin Dinçer-Serenk’in damaklarımızı şenlendiren fotoğraf ve sofra tasarımları eşlik ediyor.

  • 1. Hamur

ADIM ADIM 62 SALATA Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.