sadsad x
asdasd

Açı Diyarının Büyük Şövalyesi - Sör Çepçevre'nin Matematik Maceraları

Doruk Yayınları
30,00 TL
21,00 TL
%30 indirim
Açı Diyarının Büyük Şövalyesi - Sör Çepçevre'nin Matematik Maceraları Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 32
ISBN: 9789755536095
Kapak: Ciltsiz
Cindy Neuschwander
Cindy Neuschwander
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Açı Diyarının Büyük Şövalyesi - Sör Çepçevre'nin Matematik Maceraları Kısa Özet

  Sör Çepçevre’nin Matematik Maceraları ismini verdiğimiz yedi kitaplık bu serinin ana karakterleri üç kişilik bir ailenin üyeleri: Bilge şövalye Sör Çepçevre, akıllı eşi Leydi Çap ile zeki, enerjik ve cesur oğulları Yarıçap.

  Bu aile ve yakınlarının birbirinden heyecanlı maceralarını okurken her birinde hedef alınmış matematik kavramlarını da ilginç bağlamlarıyla keşfedeceğiz. İlk Yuvarlak Masa macerasında bir çokgenden diğer çokgene dönüşümleri, Pi Ejderhası’nda Pi sayısının çemberin ölçüleriyle ilişkisini, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi’nde açı tiplerini ve ölçülmelerini, Konideki Kılıç’ta Euler denklemiyle birlikte üç boyutlu cisimlerin benzerliklerini ve farklılıklarını, Çetre Adası’nda dörtgen ve çemberde çevre ve alan formüllerini ve de bu formüllerin birbirleriyle ilişkilerini, Kral’ın Onlukları’nda saymanın kurallarını ve Viking Haritası’nda koordinat sistemini keşfedebilirsiniz.

  Matematiği seven ve yaşamın pratiğinde içselleştirmeye hevesli bir kuşağın yaratılmasında katkısı olması dileğiyle; iyi okumalar…

  Şövalye olabilmek için zorlu bir görev üstlenen Yarıçap’ı karmaşık bulmacalar, gizemli labirentler ve dev ejderhalar beklemektedir.

  Açıların ilginç dünyasını heyecan dolu bir macerayla keşfetmenin keyfini sürün!

Açı Diyarının Büyük Şövalyesi - Sör Çepçevre'nin Matematik Maceraları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.