sadsad x
asdasd

Abide Şahsiyet - Mehmet Akif Ersoy

Çınaraltı Yayınları
13,89
8,89
%36 indirim
Abide Şahsiyet - Mehmet Akif Ersoy Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786055563516
Boyut: 12 x 0
Kapak: Ciltsiz
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Abide Şahsiyet - Mehmet Akif Ersoy Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Abide Şahsiyet - Mehmet Akif Ersoy Kısa Özet

  Akif, yakın tarihimizde adından çokça söz ettiren âbide bir şahsiyettir. Mücadelesiyle, duruşuyla, azmiyle örnek ve önderdir.

  Halkla iç içe yaşayan Akif, aydın kimliğiyle toplumun ağlayan gözü, sızlayan yüreği olmuştur. Dün olduğu kadar bugün de evrensel değerlere bağlılığı, vatanseverliği, feraseti, cesareti ve gönül zenginliğiyle aramızda yaşamaktadır.

  Akif; hayata bağlı, milletine sevdalı, mert, hür edalı, engin vefalı, mümbit bir fikir adamı ve güçlü bir şairdir. Şiirde zirveyi yakalamış, sanatı toplumun hizmetine sunmuş, sanatıyla birlikte mücadelesini de samimiyetle ortaya koymuştur.

  Milletlerin büyüklüğü, ilim, sanat, teknoloji ve fende yetiştirdiği fikir adamlarının ufku kadardır. Akif, çizdiği ufukla bu memleketin mihenk taşıdır. Akif’in toplumun gönlünde taht kurmasının nedeni, ne veteriner ne milletvekili ne de mevki sahibi olmasıdır. Akif’e duyulan sevginin gerçek sebebi; yaşadığı toprağın gür sesi olmasıdır.

  Akif; adalet, merhamet, çalışkanlık, vatanseverlik, doğruluk ve dürüstlük gibi birçok değere sahip olmasıyla -dün olduğu gibi bugün de- gençlerimize ideal bir örnektir. 

  Elinizdeki roman, geleceğin Asımlarını Akif’in yolunda yürümeye davet ediyor…

  *Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete ram ol...
  Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol.*

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.