220,00 TL
147,40 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
72,60 TL
Abdullah Bülent Erel Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9789758225958
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Duygu Güles K.
Duygu Güles K.
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Abdullah Bülent Erel Kısa Özet

  *Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem, deniz de mürekkep olsa, arkasından yedi deniz daha ona katılsa, Allah’ın sözleri (yazmakla) yine de tükenmez. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.* (Lokman, 27)

  Kelam Allah (c.c)’ın. Kullar kelamın taşıyıcılarıdır. Taşıyıcılarsa iki türlüdür: Veyl, Allah kelamını küçücük menfaate satanlar safında yer alanlara.

  Dünya menfaatlerine sırt çevirmiş, Allah kelamını, kendisine biçilmiş bir elbise gibi üzerinde hal olarak taşıyan merhum Abdullah Bülent Erel büyüğümüzün sohbetlerini derleyerek istifadeye arz eden sevgili kardeşimiz Duygu Güles Kökek’e müteşekkiriz. İnsanın hakikatini idrake sunan bu konuşmaların değeri, sohbet edenin şahs-ı manevisindeki iman gücüdür. Abdullah Bülent Erel, davranışları ile âyetleri hatırlattığından, sözlerinden önce halleriyle gönlümüzde yer etmiştir. O yüzden hâli, manevi kişiliğinin tescili olmuştur.

  Bu kitap, insana dair derinlerde saklı sorulara bir Allah dostunun günümüz diliyle sadeleştirdiği cevabıdır. Gönlünü açanlara hoş geldin kitabıdır.

 • 2. Hamur

Abdullah Bülent Erel Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.