sadsad x
asdasd
140,00 TL
98,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ab-ı Hayat'ı Aramak Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 921
ISBN: 9786052070550
Kapak: Ciltsiz
Ozan Kolbaş
Ozan Kolbaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ab-ı Hayat'ı Aramak Kısa Özet

    Atatürk, Hacettepe ve Harvard Üniversitelerinde uzun yıllar Özbekçe, Osmanlı Türkçesi ve Dîvan Edebiyatı dersleri vermiş; edebiyatı, felsefe ve mitoloji ışığında inceleyerek yeni bir ekol oluşturmuş klasik Türk edebiyatının önde gelen akademisyenlerinden Prof. Dr. Gönül Tekin’e armağan edilen bu kitapla, onunla ilgili hâtıraların yanında yakın arkadaşları ve öğrencileri tarafından dil ve edebiyat ile tarih ve sanat tarihi alanlarında yazılmış bir makaleler seçkisi sunuluyor. 
    Sîmurg’un kanadında çıkacağımız bitmek bilmeyen ilim yolculuğunda Günay Kut’tan Nurhan Atasoy’a, Ülker İnce ve İoanna Kuçuradi’den Evangelia Balta’ya, Mustafa İsen’den İsenbike Togan’a, Mehmet Kalpaklı’dan Walter Andrews’a kadar pek çok akademisyen ve araştırmacı gerek şahsî gerek müşterek olarak yazdıkları makalelerle bizlere yol gösteriyor.
    Abdülbaki Gölpınarlı’nın ‘Hayâlet Kitabı’ndan edebiyat ve felsefe ilişkisine, Yavuz Sultan Selim’in yeni bulunan Türkçe bir şiirinden Osman Gâzî’nin kayıp ikinci sikkesi ve Osmanlı kuruluş tartışmalarına etkisine kadar Osmanlı edebiyatı, tarihi ve sanatına dâir yazılmış bu değerli makalelerle aynı zamanda Gönül Tekin’in çalışma alanları da gözler önüne serilmiş oluyor...

Ab-ı Hayat'ı Aramak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.