sadsad x
asdasd

A R TOGRAFİ Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi Pegem Akademi Yayıncılık

Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Suzan Duygu Bedir Erişti

200,00 TL
168,00 TL
%16 indirim
Kazancınız
:
32,00 TL
A R TOGRAFİ Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi Pegem Akademi Yayıncılık Hakkında Bilgiler
Türü: Eğitim Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 380
ISBN: 9786257676410
Kapak: Ciltsiz
Suzan Duygu Bedir Erişti
Suzan Duygu Bedir Erişti
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • A R TOGRAFİ Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi Pegem Akademi Yayıncılık Kısa Özet

  *Her araştırma araştırmacının parmak izidir, araştırma özgünlüğü ise araştırmacının parmak izini yok etmeden ortaya koyduğudur.*

  Suzan Duygu BedirErişti

  A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi kitabı, sanat temelli araştırma yöntemlerinden biri olan A/r/tografi Yöntemi’ni açıklayan ve uluslararası iş birliğine dayalı bir editörlük ile hazırlanmış olan bir kitaptır. Kitapta çeviri üniteler, özgün araştırma çalışmalarına dayalı üniteler ve uygulamalara dayalı ünitelerin yer aldığı üç ana bölüm ile birlikte sonuç bölümü yer almaktadır. Birinci bölümde A/r/tografi ile tanışma içerikli üniteler yer almakta ve araştırma olarak A/r/tografi’nin ortaya çıkış süreci açıklanmaktadır. İkinci bölüm araştırma sürecinde yöntemsel strateji olarak A/r/tografik araştırmaları sorgulayan üniteleri içermektedir. Üçüncü bölüm, uygulama odaklı kimi araştırmalara dayalı olarak yöntemi açıklamaktadır. Sonuç bölümünde ise A/r/tografik araştırmaya zemin hazırlayabilecek örnek çalışmalara yer verilmiştir.

  A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi kitabı yöntemin teorisyeni olan Prof. Dr. Rita L. Irwin ile birlikte hazırlanarak siz değerli okuyucularla bir araya gelmekte ve bu yönü ile zengin bir içerik ortaya koymaktadır.

  A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi kitabı sanat temelli araştırma, sanat temelli eğitim araştırmaları, sosyal bilimler araştırmaları ve iletişim araştırmaları için özgün çıkış noktaları yakalamaya zemin hazırlayıcı niteliktedir. İçeriğin oluşturulmasında uluslararası bakış açısı ve öznel unsurların araştırma sürecindeki önemi üzerinde durulmuştur. A/r/tografi: Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi, A/r/tografi Araştırma Yöntemi’ni Türkçe alan yazına kazandırmış ilk kitap olma niteliği taşıyan ve uzun bir çalışma sürecinin ürünü olan bir eserdir.

  Farklı disiplinlerde, kuramsal ve uygulamalı süreçlerde bilimsel çalışmalara kaynaklık etmesi ve yol gösterici olması dileğiyle…

A R TOGRAFİ Uygulama Tabanlı Araştırma Yöntemi Pegem Akademi Yayıncılık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.