8-sinif-soru-bankalari.jpg (90 KB)

8. Sınıf Soru Bankaları

Sıralama seçin
Toplam 1501 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16
Toplam 1501 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 16

8. Sınıf Test Kitapları LGS

LGS sınavı öğrenciler tarafından 8. Sınıfın sonunda girilen, öğrencilerin netleri ve başarılarına göre liselere yerleştikleri bir sınavdır. Sınav MEB tarafından düzenlenirken sınavda öğrencilere toplamda 90 soru sorulmaktadır. 90 soru için 155 dakika istenen sınava öğrencilerin hazırlanabilmesi için 8. Sınıf test kitapları LGS kategorilerinde kaynaklar sunulmaktadır. Öğrencilerin LGS sınavında sorumlu olduğu dersler aşağıda listelenmiştir.

 • Türkçe
 • C. İnkılap
 • Din Kültürü
 • İngilizce
 • Matematik
 • Fen Bilimleri

Sınav MEB tarafından belirlenen müfredata göre oluşturulan soruları kapsamaktadır. Öğrencilere Türkçeden 20, İnkılap tarihinden 10, Din Kültüründen 10, İngilizceden 10, matematikten 20 ve fen bilgisinden 20 olmak üzere 90 sorudan sorumlu tutulmaktadır. Öğrenciler sınav hazırlıkları süresi boyunca 8. Sınıf LGS’ye hazırlık test kitapları kaynaklarını kullanabileceği eksiklere ve yapılması gerekenlere göre konu anlatımlı, konu anlatımlı soru bankası, soru bankası ve yaprak testler tercih edilebilir.

8. Sınıf Matematik İçin Test Kitapları Tavsiyesi Nelerdir?

 • 8. sınıf öğrencilerinin en fazla soru sayısına sahip olan derslerinden birisi olan Matematik sınavda toplam 20 soruya sahiptir. Sayısal alanın önemli derslerinden birisi olan matematikte öğrenciler için 8. Sınıf soru bankası LGS kaynakları tavsiye edilirken öğrenciler aynı zamanda kitaplar arasında matematik denemelerinden oluşan kaynaklara da yönelebilir. Buna göre 8. Sınıf matematik test kitabı tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.
 • LGS Matematik Soru Bankası: Yeni müfredata uygun olarak düzenlenen kitap aynı zamanda yeni nesil sorular ile de öğrencilere daha farklı soru stillerini göstermektedir. Beceriyi temel alan kaynak ünite sonlarında değerlendirme testleri ile hem okula hem de sınava uygun olarak hazırlanmıştır. Video çözümlerini barındıran kitap aynı zamanda akıllı tahtalara da uyumludur.
 • LGS Matematik Denemesi Sınıf: Müfredata uygun olarak hazırlanan kitap yeni nesil soruları öğrencilere sunarken aynı zamanda soru çözümleri ile de öğrencilere kaynak olmaktadır. Mantık ve yorum sorularının bol olması nedeniyle öğrenciler tarafından tercih edilen kitap içerisinde bulunan çok sayıda deneme ile de öğrencileri sınava hazırlamaktadır.
 • LGS Cep Test Matematik Orta: Büyük kitap taşımak yerine sayfa sayısı fazla olan ve içerisinde çok sayıda soru bulunan cep kitaplarını tercih eden öğrenciler için hazırlanan kitap, QR kod teknolojisi ile soruların çözümlerine destek sağlarken aynı zamanda küçük formatıyla da dikkat çekmektedir. Sorularının zorluk seviyesi orta olarak belirlenirken öğrencilerin her ortamda yanlarında taşıyacağı bir soru bankasıdır.
 • LGS Matematik Soru Bankası Öğrencim Serisi: Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde tüm ihtiyaçlarını karşılayan kaynak yeni nesil sorular ve çeşitlilik sunarak öğrencilerin daha fazla soru tarzı görmesine yardımcı olmaktadır. Karekod ile videolu soru çözümleri olan kaynak içerisinde çok sayıda soru barındırmaktadır.
 • LGS Matematik 15 Branş Denemesi Pruva Akademi: Beceri temelli sorularını içerisinde barındıran kaynak MEB müfredatına uyumlu sorular ile sınavı kazanmaya odaklanmaktadır. Grafik ve tablolarla öğrencilere konu anlatımı da yapan kaynak mantık ve yorumlama biçimleri ile de öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek sağlamaktadır.

8. Sınıf İnkılap Tarihi İçin LGS Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Sözel derslerden bir tanesi olan inkılap tarihi sınavında 10 sorudan oluşan bir bölüme sahiptir. Ezbere dayalı bir ders olan İnkılap tarihi 8. Sınıf test kitapları lgs hazırlık kaynakları arasında çok sayıda farklı uzman ve öğretmen tarafından hazırlanan kaynaklara kitaplara sahiptir. Farklı metotlar ile öğrencilere tarihi anlatan kaynaklar konu anlatımlı, soru bankası veya cep kitabı olarak dikkat çekmektedir. Buna göre LGS için İnkılap tarihi kitap tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

 • LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Soru Bankası: Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan kitap aynı zamanda yeni nesil soruları ile de dikkat çekmektedir. Beceri temelli sorulardan oluşan kaynak ünite sonlarında bulunan değerlendirme soruları ile de okula yardımcı olurken aynı zamanda LGS sınavına da yardımcı bir kaynak olmaktadır. Videolu soru çözümlerine ek olarak akıllı tahtaya uyumlu olan kaynak PISA – TIMSS sınavlarına da uyumludur.
 • LGS İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Mantık Muhakeme Soruları Nasıl Çözülür? - Turuncu Kitap: farklı soru tarzları ile öğrencilere yeni soru tipleri gösteren kaynak asıl olarak mantık ve yorumlama soruları üzerine yönelmektedir. Çok sayıda sorusu ile öğrencilere kaynak olan kitap detaylı soru çözümleri ile de sorularla konuları öğretmektedir.
 • LGS Cep Test T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük: Cep kitabı ile çalışmayı seven öğrenciler için hazırlanan kaynak küçük formu ile dikkat çekerken müfredata uygun olarak hazırlanmıştır. Soru bankası olan kaynak aynı zamanda soruları konu anlatımları ile destekleyerek yeterli bir kaynak olurken öğrencilere her ortamda soru çözme imkanı sağmaktadır.
 • Sınıf LGS T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük: Soru bankası olan kaynak 8. Sınıf konularını LGS sınavına uyumlu olarak analiz ederek hazırladıkları sorular ile öğrencilere kaynak olmaktadır. Karekod ile soru çözümlerine ek olarak akıllı tahtalara da uyumlu olan kaynak içerisinde barındırdığı çok sayıda soru ile öğrencilere farklı soru tiplerini göstermektedir.
 • LGS T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Tamamı Çözümlü 40 Deneme Sınavı: Konu eksiklerinin tamamlanması sonrasında başlayan deneme süreci için hazırlanan kaynak içerisinde 10 sarmal, 30 karma deneme bulundurmaktadır. Geniş kapsamlı bir kitap olması ile dikkat çeken kaynak her soru için ayrılan çözüm kısmında konuyu detaylı olarak anlatarak öğrencilere deneme çözerken öğretmeye devam etmektedir.

 İnkılap tarihi MEB müfredatında genel olarak Osmanlı’nın son dönemlerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetin temellerini attığı yıllar başta olmak üzere inkılaplar, reformlar ve yenilikleri esas almaktadır. Öğrenciler tarafından 8. Sınıf İnkılap test kitapları  LGS kaynakları tercih edilebilirken aynı zamanda konu anlatımlı kitaplarda öğrenciler tarafından tercih edilebilir.

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi LGS İçin Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Sözel bölümler arasında yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi sınavda 10 sorudan oluşan bir bölüme sahiptir. Öğrencilere İslam dininin öğretildiği gibi diğer dinler ile ilgili de bilgi veren ders sözel bölümler arasında yer almasıyla ezber temelli bir derstir. 8. Sınıf LGS uyumlu test kitapları arasında tercih edilen kitaplar arasında yer alan kaynak aynı zamanda tüm dersler kitapları içerisinde de öğrencilere konu anlatım ve sorular ile kaynak olmaktadır. 8. Sınıf Din Kültürü dersi için kitap tavsiyeleri aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

  • LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası: Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan kitap yeni nesil soruları ile öğrencilere ek kaynak olmaktadır. Beceri temelli soruları ile ünite değerlendirme testlerini de sunan kitap okula yardımcı olduğu gibi aynı zamanda sınava da hazırlık sürecinde kullanılabilmektedir. Video çözümleri bulunan kitap öte yandan akıllı tahta uyumu ile de dikkat çekmektedir.
  • LGS Cep Test Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Cep kitabı olan kaynak sınava hazırlık sürecinde çantasında daha fazla soru bankası taşımak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Her ortamda kullanılabilen cep kitapları sürekli soru çözmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.
  • Sınıf LGS Din Kültürü Ahlak Bilgisi Denemeleri 20 Deneme: Din kültürü dersinde eksiklerini tamamlayarak deneme çözmeye başlayan öğrenciler için hazırlanan kaynaktır. İçerisinde 20 deneme bulunduran kitap yeni nesil soruları ile dikkat çekerken aynı zamanda akıllı tahta uyumuyla da öğrencilere destek sağlamaktadır.
  • LGS Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası KD Yayınları: LGS’ye hazırlık kaynakları arasında yer alan kitap yeni nesil sorularına ek olarak öğrencilere mantık ve yorumlama yeteneğini kazandırmayı amaçlamaktadır. PISA ve TIMMS uyumlu olan kaynak LGS kaynakları arasında sıklıkla tercih edilmektedir.
  • LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Mantık Muhakeme Soruları Nasıl Çözülür? Yeşil Kitap: Soru bankası olan kaynak yeni müfredata göre hazırlanırken çok sayıda farklı soruyu barındırması nedeniyle tercih edilebilmektedir. Yeni tarz sorular ile öğrencilere farklı sor stillerinin gösterilmesi amaçlanırken soruların altında bulunan çözümler ile öğrencilere soru çözerken öğretmek amaçlanmaktadır.
  • 8. sınıfta zorunlu olarak öğrencilerin girmesi ve LGS sınavında çözmesi gereken derslerden birisi olan din kültürü öğrencilere bir nevi genel kültür ve İslam bilincinin aşılanması için MEB tarafından hazırlanmaktadır. 8. Sınıf lgs test kitapları tüm dersler soru bankası kaynakları içerisinde bulunan dersler arasında yer alırken çok sayıda soru ile öğrencilere mantık ve yorum yeteneği kazandırılmaya çalışılmaktadır.

8. Sınıf İngilizce İçin LGS Kitap Önerileri Nelerdir?

İngilizcede 8. Sınıf öğrenciler için hazırlanan Liselere Geçiş Sınavında zorunlu olan derslerden bir tanesidir. Sınavda toplam 10 sorunun sorulduğu ders olan İngilizce öğrenciler için yeni bir dil öğrenmeyi desteklerken aynı zamanda daha fazla net yapabilmek için de öğrenilmesi gereken dersler arasındadır. 8. Sınıf test kitapları LGS set kaynakları arasında fasiküller veya konu anlatımlı kitapları ile bulunabilir. Buna göre 8. Sınıf İngilizce LGS kitabı tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

   • LGS İngilizce Soru Bankası: Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan kitap yeni nesil soruları ile beceri temellerini esas almaktadır. Ünite sonu değerlendirmeleri ile sunulan kaynak okula yardımcı olurken sınava da hazırlık olarak dikkat çekmektedir. Video çözümleri ile desteklenen kaynak akıllı tahta uyumludur.
   • LGS Cep Test İngilizce: Cep kitabı tercih eden öğrenciler için hazırlanan kitap her ortamda soru çözmek isteyenler için tavsiye edilmektedir. Küçük formuna karşın içerisinde çok sayıda soru bulunduran kaynak öğrencilere soru çözümleri ile de konuları öğretmektedir.
   • LGS İngilizce Soru Bankası KD Yayınları: İngilizce soru bankası olan kaynak mantık ve yorumlama yeteneğinin gelişmesi için öğrencilere yardımcı olmaktadır. TIMMS ve PISA uyumlu olan kaynak aynı zamanda öğrenciler için içerisinde çok miktarda soru barındırarak farklı soru tarzlarını öğretmektedir.

Sınavda 10 soru sorulmasına karşın LGS’de sıralama ve puanları en fazla etkileyen derslerden birisi olan İngilizce öğrencilerin gelecek hayatlarında da kullanabilecekleri bir yeteneği kapsamaktadır. MEB müfredatına ek olarak öğrenciler için sınav hazırlığı da olan ders olan İngilizce 8. Sınıf tüm dersler soru bankası lgs kaynakları içerisinde bulunabilmektedir. 

8. Sınıf LGS Matematik İçin Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Sayısal alanda ilerlemek isteyen öğrenciler için temel derslerden bir tanesi olan matematik aynı zamanda öğrenciler tarafından zorlanılan derslerden de bir tanesidir. Matematik 8. Sınıf test kitapları lgs kaynakları öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilirken kaynakların çeşitliliği öğrencilere yardımcı olmaktadır. Buna göre LGS matematik kitap tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.    

   • LGS Matematik Soru Bankası: Yeni müfredata uygun olarak hazırlanan kitap öğrencilere çok sayıda soru tarzını göstererek sınavda destek sağlamaktadır. Soru bankası olan kaynak içerisinde farklı konulardan çok sayıda soruya sahip olması nedeniyle öğrencilere mantık ve yorumlama yeteneği de kazandırmaktadır.
   • LGS Matematik Demesi 8. Sınıf: matematik konusunda eksiklerini görmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen kitap içerisinde çok sayıda deneme ve soru sunmaktadır. Soru çözümleri ile desteklenen kaynak öğrencileri sınava hazırlayan bir kaynaktır. Denemeler ile öğrencilerin seviyelerini belirleyen kaynak öğretmenler tarafından genel olarak dönem sonları ve sınava yakın olunan dönemlerde deneme çözmelerini tavsiye etmektedir.
   • LGS Cep Test Matematik Orta: Her ortamda soru çözmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen kaynak cep kitabı olması nedeniyle çok fazla soruyu her ortamda rahatlıkla çözmeye yardımcı olmaktadır. Orta seviye matematik soruları ile öğrencileri sınava hazırlayan cep kitabı aynı zamanda kolay ve zor olmak üzere iki farklı kitaba daha sahiptir. Öğretmenler öğrenciler için kolaydan başlayarak zora doğru çıkmalarını, eksiklerini görmeleri ve eksik konular üzerine yoğunlaşmalarını tavsiye etmektedir.
   • LGS Matematik Soru Bankası Öğrencim Serisi: Öğrencilere kolaydan zora doğru soruların yöneldiği kaynak matematiği sevdirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencim serisi genel öğrencilere matematiği öğretirken eğiten bir kaynak olarak tercih edilmektedir.

LGS’de matematik alanından öğrencilere 20 soru sorulmaktadır. Soru sayısı olarak diğer derslere oranla yüksek olan ders için daha fazla çalışma ve soru çözümü yapılması öğretmenler tarafından tavsiye edilenler arasında yerini almaktadır.

8. sınıf LGS Fen Bilgisi Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Sayısal dersler arasında önemli bir yere sahip olan fen bilgisi sınavı fizik, kimya ve biyoloji dersleri alanlarına ayrılmasa da dönemde öğrencilere eğitimi verilen bir derstir. Sınavda 20 sorunun sorulduğu Fen bilgisi alanı öğrenciler için zorunlu olan derslerden olurken 8. Sınıf yeni nesil test kitapları öğrenciler tarafından kaynak olarak kullanılmaktadır. Dönem dönem gitmek isteyen öğrenciler için 8. Sınıf lgs 1. Dönem test kitapları kaynakları da hazırlanırken tüm dönemi kapsayan kitaplarda tercih edilebilir. Buna göre, 8. Sınıf fen bilgisi LGS kitap tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir.

   • LGS Fen Bilimleri Soru Bankası: Yeni nesil sorular ile müfredata uygun olarak hazırlanan kitap okula yardımcı olduğu kadar aynı zamanda sınava da hazırlık sürecinde kullanılabilmektedir.
   • LGS Fen Bilimleri 12 Deneme Mars Yayınları: Öğrencilerin denemelerle eksiklerini anlamasına yardımcı olan kaynak dönem sonunda kullanılabileceği gibi aynı zamanda sınava yakın tarihlerde de çözülerek eksiklerin anlaşılmasına ve eksiklerin tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.
   • LGS Cep Test Fen Bilimleri Orta: Cep kitabı olan soru bankası öğrencilerin küçük çantalarda bile taşıyabileceği ve soru çözebilecekleri boyutu ile dikkat çekmektedir. Orta seviye olan aynı zamanda kolay ve zor olmak üzere iki farklı kitaba da sahiptir. Öğrenciler sırasıyla kolay-orta-zor şeklinde soruları çözerek sınava hazırlanabilir.
   • Sınıf LGS Fen Bilimleri MPS: Konu anlatımlı soru bankası olan kaynak öğrencilere konuları anlatırken aynı zamanda çok sayıda soru ve ünite sonu değerlendirmeleri ile kaynak olurken kitabın sonlarında bulunan denemeler ile de eksikleri rahatlıkla görülebilmektedir.

Fen bilgisi bölümünde 20 soru sorulmasına karşın öğrencilerin en zorlandığı derslerden bir tanesi olan Fen bilgisi çok çalışma ve bol soru çözme ile rahatlıkla halledilebilecek dersler arasında yer almaktadır. Öğrenciler seviyelerine göre çalışma yapmalı eksiklerini tamamlayarak emin adımlarla ilerlemelidir.

Kitapları tekli olarak tercih etmek isteyen öğrencilere karşın aynı zamanda 8. Sınıf tüm dersler soru bankası lgs kaynakları tercih edilebilir. Kitapların fiyatları yayınevi, hazırlayan uzman veya öğretmenler tarafından değişkenlik gösterirken 8. Sınıf test kitapları lgs fiyatları kitaplara ve öğrencilerin bütçelerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak sınava hazırlanan öğrenciler için LGS hazırlık kaynakları erişilebilir fiyatlardan satılmaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.