8. Sınıf Çok Satanlar

Sıralama seçin
Toplam 191 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2
Toplam 191 ürün görüntüleniyor.
1 2

8. Sınıf Test Kitapları Nelerdir?

Ortaokulun son aşaması olan 8. sınıf, öğrenciler için yeni bir eğitim hayatının hazırlıklarının yapıldığı dönemdir. Lise yaşamına atılacak ilk adımın başlangıcıdır. Lise öğrenimindeki tüm konuların temeli sekizinci sınıf derslerinde atılmaktadır. Bu sebeple, bu dönem liseye hazırlık olarak da düşünülmektedir. Ortaokul son sınıfla beraber ders çalışma saatlerini artıran öğrenciler, amaçlarına ulaşma doğrultusunda farklı kaynaklardan destek almaktadır. Öğrencilerin yoğun bir tempo içerisine girmiş oldukları bu aşamada en büyük yardımcıları test kitaplarıdır. 8. sınıf derslerinde işledikleri konuları pekiştirmek adına 8. sınıf test kitapları büyük yardım sağlamaktadır.

8. Sınıf Test Kitaplarının Öğrencilere Sağladığı Faydalar Nelerdir?

8.sınıf test kitapları, liseye hazırlık döneminde olan öğrenciler için pratik çözüm yollarını ve hızlı düşünme, zaman yönetim teknikleri gibi avantajları sunmaktadır. Aynı zamanda bu kitapların faydaları aşağıda listelenmiştir:

 • Soru çözülerek öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülmesine yardımcı olmaktadır.
 • Soru çözmek öğrencilere bilginin nasıl kullanılacağını öğretmektedi
 • Soru çözmek öğrencilere nasıl soru sorulması gerektiğini de öğretmektedi
 • Bir bilginin farklı şekillerde nasıl sorulacağı, soru çözerek öğrenilmekt
 • Öğrencinin ne düşündüğü değil, soruları hazırlayan kişilerin ne düşündüğü ve hangi yöntemleri kullanarak soruları hazırladıkları konusunda fikir sahibi olmaya yardımcı olmaktadır.
 • Bol bol soru çözmek hangi konuların üzerinde durulması gerektiğinin anlaşılmasını sağlamaktadır.
 • Öğrencilerin sınav anında zaman kaybı yaşanmasının önüne geç
 • Bilgilerin pekişmesini sağlamaktadır.
 • Zaman kullanımı konusunda deneyimi artırmaktadır.
 • Eksik olunan konuların anlaşılmasını sağlayarak ilgili konular üzerinde yoğunlaşmaya yardımcı olmaktadır.
 • Özgüvenin yükselmesine destek olmaktadır.
 • Sınav öncesinde öğrencilerin kendini denemesini sağlayarak sınav anında hata yapma riskini düşürmektedir.
 • Farklı soru tiplerini öğrenmeyi sağlamaktadır.

Sınavı geçmek için önce birçok soru çözme alıştırması yapılmalıdır. Soru çözmek sadece çalışılan konunun daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmakla kalmayarak aynı zamanda sınavdan önce pratik yapılmasına da yardımcı olmaktadır. Sınavdan önce birçok soru çözme alıştırması yapan kişiler, yapmayanlara göre kendilerini bir adım ileriye taşımaktadır. Sorularda özellikle konuların kilit noktalarının altı çizilmektedir. Uzmanlar tarafından hazırlanan sorular başarılı bir şekilde çözüldüğü takdirde sınavda başarı sağlanmaktadır.

8. Sınıf Test Kitabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlenen konuların pekişmesi için test kitapları tercih edilmektedir. Test kitapları sayesinde öğrenciler derslerini anlamaları kolaylaşmaktadır Zengin soru yapısına sahip olan test kitapları, öğrencilerin sınav esnasında kolay bir şekilde soru çözmelerini sağlamaktadır. Ortaokula veda etmeye hazırlanan 8. sınıf öğrencileri konu bakımından eksik kalmamak için kaynak kitaplar tercih etmektedir. 8. sınıf öğrencilerinin test kitabı alırken dikkat etmesi gereken hususlar şu şekilde listelenmektedir:

 • Alınacak test kitabının içerisindeki soruların yeni MEB programına uygun olması gerekmektedir.
 • Kitapta MEB örnek sorularına yer verilmesi gerekmektedir.
 • Kaynak içerisinde mantık ve yorum soruları olmalıdır
 • Kitapta LGS baz alınarak hazırlanan sorular yer almalıdır.
 • Tercih edilen kitapta konuları pekiştirecek türden sorular yer almalıdır.
 • İçerisinde önceki sınavlarda çıkmış olan soruların yer alması gerekmektedir.
 • Kitapta video çözümlü soruların bulunması,öğrencilerin soruları anlaması konusunda daha çok yardımcı olmaktadır.
 • Eser yeni nesil sorulardan hazırlanmış olmalıdır.
 • Kitapta mantık muhakeme soruları olmalıdır.
 • İçerisinde grafik / tablo okuma ve görsel yorum gibi aktivitelerin yer alması gerekmektedir.
 • Test kitabının içinde detaylı konu anlatımı veya soru çözümlerinin bulunması gerekmektedir.
 • Sorulan sorular, deney ve etkinlik temelli olmalıdır.
 • İçerisinde zihinsel beceri, akıl yürütme, tahmin etme ve beceri temelli sorular bulunmalıdır.
 • Pratik bilgilerin yer aldığı kaynaklar seçilmelidir.

8.sınıf öğrencileri başarılı olabilmek için bu husuları gözden geçirmeleri gerekmektedir. 8. sınıf test kitapları set halinde alınması daha uygun olabilmektedir. Set olarak alınan kitaplar sayesinde öğrenciler tüm derslerin kaynağını elinde bulundurma imkanına sahip olmaktadır. 8. sınıf test kitaplar tüm dersler şeklinde alınması öğrencilerin sınav anında zorluk yaşamadan soru çözmesini sağlamaktadır. Test kitapları piyasada zor, orta ve kolay seviye formatlarda bulunmaktadır. Bu bağlamda, öğrencilerin kendi öğrenme düzeyine uygun bir kitap seçmesi gerekmektedir. Doğru kitabı seçmek öğrencilerin başarı şansını artırmaktadır. Diğer kitaplardan farklı olarak, 8. sınıf video çözümlü kitaplar, öğrencilerin sorularının cevaplarını bir öğretmenin yardımı olmadan öğrenmelerini sağlamaktadır. Kitabın kağıt kalitesi ve kapak şekli de yayınevine göre değişiklik göstermektedir. 8. sınıf test kitapları ve fiyatları bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

8. Sınıf Test Kitabı Önerileri Nelerdir?

Piyasada birçok test kitabı türü bulunmaktadır. Pek çok marka bini aşkın ürünü öğrencilere sunmaktadır. Bu ürünlerden bazıları ders ve kitap kolaylığı gibi öğeler içermektedir. Öğrenciler lise sınavına hazırlanırken sınava hazırlık kitaplarının yanı sıra ders kitaplarından da faydalanabilmektedir. Ancak notlarına güvenen öğrenciler için bir ders kitabı gerekli olmamaktadır. Test kitabı türlerinden hatırlatıcı kitaplar tercih edilebilmekte ve unutulmaması gereken önemli bilgiler tekrar edilmektedir. Tüm dersler için test kitaplarının dışında 1. dönemden başlayan 8. sınıf test kitapları ile öğrenciler en kolaydan en zora doğru ilerleyebilmektedir. Öğrencilere bu yoğun tempo içerisinde yardımcı olacak 8. sınıf test kitapları öneri kapsamında derlenen kaynakları şu şekilde sıralamak mümkündür:

8. sınıf test kitapları fen soru bankası, fen dersini inceleme kaynağına ihtiyaç duyan öğrenciler için önemli bir seçenektir. Fen kitapları beceri temelli eğitim modeline göre oluşturulmaktadır. 8. sınıf fen test kitapları önerileri arasında 8. Sınıf Fen Bilimleri Kutu Test bulunmaktadır. 8. Sınıf Türkçe test kitapları, Türkçe derslerini geliştirmek veya pratik yapmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tüm öğrencilerin mümkün olduğunca gelişmiş bir dilde konuşmaları ve yazmaları önemlidir. Yazım kuralları ve okumayı anlamak tüm öğrenciler için önemli bir detaydır. 8. sınıf test kitapları paragraf açısından da oldukça yararlı olmaktadır. 8. Sınıf Türkçe test kitabı önerileri arasında 8. Sınıf Türkçe Kutu Test yer almaktadır. Bununla birlikte matematik, öğrenciler için zor derslerden biridir. Birçok öğrenci matematikten kaçınmakta ve konularda zorlanmaktadır. Matematik 8. sınıf test kitapları, öğrencilerin matematiğe daha etkili çalışmasını sağlamaktadır. Bu kitaplar öğrencilerin akademik performanslarını geliştirmelerine ve sınava hazırlanmalarına yardımcı olmaktadır.

8. Sınıf Tüm Dersler Test Kitabı Çeşitleri Nelerdir?

Öğrencilerin okuldaki derslerinde ve genel sınavlarda başarılı olabilmeleri için birçok soru çözmeleri gerekmektedir. Akademik başarı için özellikle 8. sınıf öğrencilerinin LGS’yi geçmeleri gerekmektedir. Bu durumda öğrenciler birden fazla kaynağı tamamlamaya çalışmaktadır. Öğrencilerin, farklı soru türlerini çözmesi sınavda başarılı olmalarını sağlamaktadır. Piyasada her ders için olan deneme kitapları tek tek bulunabildiği gibi tüm derslerin bir arada olduğu kitapları da bulmak mümkündür. 8. sınıf test kitapları en iyileri ve tüm derslerin bir arada olduğu kitaplar aşağıda  listelenmiş ve bu kitaplarla ilgili bilgiler verilmiştir:

Öğrenciler seviyelerine göre ders seçebilmekte ve tüm dersleri içinde barındıran kitap seçimleri yapabilmektedir. Tüm dersleri bir arada bulunduran kitapların en güzel yanı, öğrencilere istedikleri dersleri istedikleri zaman alma esnekliği sunmalarıdır. Bu kolaylık, öğrencilerin ders sorularını istedikleri zaman yanıtlamasına olanak tanımaktadır. Öğrenciler ayrıca istedikleri dersin test kitaplarını da satın alabilmektedir. Bunu yaparken eksik olduğunu düşündükleri derslere odaklanabilmektedir. Bu sayede aradaki farkın kapatılması mümkün olmaktadır. Test kitabında ana konuları cevaplayan sorular, farklı tiplerdeki sorular bulunmaktadır. Bu örnek soru çözümleri ile öğrenciler, örnek sorulardan öğrenerek benzer soruları kendi başlarına kolayca çözebilmektedir. 8. sınıf test kitapları konu anlatımlı olması öğrencilerin konuları daha kolay anlamasına olanak tanımaktadır.

8. Sınıf En İyi Test Kitapları Nelerdir?

İlk olarak sorular her kitap için kolay, orta ve zor olarak ayrılmıştır. İki kitabı göz önünde bulundurarak 8. sınıf test kitabı kolay veya 8. sınıf test kitapları zor şeklinde karşılaştırabilmek mümkündür. Öğrenciler bütün gün basit kitaplar çözdüklerinde sorular üzerinde düşünebilmeleri ve  gelişmeleri mümkün görünmemektedir. Sürekli olarak zor problemleri çözen öğrenciler, cevaplanmamış sorulardan da tatmin olmayarak ders çalışmak için daha az motive olmaktadır. O yüzden öncelikle karşılaşılan kitapların zorluk derecesinin bilinmesi gerekmektedir. 8. sınıf test kitap tavsiyeleri aşağıda listelenmiştir:

Zor sınav sorularında hata yapılma oranı yüksektir. Öğrenciler test kitaplarıyla derslerin en zor seviyesindeki karmaşık soruların çözümlerini kolaylıkla öğrenebilmektedir. Testteki ana amaç, öğrenilen konuları geliştirmektir. Bu, konunun her ayrıntısına meydan okumak ve her açıdan düşünmenin sağlanması için farklı türde test sorularının ele alınmaktadır. Kitap satın alırken, farklı türde soruların olup olmadığını görmek için test içeriğine bakılması son derece önemlidir.

8. Sınıf LGS Test Kitapları Nelerdir?

LGS kitap seçiminin mutlaka okul derslerine ek olarak görülmesi gerekmektedir. Bazı kitaplar, okul derslerinde faydalı olan klasik testler içerebilmektedir. Bu nedenle LGS örnek soruları ve benzeri sorular mantıklı ve uzun muhakeme gerektiren sorular içerdiğinden bu yeni kitaplar seçilmelidir. MEB programına uyum da önemlidir. Müfredata uymayan kitaplarla, gereksiz veya eksik konuları incelemek için zaman harcanmaktadır. Orta son sınıf öğrencilerin gireceği sınava yönelik soruların yer aldığı. 8. sınıf test kitapları LGS adaylarına özel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Tonguç Akademi LGS TOST 4. Adım: Youtube destekli eğitim programı ile izle – öğren – test et özelliği, yenilenen 8. Sınıf müfredatına ve yeni tarz sorulara tam uyumlu olmaktadır.
 • Sonuç Yayınları LGS Tüm Dersler Soru Bankası: MEB örnek sorularına benzer, PISA soruları, yeni nesil sorular ve sınav öncesinde mutlaka çözülmesi gereken soruları barındırmaktadır.
 • Sorukolik LGS 6'lı Deneme Sınavı: Nokta atışı sorular, karekod uygulaması ile videolu soru çözümü ve tamamı yeni nesil sorulardan oluşan 6’lı deneme sınavı öğrencilerin beğenisine sunulmaktadır
 • Sonuç Yayınları LGS Tüm Dersler 5li Deneme Sınavı: Sınavdan önce mutlaka çözülmesi gereken sorular, MEB benzer örnek sorular, yeni nesil sorular ve PISA tarzı sorular ile tüm derslerin 5’li deneme sınavı bulunmaktadır.
 • Hocalara Geldik Sorubüs LGS 5'li Deneme: Kazanım odaklı, MEB uyumlu, sözel ve sayısal mantık soruları ve tamamı video çözümlü olacak şekilde 5’li deneme test kitabı LGS soru tarzlarına uygun şekilde olmaktadır.

Videolu çözümün de bir özellik olduğu düşünülürse LGS kitabındaki sorunun video çözümüne veya kitap çözümüne dikkat etmek gerekmektedir. Çözüm kitapları faydalı kaynaklardır. 8. sınıf test kitapları yeni nesil uyumlu olması, kaliteli yayınlar, öğretmen tavsiyesi, piyasada kanıtlanmış yayınlar her zaman bir önceliktir ve yeni ana akım yayınlar biraz daha fazla dikkat gerektirmektedir. Bir kitabın kapağındaki görsele aldanmamak ve içeriğin giderek daha önemli hale geldiğini hatırlamak önemlidir. Bununla beraber orta son sınıfta öğrencileri en çok zorlayan derslerden arasında yabancı dil de yer almaktadır. İngilizce 8. sınıf test kitabı alırken de son derece dikkatli seçimlerde bulunmak gerekmektedir. Hemen hemen tüm İngilizce kitapları, gramer, okuduğunu anlama, yazma becerilerini geliştirme konularında hazırlanmaktadır. Bu kitaplarda da seviyeye uygun seçenekleri bulmak mümkündür.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.