sadsad x
asdasd

30 Saniyede Yirminci Yüzyıl

Caretta Yayıncılık
65,00 TL
48,75 TL
%25 indirim
30 Saniyede Yirminci Yüzyıl Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786055169640
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 30 Saniyede Yirminci Yüzyıl Kısa Özet

  Geride bıraktığımız yüzyıldan 50 en önemli kavram, fikir, olay ve kültürel gelişme

  Büyük olasılıkla Yirminci yüzyılda olanlar hakkında birşeyler biliyor ya da bildiğinizi düşünüyorsunuz ve bu yazıyı okuduğunuza göre, Yirminci yüzyılın en azından birbölümünü yaşamış ve sohbetlerinizde Küba Füze Krizi, Hiroşima ya da Wall Street Borsasının çöküşünden bahsetmiş olabilirsiniz. Her durumda, yani bunları yaşayanlar için bile Yirminci yüzyıl tarihin en hızlı geçen yüzyılıydı.

  Bu kitap size Sputnik’ten Stonewall’a kadar pek çok konuya değinerek hafızanızı tazeleme fırsatı veriyor.

  Yüzyıllık inovasyon ve sanatı, politika ve çatışmaları, başarı ve felaketleri, dünyanın nasıl döndüğünü ve evrildiğini kestirmeden anlatan 50 grafik enstantane ile özetleyen 30 Saniyede Yirminci Yüzyıl, modern tarihe eşsiz bir yaklaşım sunuyor. Tarihte bir dönemi hangi olayların belirlediğini ve bunların nedenlerini düşünün. Kızıl Ordu’dan Kara Pazartesi’ye, Woodstock’tan World Wide Web’e; bu kitap sizi zamanda en hızlı yolculuğa çıkarıyor.

  30 saniyede başlıklı ana metinlerin yanı sıra acelesi olanlari çin 3 Saniyede Daralma bölümüyle konunun özeti yapılırken, 3 Dakikada Genişleme bölümleriyle biraz daha detaya iniliyor.

  Akademisyenlerden ev hanımlarına herkesin keyifle okuyacağı 30 Saniyede Yirminci Yüzyıl, okuyucuya bir yüzyılın en önemli olaylarını anlamanın en kestirme yolunu sunuyor.

30 Saniyede Yirminci Yüzyıl Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.