Sadık Uygun Yayınları 3. Sınıf Hayat Bilgisi

Sadık Uygun Yayınları
83,00 TL
60,59 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
22,41 TL
Sadık Uygun Yayınları 3. Sınıf Hayat Bilgisi Hakkında Bilgiler
Türü: 3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 0
ISBN: 9789756019801
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sadık Uygun Yayınları 3. Sınıf Hayat Bilgisi Kısa Özet

  İlişkilendirilmiş Hayat Bilgisi Kitabı’nın her yaprağı 5 bölümden oluşmaktadır.

  1. Bölüm: Kazanım ve Öykü Önce o gün işlenecek kazanım küçük puntoyla belirtilmişti  r. Sonra; bu kazanımı kavratacak bir öykü hazırlanmıştır. Bu öykü çocuğun yaşamından alınmış olup; bir masal, bir anı, bir hikâye tadındadır. Bir çırpıda okunup istenilen kazanım kavranmakta, hatta içsellenip davranışa dönüşmektedir.

  2. Bölüm: Ucu Açık Sorular Bu bölümde kazanımlar, ucu açık ve yoruma dayalı sorularla pekiştirilmiştir.

  3. Bölüm: Alternatif Ölçme Teknikleri Kavram Haritası, Balık Kılçığı, Altı Şapkalı Düşünme Tekniği, V-Diyagramı, Yapılandırılmış Grid, Doğru-Yanlış, Tamamlama, Boşluk Doldurma, Şifre, Bulmaca ve Testlerle değerlendirilmiştir.

  4. Bölüm: İlişkilendirme Yöntemi Öğrenilen kazanımlar; Türkçe, Matematik, Görsel Anlatım ve Genel Yetenek kapsamında yeniden pekiştirilmiştir. (Disiplinlerarası İlişkilendirme Yöntemi ile yayımlanan ilk kitaptır.)

  5. Bölüm: Günün Özeti ve Günün Sözü Bu bölümde o gün işlenmekte olan kazanımın ana fikri işlenmiş, ayrıca atasözü ya da özlü sözlerle konu yeniden özetlenmiştir. Tüm etkinliklerin çözümü kitap sonunda verilmiştir.

  Ayrıca BİLSEM sorularıyla da genişletilen bu kitap; pilot bölgelerde uygulanmış, çok olumlu dönütler alınmıştır. Bütün bu nedenlerle Sayın Öğretmenlerimize ve Sevgili Öğrencilerimize tavsiye eder, başarılar dileriz

 • 2. Hamur

Sadık Uygun Yayınları 3. Sınıf Hayat Bilgisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.