sadsad x
asdasd

3 Mayıs Türkçüler Günü

Berikan Yayınları
14,50 TL
10,88 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,63 TL
3 Mayıs Türkçüler Günü Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 56
ISBN: 9786057501127
Kapak: Ciltsiz
Fikri Atılbaz
Fikri Atılbaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 3 Mayıs Türkçüler Günü Kısa Özet

  Kitap konferans olarak Uşak Üniversitesinde Türk Dünyası Topluluğuna anlatılmıştır. Akıcılığı ve bugünle ilinti kurulması hasebiyle 3 Mayıs 1944’ü Tarih Baba’nın ağzından anlattık. Amacımız bir başka bakış açısıyla o günkü Türkiye’nin haliyle anlatmaktı. Büyük ve tarihi olayı sadece kuru kuruya anlatmak istemedik

  Yakın zamanda konu edilip, fitne, fesat çıkarılan isim değişikliği konusunu açıkladık. İstedik ki bu kitapçığı eline alan özellikle gençler bir çırpıda okusunlar. Herkes okusun. Sadece Türk Milli-yetçiliğine gönül vermiş kişiler okumasın. Dediğimiz gibi herkes okusun. Ve yaşananları iyi anla-sın ki, yabancı ideolojilerin esiri, tutsağı olmasınlar. İstedik ki her Türk aydını 3 Mayıs 1944’ü yeniden yaşasın ve bundan sonrada yaşatsın.

  Bu olayda önemli yer teşkil eden olayın başlangıcı ve gidişatını belirleyen Başvekil Saraçoğ-lu’na yazılmış Hüseyin Nihal Atsız’ın *Açık Mektup 1 ve 2*si ile Reisicumhur İsmet İnönü’nün *19 Mayıs Nutku* kitapçığın içinde mevcuttur.

  3 Mayıs 1944 Türk tarihi için önemli bir olaydır. Milliyetçi gençliğin neler yapabileceğini orta-ya koyması, milli olmayanları, gayrı milli olanları derinden sarsmıştır.
  Herkes anlamıştır ki, ulu önder Mustafa kemal Atatürk’ün dediği gibi, değişmeyen, değiştire-medikleri şekilde *Türkiye Türklerindir*.

3 Mayıs Türkçüler Günü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.