308,00 TL
252,56 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
55,44 TL
19. Yüzyıl Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 590
ISBN: 9786254391613
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 15 adet satılmıştır.
Emel Koç
Emel Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • 19. Yüzyıl Felsefesi Kısa Özet

  19. yüzyıl; 20. yüzyılın pek çok felsefi akımının temellerinin atıldığı, felsefe tarihinin *verimli* olduğu kadar düşünsel anlamda *yoğun* olduğu bir dönemidir. 19. yüzyılın entelektüel yaşamı, felsefe tarihinin önceki herhangi bir döneminden daha karmaşık ve yoğundur. Yüzyılın düşünsel karmaşıklığı ve yoğunluğunun, düşünsel ortamını besleyen ve biçimlendiren farklı etkenlerin bulunmasından kaynaklandığı söylenebilir.

  19. yüzyıl felsefesini besleyen temel kaynaklar arasında 15. yüzyıldan itibaren yaşanan bilimsel gelişmeler; buna bağlı olarak şekillenen ve insanın yaşam standardını tümüyle değiştiren teknolojik gelişmeler; bilimsel ve teknolojik gelişmelerle birlikte Batılı insanı tepeden tırnağa değiştiren Sanayi Devrimi’nin başlaması ve 18. yüzyıl Aydınlanma Çağı düşünürlerinin etkilerini taşıyan Amerikan ve Fransız Devrimleri ile Devrimlerin beraberinde getirdiği Avrupa ve dünya tarihi açısından çarpıcı siyasi olaylar sayılabilir.

  19. yüzyılın, *Tarih Yüzyılı*, *Doğa Bilimi Yüzyılı*, *Teknik ve İcatlar Yüzyılı*, *İdeoloji Çağı* gibi farklı niteliklerine yapılan vurgularla anılması yüzyılın verimliliğini ve bilimsel, teknolojik, siyasi, toplumsal anlamda gelişim ve dönüşümünü yansıtır niteliktedir.

  19. Yüzyıl Felsefesi isimli bu eserde; böylesine entelektüel zenginliğe ve karmaşıklığa sahip bir dönemin bir yandan G. W. F. Hegel, K. H. Marx, A. Comte, J. Bentham, S. A. Kierkegaard, F. Nietzsche gibi döneme damgasını vuran ve dönemin ruhunu en iyi yansıtan filozoflarına diğer yandan da ülkemizde henüz kendilerine ilişkin yeterince akademik çalışmanın mevcut olmadığı F. H. Bradley ve J. Royce gibi ihmal edilen filozoflarına yer verilmektedir.

 • 2. Hamur

19. Yüzyıl Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.