sadsad x
asdasd
25,00 TL
20,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Max-MSP ile MIDI Programlama Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 105
ISBN: 9786257958332
Kapak: Ciltsiz
Serdar Çelik
Serdar Çelik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Max-MSP ile MIDI Programlama Kısa Özet

    Günümüzde müzik üretim amaçlı yazılımlarının neredeyse tümü için vazgeçilmez olan MIDI, donanım ve yazılımlar arasındaki temel haberleşme birimini oluşturan, pek çok mesaj tipiyle müzikal değişkenlerin ifade edilebildiği dijital bir arabirimdir. Dijital müzik üretim araçları için bu denli öneme sahip MIDI ile ilgili literatürde teorik bilgiye ulaşmak mümkünse de MIDI’nin programlanması ve MIDI manipülasyonu ile uygulamalar için geliştiriciler sınırlıdır.

    Bu kitap müzik teknolojisine ve programlamaya ilgi duyan, müzik bilgi birikimine sahip bireyler için hazırlanmış, Max/MSP programlama diliyle MIDI ağının, mesajlarının ve veri iletişiminin uygulamalı bir yaklaşımla öğretilmesi; özellikle MIDI tabanlı yazılımlar geliştirmek için gereken temel programlama bilgisinin verilmesi amaçlanmıştır. Max’te sıklıkla kullanılan nesnelerin fonksiyonları, değişkenleri ve bağlantı şekilleri açıklanmış, sonrasında MIDI mesajları için kullanılan nesneler, bu nesnelerle oluşturan örnek patch’ler ve onların açıklamalarına yer verilmiştir. Önce basit patch örnekleriyle başlanmış ve kademeli olarak daha kapsamlı, gelişmiş örnekler kullanılmıştır.

    Bu kitaptaki bütün patch örnekleri güncel Max/MSP 8.1.0 versiyonu ile hazırlanmıştır. Bu kitabın özellikle programlamaya yeni başlayan ya da kendini geliştirmek isteyen Max kullanıcıları ve MIDI mesaj yapısını öğrenmek isteyen okurlarım için Türkçe kaynak niteliği taşıyacağını ümit ediyorum. Herkese eğlenceli patch’ler dilerim…

Max-MSP ile MIDI Programlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.