sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 77 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 77 ürün görüntüleniyor.

Zülfü Livaneli Kimdir?

Zülfü Livaneli 20 Haziran 1946 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Ömer Zülfü Livanelioğlu’dur. Dedesi Zülfü Efendi Türkiye’nin birçok yerinde sorgu hakimliği görevini yapmıştır. Soyadı kanunun çıkmasıyla birlikte Livanelioğlu soyadını almıştır. Zülfü Efendi’nin üç oğlu da hakim olarak görev yapmıştır. Bunlar içerisinde en büyükleri Zülfü Livaneli’nin babasıdır. Zülfü Livaneli ABD’de bulunan Fairfax Konservatuarından mezundur. Çocuk yaştan beri sanata ilgisi çok yoğundu. İlk olarak çocuk yaşta bağlama çalmaya başlamış ve bunu da teyzesinin eşinden öğrenmiştir. Müziğe olan ilgisi bu şekilde başlamış. Aynı şekilde kızı Aylin de müziğe yönelerek birçok eser ortaya koymuştur. Zülfü Livaneli 19 Mayıs 1997’de bir konser vermiştir. Bu konsere yaklaşık 500 bin kişi katılarak dönemin en büyük konserini gerçekleştirmiştir. Daha sonra birçok alana yönelmiştir. Şarkı yazarı, müzisyen, şair ve siyaset alanında birçok, işler başarmıştır. Edebiyat, müzik ve sinema alanında birçok ödüle sahiptir. 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülünü almıştır. Müzik eserleri birçok ülkede icra edilip en iyi şefler tarafından yönetilmiştir. Zülfü Livaneli’nin ilgilendiği alanlar aşağıda listelenmiştir;

 • Şarkıcı
 • Gazeteci
 • Yazar
 • Film Yönetmeni
 • Siyasetçi
 • Senarist
 • Roman Yazarı
 • Film Müziği Bestecisi

Zülfü Livaneli bu alanların yanı sıra yazarlığıyla da çok ön plana çıkmıştır. Yayımladığı eserler ile birçok kitleye ulaşmıştır. Yazdığı birçok kitap filmlere konu olmuştur.1978 yılında yazdığı Arafta Bir Çocuk, İsveç ve Alman televizyonlarında film olarak yayınlanmıştır. Eserleri çok yaratıcı bir şekilde kaleme alınıp, duygu yoğunluğu çok ön planda olmuştur. Birçok konuyu ele almıştır. Sadece romantiklik, aşk değil aynı zamanda aile kavramını, yaşamsal sorunları gibi birçok alanda kaleme almıştır. Romanlarında yaşamın sorunlarını, hayatın zorluklarını ve insanların içsel yaşamını ele almasıyla birçok okuyucunun yüreğine parmak basmıştır. Zülfü Livaneli eserleri 40 dilde yayımlanmıştır. Okuyucu kitlesi çok fazla geniş olup, birçok ülkeye ulaşmaktadır. Romanları Çin, Kore, İspanya ve Almanya’da çok satanlar arasına girip, Balkan Edebiyat Ödülü’nü kazanmıştır. Aldığı sayısız ödülleri yanı sıra ABD’ de Missouri Üniversitesi, romanlarını ders kitabı olarak okutmuştur. En yeni romanı olan Balıkçı ve Oğlu, okuyucu tarafından çok sevilip raflarda yerini almıştır. Yazarlık ile birlikte birçok alanda ilerleyen Zülfü Livaneli Cumhuriyet Halk Partisinden İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. Bundan yaklaşık 2 yıl sonra da İstifa ederek bağımsız bir Milletvekili olmuştur. Bunların yanı sıra birçok ünlü sanatçının seslendirdiği Bir Kuşaktan Kuşağa isimli albümünü ortaya koymuştur.

Zülfü Livaneli Kitapları Nelerdir?

Dönemimizin en büyük yazarlarından olan ve yayımlandığı her kitabı ile okuyucuya duygu yoğunluğu yaşatan Zülfü Livaneli’nin birçok önemli eserleri ve projeleri vardır. Yazarlık dışında birçok alanda da ön plana çıkmıştır. Çok fazla eser ortaya koymuştur. Eserleri okuyucu tarafından çok sevilip, benimsenmiştir. Zülfü Livaneli, kitaplarında birçok duyguya yer vermektedir. Hem şaşırtıcı sonları hem de insanı derinden etkileyen duygulu kalemiyle birçok yaşta okuyucunun yüreğine dokunmayı başarmıştır. Zülfü Livaneli kitapları birçok dilde yayımlanmaktadır. Okuyucu kitlesi sadece Türkiye içerisinde değil farklı ülkelerden de yoğunlukla takip edilmektedir.

Zülfü Livaneli kitapları birçok ödüle layık görülmüş, kitaplara ve filmlere konu olmuştur. Eserlerini çok yaratıcı bir şekilde kaleme alınıp, duygu yoğunluğu çok ön planda olmuştur. Farklı hikayeler ile her insanın hayatından bir şeyler alabileceği romanlar ortaya koymuştur. Sadece bir kesimi ilgilendiren değil, her kesimden bireyin hayatına katacağı birçok konu ortaya koymuştur. Türkiye’nin doğusundan batısına birçok şehirden hayatları kaleme almıştır.

En Sevilen Zülfü Livaneli Eserleri Hangileridir?

Zülfü Livaneli birçok eser ortaya koymuştur. Zülfü Livaneli’nin ilk kitaplarından biri olan Diktatör ile Palyaço, gazete yazılarından derlenip kitap olarak yayımlanmıştır. 2001 yılında da Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm ile Engereğin Gözü adlı eserleri yayımlamıştır. Bu eserlerinin ardından Huzursuzluk kitabını çıkarmıştır. Yazar bu sırada ara ara köşe yazarlığı da yapmaya devam etmiştir. Zülfü Livaneli’nin farklı türlerde birçok eseri bulunmaktadır. Bu eserler toplu olarak Zülfü Livaneli kitapları set halinde de satın alınabilmektedir. Birçok eserinin bir arada olduğu bu setler daha avantajlı bir imkan sunmuştur. Kitapların basımları kalitesi ve uygun fiyat seçenekleri ile okurların beğenisine sunulmuştur. Zülfü Livaneli kitapları isimleri aşağıda listelenmiştir:

 • Arafat’ta Bir Çocuk (1978)
 • Geçmişten Geleceğe Türküler (1981)
 • Dünya Değişirken (1987)
 • Sis (1990)
 • Orta Zekalılar Cenneti (1991)
 • Diktatör ile Paylaço (1992)
 • Sosyalizm Öldü Mü? (1994)
 • Engereğin Gözündeki Karmaşa (1996)
 • Livaneli Besteleri (1998)
 • Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm (2001)
 • Mutluluk (2002)
 • Garbaçov’la Devrim Üstüne Konuşmalar (2003)
 • Leyla’nın Evi (2006)
 • Sevdalım Hayat (2007)
 • Son Ada (2008)
 • Sanat Uzun Hayat Kısa (2010)
 • Harem (2012)
 • Edebiyat Mutluluktur (2012)
 • Serenad (2013)
 • Kardeşimin Hikayesi (2013)
 • Konstantiniyye Oteli (2015)
 • Gözüyle Kartal Avlayan Yazar Yaşar Kemal (2016)
 • Huzursuzluk (2017)
 • Elia ile Yolculuk (2017)
 • Arkadaşıma Veda (2018)
 • Balıkçı ve Oğlu (2021)

Zülfü Livaneli kitapları kronolojik yukarıdaki gibidir. Okurların sıkılmadan okuyacağı ve merakla sonunu getirmek isteyeceği Kardeşimin Hikayesi kitabı da en sevilen eserlerdendir. Ötekileştirmeyi anlatan ve her yaştan kesime hitap eden Zülfü Livaneli şapka kitabı okuyucu derinden etkilemektedir. Aslında çocuk kitabı olarak geçen bu eser birçok yaştan okuyucunun ilgisini çekmiştir. Konstantiniyye Oteli romanından uyarlanan Zülfü Livaneli kitapları kefaret dizisi ile de adından söz ettirmiştir. Dizinin yönetmenliğini Mesude Erarslan yapmıştır. Günümüzde çekilen Kefaret dizisinin başrollerini Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur paylaşmaktadır. Zülfü Livaneli kitapları Konstantiniyye Oteli romanından uyarlanan bir dram dizisidir. Zülfü Livaneli kitapları son adanın çocukları en fazla ilgi duyulan eserlerinden biridir. Çocuk kitabı olarak bilinen eserin her yaş kesimini etkilemiştir. Kitapta diktatörlükle savaş, hikaye tarzında bir dil ile anlatılmıştır.  Kurtuluş destanını anlattığı Zülfü Livaneli Veda kitabı olarak bilinen, Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün yardımcısı olan Salih Bozok’un dilinden anlatılan Arkadaşıma Veda kitabı da okuyucular tarafından çok sevilmiş ve tam puan almış bir yapıttır. Birçok eser arasında Zülfü Livaneli aşk kitapları ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Bunlar arasında Serenad, Kardeşimin Hikayesi ve Son Ada gibi birçok eser bulunmaktadır. Zülfü Livaneli umutsuzluk kitabı da çok sevilmiştir. Önyargıyı, aşkı, yanlış anlaşılmaları ve hayatın gerçeklerini Huzursuzluk kitabında anlatılmıştır.

En Sevilen Zülfü Livaneli Kitapları Hangileridir?

Yazar kitaplarında günlük yaşamdan hikayelere yer vermiştir. Duygulara yaşanan zorluklara tercüman olmuştur. Kitaplar samimi ve sade bir üslupla kaleme alınmıştır. En çok sevilen Zülfü Livaneli eserleri aşağıda listelenmiştir:

 • Serenad: Zülfü Livaneli kitapları Serenad en çok sevilen ve en çok ilgi duyulan yapıtlardan biridir. Serenad İkinci Dünya Savaşından bu yana süren bir aşkın hikayesini anlatmıştır. Hikaye halkla ilişkiler bölümünde okuyan Maya Duran’ın Alman asıllı olan Profesör Maximilian Wagner’i İstanbul’da karşılamasıyla başlamaktadır. 1930 yılında da İstanbul Üniversitesinde hocalık yapmış olan profesör, İstanbul’a gelmesiyle anıları ve yaşanmışlıklarının ortaya çıkmasıyla ilerlemiştir. Bunlarla birlikte saklanan sırları ve dünya tarihini de anlatır. Kitabın önemli konularından biri de Yahudi soykırımını ve insanlık olmasıdır. Serenad eseri Zülfü Livaneli’nin önemli eserlerinden biridir. Zülfü Livaneli serenad okuyucuların kendisine birçok şey katacağı bir kitaptır. Kitap sayfa sayısı 481’dir. Kitabın ciltli ve ciltsiz kapak seçenekleri mevcuttur.

Serenad kitabının karakterleri ilk olarak İstanbul Üniversitesinde Halkla İlişkiler bölümünden Maya Duran’ın anlatımıyla başlamıştır. Hikayenin asıl kilit ismi olan Profesör Maximilian Wagner, Maya Duran’a  geçmişte yaşadığı aşkını ve aile sırlarını anlatmıştır. Bu hikayede anlatılan bir diğer karakter ise Maximilian Wagner’in eşi Nadia vardır. Bunlar dışında Maya’nın oğlu Kerem, Şoför Süleyman ve Maya’nın eski kocası Ahmet ve Tarık karakterleri yer almaktadır.

 • Kardeşimin Hikayesi: Zülfü Livaneli kitapları Kardeşimin Hikayesi, insanı derinden etkileyen konusu ve şaşırtan sonuyla büyük ilgi görmüştür. Kitabın dili akıcı ve sadedir. Merak uyandıran bir hikayeye sahiptir. Okuyucuya acaba kim, neden ve nasıl gibi sorular sordurtmaktadır. Kitap sürpriz ve şaşırtıcı bir sonla bitmiştir. Duygular ve duygusuzlukları konu almıştır. Psikolojik hastalıkları ve travmaları da konu almıştır. İlk basımı 2013 yılının Mayıs ayında çıkmıştır. Kitabın sayfa sayısı 324’tür. Ciltli ve ciltsiz kapak seçenekleri de bulunmaktadır.

Hikayesi sakin bir balıkçı köyünde yaşanan cinayetle başlamaktadır. Bu cinayetin ardından köye gelen ve araştırmalar yapan gazeteci kızın, her şeyden kendini soyutlamış tek başına yaşayan emekli bir inşaat mühendisi ile tanışmasının ardından olaylar şekillenmektedir. Olaylar kendiliğinden sürükleyici bir hal almaktadır. Aşkın ve duyguların karmaşıklığını, tehlikesini anlatan bu olayda okurlar kendine birçok pay çıkarabilmektedir. Şaşırtıcı hikayesi ve beklenmedik sonu ile okuyucuları derinden etkilemiştir. Gerçeklikle kurgunun iç içe girdiği bu hikaye akışında bazı sorular akıllara gelmektedir. Merak uyandırıcılığı ile akıcı bir okuma yaşayabilirsiniz. Kardeşimin Hikayesi kitabının karakterleri şöyledir:

 1. Ahmet Arslan: Kitabın ana karakteri.
 2. Mehmet Arslan: Ahmet Arslan’ın hikayesini anlattığı ve ikiz kardeşi.
 3. Kerberos: Kitapta sıklıkla adı geçen ve önemli bir yere sahip olan Ahmet karakterinin köpeği Kerberos bulunur. 
 4. Olga: Mehmet Arslan’ın nişanlısı.  Olga, yurt dışına çalışmaya giden Mehmet’in aşık olduğu kadındır.
 5. Hatice Dönmez: Kitabın ana karakteri olan Ahmet Arslan’ın evindeki temizlikten sorumlu kişi.
 6. Muharrem: Hatice Dönmez’in zeka özürlü oğlu.
 7. Arzu Kahraman: Hikayenin başında öldürülen kadın.

Zülfü Livaneli’nin Aldığı Ödüller Nelerdir?

Zülfü Livaneli’nin birçok ödüllü eserleri bulunmaktadır. Sadece yazarlıkta değil müzikte, yönetmenlikte ve bestecilikte de birçok ödüle layık görülmüştür. Livaneli edebiyat, müzik ve sinema alanlarında 30’dan fazla ulusal ve uluslararası ödüller almıştır. Ayrıca yazarın eserleri 40 dilde yayımlanmıştır.  Romanları Çin, Kore, İspanya ve Almanya’da çok satanlar arasına girip, Balkan Edebiyat Ödülü’nü kazanmıştır. Aldığı sayısız ödülleri yanı sıra ABD’ de Missouri Üniversitesi, romanlarını ders kitabı olarak okutmuştur.  Zülfü Livaneli 19 Mayıs 1997’de bir konser vermiştir. Bu konsere yaklaşık 500 bin kişi katılarak dönemin en büyük konserini gerçekleştirmiştir. ABD’de Barnes and Noble Büyük Yazar ödülüne sahiptir. Ayrıca İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne layık görülmüştür. Türkiye’de Yunus Nadi Ödülü ve Orhan Kemal Roman Ödülü’ne layık görülmüştür. 1978 yılında yazdığı Arafta Bir Çocuk, İsveç ve Alman televizyonlarında film olarak yayınlanmıştır. Müzik alanında da çok ilerleyen Livaneli, . 1999 yılında San Remo’da En İyi Besteci ödülünü almıştır.

 Zülfü Livaneli En Yeni Eserleri Hangileridir?

Zülfü Livaneli Birçok eser ortaya koymuştur. 1978 yılından bu yana sayısız eser yayımlamıştır. 1978 yılında yazdığı Arafta Bir Çocuk, dönemin en sevilen kitaplarından biri olup İsveç ve Alman televizyonlarında film olarak yayınlanmıştır. Zülfü Livaneli kitapları en çok okunan ve en yeni kitapları şöyledir:

 • Balıkçı ve Oğlu: Eser 2021 yılında yayımlanmıştır. Livaneli’nin en yeni eserlerinden biridir. Dram konulu olan kitapta toplumsal konulara ve göçmenlerin yaşamlarına değinmektedi Kitabın ana karakterleri, balıkçı Mustafa, Mesude ve Samir bebektir. Duygu ağırlıklı ve herkesi duyarlı olmaya davet ettiği bir eserdir.
 • Mutluluk: 2020 yılında yayımlanan bu eser okuyucu tarafından çok sevilmiştir. Kitabın adından da anlaşıldığı gibi mutluluk arayan üç kişinin hikayesini anlatmıştır. Kitabın ana karakterleri Meryem, İrfan ve Cemal’dir. Derin ve çalkantılı bir olay döngüsü vardır.
 • Gökyüzü Herkesindir- Şiirler: Bir şiir kitabı olan bu eser Ocak 2020 yılında yayımlanmıştır. Birbiriyle uyumlu ve anlamlı birçok dizenin bir arada buluştuğu kitapta, Livaneli şiir şöleni sunmaktadır.
 • Rüzgarlar Hep Gençtir: 2019 yılında yayımlanmıştır. Anı, Mektup ve Günlük türünde olan bu eserinde Livaneli kendi hayatından kısa bilgiler ve anlatımlara yer vermiştir.

Zülfü Livaneli Kitap Tavsiyeleri Nelerdir?

Zülfü Livaneli’nin dram, aşk, fantastik veya şiir tarzında kitap seçenekleri vardır. Farklı alanlarda ve konularda pek çok eser ortaya koymuştur. Farklı yaş gruplarına göre eserleri de mevcuttur. Çocuk kitapları da en sevilen eserlerindendir. Ayrıca çocuk kitaplarıyla da her kesime hitap etmektedir. En iyi Zülfü Livaneli kitapları aşağıda listelenmiştir:

 • Serenad: Serenad İkinci Dünya Savaşından bu yana süren bir aşkın hikayesini anlatmıştır. Hikaye halkla ilişkiler bölümünde okuyan Maya Duran’ın Alman asıllı olan Profesör Maximilian Wagner’i İstanbul’da karşılamasıyla başlamaktadır. Sırların ve anıların buluştuğu bir hikaye ile devam etmektedir
 • Mutluluk: 2020 yılında yayımlanan bu eser okuyucu tarafından çok sevilmiştir. Kitabın adından da anlaşıldığı gibi mutluluk arayan üç kişinin hikayesini anlatmıştır. Kitabın ana karakterleri Meryem, İrfan ve Cemal’dir. Derin ve çalkantılı bir olay döngüsü vardır.
 • Kardeşimin Hikayesi: Hikaye sakin bir balıkçı köyünde yaşanan cinayetle başlamaktadı Bu cinayetin ardından köye gelen ve araştırmalar yapan gazeteci kızın, her şeyden kendini soyutlamış tek başına yaşayan emekli bir inşaat mühendisi ile tanışmasının ardından olaylar şekillenmektedir. Olaylar kendiliğinden sürükleyici bir hal almaktadır.
 • Balıkçı ve Oğlu: Eser 2021 yılında yayımlanmıştır. Livaneli’nin en yeni eserlerinden biridir. Dram konulu olan kitapta toplumsal konulara ve göçmenlerin yaşamlarına değinmektedi Kitabın ana karakterleri, balıkçı Mustafa, Mesude ve Samir bebektir. Duygu ağırlıklı ve herkesi duyarlı olmaya davet ettiği bir eserdir.

Zülfü Livaneli Kitap Fiyatları Nasıldır?

Livaneli sayısız eser ortaya koymuştur. Her eseri birçok başarı ve ödül kazanmıştır. Yazarın dram, aşk, fantastik veya şiir tarzında kitap seçenekleri vardır. Farklı yaş gruplarına göre eserleri de mevcuttur. Aynı zamanda tüm eserler sade ve akıcı bir üsluba sahip olduğu için gençlere de hitap etmektedir. Genellikle okunduğu döneme yakın bir zaman diliminde geçen kitaplar, zamanı ve kültürü daha yakından tanıma imkanı sunmaktadır. Zülfü Livaneli kitap fiyatları uygun olup, yayınevi ve sayfa sayısına göre değişiklik göstermektedir. Livaneli’nin birçok kitabında ciltli kapak seçenekleri bulunmaktadır. Ciltli kapaklar kitabın daha korunaklı ve daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olmaktadır. Ciltli kapak seçeneklerinde ciltsiz kitaplara göre değişiklik görülebilmektedir. Zülfü Livaneli en güzel kitapları ile okurlara bambaşka dünyaların kapılarını açmaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.