sadsad x
asdasd
18,52 TL
13,89 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,63 TL
Zindanlar ve Mahkumlar Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9789756207710
Kapak: Ciltsiz
Hilal Oytun Altun
Hilal Oytun Altun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zindanlar ve Mahkumlar Kısa Özet

  Zindanlar ve mahkumlar hapishane kavramını ve olgusunu araştırmak, özellikle kendi tarihimizde ve kültürümüzde hapishane ile ilgili konuları belgelemek, hapishane araştırmalarına ve bir ihtisas alanı olarak hapishane çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla hazırlandı.
  Bu çalışma, F tipi koğuşların uygulandığı ve tartışıldığı günümüzde, hapishanelere birer mekan olarak bakmamızı, hapishane mekanlarının tarihini gözden geçirmemizi, değişim süreçlerini değerlendirmemizi ve hükümlü üzerindeki etkilerini görmemizi sağlıyor.

  Mahkumun cezasını çektiği mekanlar; hapishane, sürgün yeri, zindan, kalebent, cezirebent, kınlık, tutukevi, esir kampı, açık hapishane gibi bir çok isimle karşımıza çıkıyor ve hapishane kavramının kendine özgü doğal kültürü oluşuyor. Oluşan kültür; edebiyatı, dili, argosu, mizahı ve türküsüyle karşımıza çıkıyor.

  Hapishane kavramını, tarihini ve kültürünü her yönüyle inceleyen "Zindanlar ve Mahkumlar", ele aldığı konularla vazgeçilmez bir kaynak kitap olarak okuyucuya sunuluyor.

Zindanlar ve Mahkumlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.