sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Zeynep Sahra Kimdir?

Zeynep Sahra isimli yazar 1988 doğumlu olan yazar bir kız ve bir erkek çocuğa sahiptir. Yazar İstanbul’da doğmuştur. İmam Hatip Lisesinde okuduktan sonra İlahiyat Fakültesine gitmiştir. İstanbul üniversitesinde ise Türk Dili ve Edebiyatı okuyarak yazarlığa olan ilgisini geliştirmiştir. Yazmaya olan ilgisi hayat boyu devam eden yazar, katıldığı yarışmalarda da beğeni kazanmıştır. Dergilerde yazıları yayımlanmış, okul öncesinde İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Yazar ilk defa kitap çıkarttığında kitabı çok satanlara girmiştir. 2016 senesinde Ayçöreği kitabı yayımlanmış, daha sonra kitap yazmaya devam etmiştir. Elmalı Turta, Broke & Light kitaplarını yazmıştır. Dün, Bugün, Yarın ve Sonsuza Kadar kitabını yazan yazar; çok satanlar listesine girmiş eserleriyle yazarlık serüvenine devam etmektedir. Yazara ait kitaplar aşağıda listelenmiştir:

 • Ayçöreği
 • Elmalı Turta
 • Broke and Light
 • Dün Bugün Yarın ve Sonsuza Kadar

Gençlik Kitapları Nasıldır?

Yazarın kitaplarındaki ana karakterler genellikle gençlerden oluşmaktadır. Genç karakterler sayesinde eserleri okuyan gençler kitapla bir bağ kurmaktadır. Eserlerde gençlik sorunlarına, başarılarına, hayat mücadelelerine ve kimlik edinme çabalarına değinilmiştir. Bu anlamıyla yazarın eserleri tamamen gençlik romanları olarak da adlandırılabilmektedir. Kitaplardaki temel öğe genellikle ilişkilerdir. Karakterin tüm psikolojisini açıkça gözler önüne seren yazarın kitapları, son derece sürükleyicidir. Popüler edebiyatın bir getirisi olarak eserlerde sade ve yalın dil kullanılmıştır. Günlük yaşattan kelimeler seçilmiştir. Genellikle geçmiş zamana yer verilmemiş olay örgüsü daha çok geniş zaman çerçevesinde işlenmiştir. Hikayeler ana karakterin dilinden aktarılmıştır. Yazarın kitaplarının diğer özellikleri aşağıda listelenmiştir:

 • Açlik kitapları 14-18 yaş aralığına hitap eden, macera ve aşk gibi türlerde yazılan kitaplardır.
 • Gençlik kitapları, genç kızların ve erkeklerin ilgisini çeken olay örgüsü bulunan kitaplardır. Olay örgüsüyle okuru etkileyerek kitap okuma isteğini artırmaktadır. Bu yönüyle gençleri okumaya teşvik etmektedir.
 • Kitap okumayı seven, her genç yaş grubuna hitap e Kitaplar bir solukta okunabilecek eserdir.
 • Olaylar hızla gelişmektedir. Tema çok fazla dağılmadan konulara heyecan, aksiyon öğeleri eklenmiştir.
 • Gençlik romanları tatilde, evde, dışarıda ve her yerde okunabilmektedir.
 • Okul yıllarını eğlenceli hale getirmek, kendini ifade etmek ve farklı hikayeler okumak için bu eserler fayda sağlamaktadır.
 • Boş vakitlerini değerlendirmek isteyen gençlere hitap eden gençlik romanları; aşk, macera, bilim kurgu gibi türlerdedir.

Erken yaşlarda okumaya başlamak isteyenler, kendini geliştirmenin yanı sıra eğlenmek ve zaman geçirmek amacıyla da kitap okumak isteyebilmektedir. Kitap okumayı seven, ilgi duyan pek çok gence hitap eden gençlik kitabı bulunmaktadır. Gençlik kitaplarını okuyarak farklı karakterlerin dünyasına girilebilmektedir. Bu şekilde okurlar kendini daha iyi ifade etme becerisini yakalayabilmektedir. Zeynep Sahra’ya ait olan kitapların dördünde de aşk teması ön plandadır. Aşk kitapları, genç okurların ilgisini çekmektedir. Gençlere yönelik yazılan kitapları yetişkinler de okuyarak keyifli zaman geçirebilmektedir. Ciltli olarak yayımlanan kitaplar daha maliyetli iken ciltsiz eserler daha uygun fiyatlara sahiptir. Bu eserler hem set halinde hem de tekli olarak satın alınabilmektedir.

Gençlik Kitapları okumak, gençlerin hayal dünyasının gelişmesini sağlayarak, onlara farklı dünyaların kapılarını aralamaktadır. Zeynep Sahra’ya ait kitapları okuyan gençler farklı kesimden olan karakterlerin yaşadıklarına tanık olabilmektedir. Ayçöreği, Elmalı Turta, Dün Bugün Yarın ve Sonsuza Kadar ve Broke and Light kitaplarını incelenerek set halinde veya tek tek satın alınabilmektedir. Set halinde satın almak, tüm kitapları bir solukta okuma avantajını beraberinde getirmektedir.

En İyi Zeynep Sahra Kitapları Hangileridir?

Yazara ait eserlerde heyecan, aşk ve macera gibi duygular bir aradadır. Yazar kitaplarıyla genç kitleyi hedef almıştır. Zeynep Sahra kitapları roman türünde olmakla birlikte genelinde konu aşktır. Yazara ait toplam 4 kitap bulunmaktadır. Kitaplar ciltli veya ciltsiz hazırlanır. Kutulu veya kutusuz olmak üzere farklı şekillerde satışa sunulmaktadır. Tüm eserler genç karakterlerden popüler kültürün etkileriyle, modern zamana hitap edecek şekilde oluşturulmuştur. Yazarın en sevilen eserleri aşağıda listelenmiştir:

 • Ayçöreği: Ayçöreği isimli kitap Ahmet ve Sahra isimli iki ana karakterden oluşmaktadı 368 sayfadan oluşan kitap hem ciltli hem de ciltsiz şekilde yayımlanmaktadır. Ahmet, Sahra’ya erkeklerin yaptığı bazı faaliyetleri yapmayı öğretmektedir. Ancak zamanla karşılıksız bir aşk başlar ve Sahra bu duygudan kurtulamamaktadır. Partide Sahra’nın karşısına çıkan Romeo ise her şeyi değiştirmektedir.
 • Broke and Light: 544 sayfadan oluşan kitabın ana karakteri Işık ve Burak’tır. Birçok talihsiz olay yaşayan ve sihirlere inanmaktan vazgeçmeyen bir kızın hikayesini anlatmaktadır. Kitap, kusurlarını sevmeyen ve kabul etmeyen insanlara umut vermektedir.
 • Elmalı Turta: Sahra ve Ahmet’in hikayesi Elmalı Turta ile devam etmektedir. Sahra’yı Ahmet’ten uzak tutan Yasemin isimli karakter bu kitapta ana karakterlerdendir. Ayrıca Emir, Cennet, Mutlu Kelebek isimli kahramanlar da yer almaktadır. Ayçöreği isimli bir kolyeden ismini alan serinin ilk kitabı, ikinci kitabıyla okurlarına macera dolu bir hikaye sunmaktadı
 • Dün Bugün Yarın ve Sonsuza Kadar: 448 sayfadan oluşan eser, ciltsiz olarak yayımlanmıştır. Eser bir aşk kitabıdır. Edebiyat türünde bir romandır. Aşkla dolu bir hikaye içerisinde Elif’in hikayesi anlatılmaktadır. Elif’in kutlama için gittiği gökdelende karşılaştığı olaylar ve sıra dışı bir aşk hikayesi sunulur.

Zeynep Sahranın kitapları ciltli ve ciltsiz olarak yayımlanmaktadır. Kitap önerileri incelenerek okurlar kişisel ilgi alanına uygun olduğunu düşündüğünü kitapları rahatlıkla bulabilmektedir. Yazarın tüm eserleri aşk, macera ve aksiyon dolu hikayeleri ile okurların ilgi odağı olmaktadır. Bununla birlikte insani duygular en net şekliyle ifade edilmektedir?

Zeynep Sahra Kitap Önerileri Nelerdir?

Yazara ait olan dört adet kitap bulunmaktadır. Sert ciltli kapaklar kutulu şekilde de satılmaktadır. Kutulu setler, kitaplıkta dekoratif bir görünüm sağlamaktadır. Zeynep Sahra 3. Kitap Broke and Light, kusurlarını sevmeyen gençlere seslenmektedir. Genellikle özgüven problemi yaşayan, kendinde eksiklik ve kusur bulan gençler bu kitapla birlikte yalnız olmadığını anlamaktadır. Kendi kusurlarını büyük gören, özgüven problemi yaşadığını düşünen herkes yazarın üçüncü kitabı olan Broke and Light’ı okuyarak sorunlarında yalnız olmadığını fark edebilmektedir. Bu niteliğiyle yazarın eserleri kişisel gelişim kitaplarıyla da benzer özellikler taşımaktadır. Konularda okurları yaşama karşı harekete geçiren ve motive eden maceralar bulunmaktadır. Zeynep Sahra ilk kitabı olan Ayçöreği ile yaraları olan insanları anlatmaktadır. Yarası olan, kendini kötü ve eksik hissedenler için aşkı ve onun iyileştirici gücünü anlatmaktadır. Yazara ait ilk kitap, gençler tarafından çok beğenilmiştir. Romeo’ya aşık olan Sahra, hayatında bir çok şeyin değişmesiyle neye uğradığını şaşırmıştır. Yazara ait olan dört kitapta da ortak olan konu arkadaşlık, dostluk ve aşktır. Karakterler genç olmakla birlikte kendilerine has bir dünyası olan gençlerdir. Gençlerin aşk ve macera dolu hayat hikayelerini okumak, gençşerin dünyasına ortak olmayı da sağlamaktadır. 14-18 yaş kitlesine hitap eden gençlik romanları, hikayeleri ve öyküleri geniş olay örgüsüyle her yaştan okurun sıkılmadan bu maceraya eşlik etmesine imkan tanımaktadır.

Zeynep Sahra Kutulu Setleri Nasıldır?

Zeynep Sahra tüm kitapları ile genç kitlenin beğenisini kazanmayı sağlamıştır. Kusurlardan, eksikliklerden, aşktan, sevgiden ve arkadaşlık gibi kavramlardan bahseden yazar; gençlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Kitap okuma isteğini artıracak, okumaya karşı herkesi motive edecek kitaplar, kutu halinde ve kutusuz satışa sunulmaktadır. Kutulu setler kitaplığa veya dolaba yerleştirilerek düzenli bir görünüm oluşturulabilmektedir. Kutusuyla şık bir görünüm sağlayan set, okurların beğenisini kazanmaktadır. Aşk kitaplarından oluşan Edebiyat ve roman türündeki eserler, Ren kitap tarafından yayımlanmaktadır. Yayınlandığı günden itibaren en çok satan kitaplar listesinde olmayı başarmıştır.

Zeynep Sahra Kitapları Sıralaması Nasıldır?

Yazarın kitapları benzer konuları içermektedir. Her biri de gençlik teması üzerinde şekillenmektedir. Zeynep Sahra kitapları sıralaması şu şekildedir:

1- Ayçöreği

2- Elmalı Turta

3- Broke and Light

4- Dün, Bugün, Yarın ve Sonsuza Kadar

Sıralamaya uygun şekilde kitaplar okunursa, konu bütünlüğü sağlanabilmekte ve karakterler daha iyi bir şekilde tanınabilmektedir. Kitap seti, konu itibariyle bir aşk hikayelerinden oluşmaktadır. Gençlik kitapları yazan yazarın ana kahramanları hep genç kızlardır. Olaylar genç bir kızın dilinden anlatılmaktadır. Aşağıda yazarın kitapları listelenmiştir:

 • Ayçöreği - Elmalı Turta Romeo ve Juliet Hediyeli: İçerisinde yer alan Romeo ve Juliet alıntılarıyla okurların ilgisini artıran Elmalı turta kitabı, kutulu ikili kitap setinin yanında hediye olarak verilmektedir. Hediyeli kitap seti sayesinde hayal edilen Romeo ve Juliet aşkını okuma fırsatı bulunabilmektedir. Ciltsiz olarak veya ciltli olarak satışa sunulan kitaplar, kutu hediyesiyle okurların ilgi odağı olmuştur.
 • Broke & Light Ciltli (İmzalı) : İmzalı şekilde okurlara sunulan kitap, genç kitlenin beğenisini kazanmaktadır. Özellikle hayranı olunan yazarın imzasının bulunduğu kitabı arşivlere eklenebilmektedir. Hem ciltli hem de imzalı olan kitap, kitaplıklarda özel bir yere sahip olmaktadır
 • Broke & Light Seti : 544 sayfadan oluşan set, Işık ve Burak’ın hikayesini anlatmaktadır. Ayçöreği ve Elmalı Turta kitaplarının yazarı olan Zeynep Sahra, bu set ile okurlarının hikaye karakterlerine ilgisini pekiştirmektedir. Çantası ve diğer aksesuarları bulunan set, okurların beğenisini kazanmaktadır.
 • Dün, Bugün, Yarın Ve Sonsuza Kadar Seti : 448 sayfadan oluşan ciltli kitap seti, hikayeye hayran olanların beğenisini kazanmaktadır. Romantik ve macera kitaplarından olan Dün Bugün Yarın ve Sonsuza Kadar, CD, Kutu ve ayraç gibi aksesuarlarla birlikte gelmektedir. Bunlar yazarın okurlara birer armağanı olarak görülmektedir. Bu sebeple çok s

Zeynep Sahra yazdığı kitaplar ile gençlerin kusurlarını kabul etmesini, hayata umutlu bakmasını sağlamaktadır. Yazar Ayçöreği isimli kitabında ateşe uçmaktan korkan bir kelebeğin hikayesini anlattığını söylemektedir. Burada kelebek Sahra ve ateş de Romeo’dur. Trajik bir aşk hikayesi olan, yaralanmamış olanın yaralanmış olanı anlamayacağı hikaye gençlerin ilgi odağı olmuştur. Ren Kitap tarafından yayımlanan eser, hem ciltli hem de ciltsiz olarak iki şekilde yayımlanmıştır. Zeynep Sahra kitapları set içerisinde yer alan diğer kitap Elmalı Turta’dır. Elmalı Turta, Ayçöreği’nin ikinci kitabıdır. 496 sayfadan oluşan ciltli kitap, kanatlarını arkasında bırakan kelebeğin değişimini anlatmaktadır. Kelebek burada Sahra ve onun değişimi ve hikayedeki diğer kahramanlardır. İnsan yarasına denk geleni sever diyen yazar, hikayede Sahra’nın özgürlük için yaptığı şeyleri göstermektedir. Romeo ve Juliet içerisinde yer alan alıntılar, kitabın sevilen bölümlerinden olmuştur. Üçüncü kitap ise Broke and Light’dır. İmzalı olarak da okurlara sunulan kitap, Işıl isimli ana karakterin vazgeçmeme hikayesini anlatmaktadır. Talihsiz pek çok olaya rağmen yine de kusurlarını seven Işıl, gençlere ilham olmaktadır. Son kitap olan Dün, Bugün, Yarın ve Sonsuza Dek kitabı da ciltli ve ciltsiz şekilde yayımlanmıştır. Birini tanıdıktan sonra bozmam denilen kuralların bozulması ve yanlışlar yapılması kitabın ana konusudur. Elif isimli ana karakter, kontrolcü ve kuralcıdır. Aksiliklerle dolu bir aşk hikayesini anlatan kitap The Beatles şarkılarıyla desteklenmiştir. Broke and Light kitabında Işıl ve Burak’ın talihsiz hikayesi anlatılır. Burak, çizgi roman aşığıdır. Işıl ise kusurlarını sevmeyen ve sihirlere inanan, değişime inanan bir genç kızdır. İkisini bir araya getiren talihsiz hikaye, genç okurların beğenisini kazanmıştır.

Ciltli Zeynep Sahra Kitapları Nelerdir?

Zeynep Sahra kitapları ciltli ve ciltsiz şekillerde Ren Kitap tarafından yayımlanmıştır. 864 sayfadan oluşan ikili set, içerisinde Ayçöreği ve Elmalı Turta kitaplarını bulundurmaktadır.

 • Ayçöreği - Elmalı Turta 2 Kitap Set : Ahmet, Sahra, Cennet, Mutlu Kelebek, Romeo, Yasemin, Emir karakterlerinin yer aldığı iki kitap çok satanlar listesine girmiştir. Yazar, gençlere yönelik aşk kitabı yayımlamış ve edebiyat alanında yeteneklerini göstermiştir. Toplamda iki kitap 864 sayfadan oluşmaktadı
 • Zeynep Sahra Ayçöreği kitabı, Elmalı Turta, Dün Bugün Yarın ve Sonsuza Kadar, Broke and Light kitapları takım halinde veya tek tek satışa sunulmaktadı
 • Zeynep Sahra Seti 4 Kitap Takım Ciltli Kutulu : Eğer genç yazara ait kitapları aynı anda edinmek, kutulu ve ciltli olan kitapları kitaplığınızda bir araya yerleştirmek isteyenler için ideal bir seçenektir..

12-18 Yaş Arası Kitap Önerileri Nelerdir?

Zeynep Sahra 12-18 yaş arasındaki genç kız ve erkeklere hitap eden kitaplar yazmaktadır. Yetişkinler tarafından da kitapları okunan yazar, genç kitle tarafından ilgi görmektedir. Yazara ait pek çok kitap çok satanlar listesine girmiştir. Kitaplarıyla gündemde kalan yazar, aşk romanlarında kullandığı sade dil ile okurların beğenisini kazanmıştır. Okurları hem kız hem de erkeklerden oluşan, kitaplarıyla uzun süre boyunca gündemde kalan yazar; yeni kitaplar yazmaya devam etmektedir. Ren yayınları tarafından yayımlanan kaliteli baskıya sahip kitaplar, uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Türk Dili ve Edebiyatı okuyan yazar, edebiyata dair öğrendiklerini yazılarında kullanmaktadır. Ayçöreği isimli kitap 14-18 yaş arasındaki kitleye uygundur. Kitap, yazarın ilk eseri olmakla birlikte okurların da en çok sevdiği eserlerden olmuştur. Yazar, çocuk ve edebiyat türünde eserler vermektedir. Eserleriyle okurların ilgi odağı olan yazar, aşk ve edebiyat kitaplarında temelde yaralardan ve kusurlardan bahsetmektedir. Zorlu aşk hikayeleri ve arkasında yer alan sorunlar, macera dolu bir olay örgüsü oluşturur. Hayallerinden peşinde koşan, kitap yazma merakını ilerleten ve beğeni kazanan yazar halen yeni kitapları üzerinde çalışmaktadır.

Yazara ait olan aşk kitapları romantik türde yazılmıştır. Romantik aşk kitaplarından hoşlananlar ve bu türü okumaya yeni başlayanlar için Zeynep Sahra kitapları önerilmektedir. Yazar, kitaplarında güçlü ve hassas insanları anlatmaktadır. Kitaptaki karakter aşağıda listelenmiştir:

 • Elmalı Turta kitabında yer alan Sahra, güçlü ve aşkı arayan bir kızdır. Kendini değiştirmek isteyen kızın bu dönüşümünü anlatmaktadır. Okurları da şaşırtacak olan kitap, Romeo ve Juliet isimli karakterlerle ilgi uyandırmaktadır.
 • Dün Bugün Yarın ve Sonsuza Kadar isimli kitapta yer alan Elif’in hayatı ile ilgili planları sekteye uğramıştır. Bu kitapta yer alan karakter oldukça kontrolcü ve planlı birisidir. Ancak karşısına çıkan bir aşk onun yolunu değiştirmesine neden olmaktadır. Akıl ve kalp arasında kalan Elif’in hikayesi genç okur kitlesini etkilemektedir.

Gençlik kitapların seven, aşk ve macera türündeki kitapları okuyanlar için Zeynep Sahra’nın kitapları ideal seçeneklerdir.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.