sadsad x
asdasd

Zerdüşt - Hayat Zaman Mekan

Avesta Yayınları
13,00 TL
10,40 TL
%20 indirim
Zerdüşt - Hayat Zaman Mekan Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 88
ISBN: 9786059082099
Kapak: Ciltsiz
Haşim Rezi
Haşim Rezi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zerdüşt - Hayat Zaman Mekan Kısa Özet

  Haşim Rezi’nin kaleme aldığı *Zerdüşt Hayat Zaman Mekan* adlı kitap Avesta Yayınları arasında çıktı. Kitap Farsçadan Türkçeye Erkan Çardakçı tarafından çevrildi.

  Tarihte ilk ehl-i kitap ve tektanrılı din olan Zerdüştlük, kitabı Avesta ve peygamber Zerdüşt üzerine Türkçe ve Kürtçe kaynaklar son derece sınırlıdır. Coğrafyamızın bu kadim din ve kültürünü, *biz*e ilişkin diğer birçok şey gibi ancak Batı üzerinden keşfedebiliyoruz.

  Zerdüştlük ve Avesta’ya ilişkin literatür, esas olarak Batı dillerinden yapılan çevirilerden ibarettir. Bu sefer yüzümüzü Doğu’ya, Avesta’nın ve Zerdüşt inancının doğduğu topraklara dönüyoruz. İranlı araştırmacı Haşim Rezi Zerdüşt, Zerdüştlük ve Avesta üzerine uzun yıllar çalıştı ve Avesta’nın farklı edisyonlarını yayına hazırladı.

  Elinizdeki çalışma esas olarak yazarın Avesta’nın yeni Farsça baskısına yazdığı girişten oluşmaktadır.
  *Zerdüşt Hayat Zaman Mekan* tarihin bu en az bilinen, kimilerine göre bir efsaneden ibaret olduğu sanılan gizemli peygamberine ilişkin Gathalardan diğer önemli kaynaklara ipuçlarını derleyip toplayarak Zerdüşt’ü daha belirgin kılmaya çalışıyor.

Zerdüşt - Hayat Zaman Mekan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.