Z Kültür, Sanat, Şehir Tematik Dergi Sayı: 5

Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları

Kolektif

125,00 TL
113,75 TL
%9 indirim
Kazancınız
:
11,25 TL
Z Kültür, Sanat, Şehir Tematik Dergi Sayı: 5 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Periyodik Yayın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 3990000083916
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Z Kültür, Sanat, Şehir Tematik Dergi Sayı: 5 Kısa Özet

  Zeytinburnu’nun kimliğini oluşturan değerlerden yola çıkıp, her sayısında bir temayı farklı açılardan ve geniş olarak ele alan, Zeytinburnu Belediyesi süreli yayını Z dergisi 5. sayısına ulaştı.

  Dergi, 1. sayısında, ülkemizde tıbbi bitkiler konusuna ciddi bir ivme kazandırmış Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi dolayısıyla Bitki Ressamlığı; 2. sayısında, ilçenin şifa menbaı ayazma, çeşme ve sebillerine atıfla Su ve Şifa; 3. sayısında, atçılığımızın kalbinin attığı Veliefendi’den hareketle At; 4. sayısında, müzik tarihimiz açısından özel öneme sahip olan müstesna irfan yuvası Yenikapı Mevlevihanesinden aldığı ilhamla Müzik temasını işledi.
   
  Z dergisi bu son sayısında da, ku¨ltu¨ru¨mu¨zdeki kıraathane kavramının yeniden yorumlanmasıyla geliştirilen, özellikle gençlerimizin, hayatlarında kitaba açtıkları yeri genişletmelerini sağlayan ve yayılmasında Zeytinburnu’nun öncü rol oynadığı millet kıraathaneleri modelinden kalkarak Kütüphane temasını ele alıyor. Kütüphanenin dünya ve Türkiye serüvenini, büyük kütüphaneleri, kütüphanenin unsurlarını, kütüphanecileri, kütüphane sahiplerini ve kütüphane literatürünü biraraya getiren dergi, tasarımı ve görsel yönüyle de güçlü bir yayın olarak bizi okumaya davet ediyor.

 • 2. Hamur

Z Kültür, Sanat, Şehir Tematik Dergi Sayı: 5 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.