Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Yüreğim Dile Geldi

33,00 TL
26,40 TL

Kaliteli şiir yazmak, güzel şiir okumak herkes için söz konusu olamıyor. Bu çeşit eylemlerin gerçekleşmesi bir kabiliyetin varlığı ile mümkün. Böyle düşünmeyenlerin fikirlerine de itibar edilebilir. Çok çalışmak ve azmin zirvesinde dolaşmak yoluyla şiir dünyasında varlık gösterenlerin kimliklerine antolojilerde rastlayabiliyoruz.

Temelde dile ve duyguya dayanan şiirin dünyasına girebilen kimseler, orada sürekli kalmanın yollarını da canlı tutma düşüncesi içinde olurlar. Şairlik vasfı dolayısıyla şairlik unvanı kolay bırakılacak bir değer değildir. Nice çok özellikli kimseler vardır ki kendilerini *şair* unvanının büyüsünden uzak tutamazlar. Çünkü şair kimliği; olaylara farklı bakabilme ve yorumlayarak değerlendirme ile çağrışımları sunma özelliğidir.

Elimizdeki şiir kitabı kesintisiz bir ilham kaynağının ürünleri şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Kaynağı güçlü bir nehir misali yolunu hiç değiştirmeden bir ülküye doğru akmıştır. Coğrafyanın, tabiatın beslediği kabiliyet hep devinim halindedir. Duyguların hassas bir karakter zemininde barınıp yeşermesi, hissediş çiçeklerini rengârenk karşımıza çıkarıvermiştir.