sadsad x
asdasd

Yumuşak Güç Kamu Diplomasisi ve Popüler Kültür

Nobel Bilimsel Eserler

Pınar Aslan

52,00 TL
41,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
10,40 TL
Yumuşak Güç Kamu Diplomasisi ve Popüler Kültür Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyoloji Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 182
ISBN: 9786057662880
Kapak: Ciltsiz
Pınar Aslan
Pınar Aslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yumuşak Güç Kamu Diplomasisi ve Popüler Kültür Kısa Özet

  Türkiye 2017`den bu yana dünyada en çok dizi ihracatı yapan ikinci ülkedir.

  Türk televizyon dizilerinin olağanüstü başarısı Arap ülkeleri ve Balkanlarda coğrafi ve kültürel yakınlık gibi etkenler sayesinde kolayca açıklanabilmektedir.

  Öte yandan, dizilerimizin Kuzey Afrika ve Latin Amerika gibi bölgelerde de gittikçe popülerleşmesi, Türkiye`nin bu bölgelerde kısa sürede dikkate değer bir yumuşak güç edinmesi açısından ele alınabileceği gibi kültürel, ekonomik veya siyasi etkiler çerçevesinde de analiz edilebilir.

  Bu kitapta, Türk televizyon dizilerinin dünya çapında elde ettiği başarı uluslararası halkla ilişkiler, kamu diplomasisi, kültürel diplomasi, yumuşak güç ekseninde analiz edilmekte; Türk televizyon dizileri bir yaratıcı kültür endüstrisi ürünü olarak değerlendirilmektedir.

  Yumuşak güç, uluslararası halkla ilişkiler ve kamu diplomasisi konuları ele alındıktan sonra kültür, kültürün küreselleşme etkisiyle yaşadığı değişim, popüler kültür ve yaratıcı kültür endüstrileri kavramları üzerinde durulmaktadır.

  Son olarak Türk televizyon dizilerinin gösterdiği başarı değerlendirilmekte, geleceğe yönelik bir yol haritası sunulmaktadır.

Yumuşak Güç Kamu Diplomasisi ve Popüler Kültür Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.