sadsad x
asdasd
14,81 TL
11,55 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
3,26 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yorgunluk Şiirleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786059148184
Kapak: Ciltsiz
Omor Sultanov
Omor Sultanov
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorgunluk Şiirleri Kısa Özet

  Omor Sultanov, Kırgızistan'ın başından geçirmekte olduğu geçiş döneminde, türlü zorlukları yaşamakta olan Kırgız edebiyatının biraz nefes almasını sağlayacak çalışmalar yaparak, Kırgız edebiyatçılarının Türk dünyası ve diğer milletlerin edebiyatçılarıyla bağlantı kurmalarına gayret eden, katıldığı toplantılar sırasında sunduğu tekliflere, sonuç bildirilerinde yer verilecek kadar el üstünde tutulan bir edebiyat adamıdır. Şiir kitabının adı, ?Yorgunluk Şiirleri" olsa da, Omor Sultanov, onca yaşına rağmen, yorulmak nedir bilmeyen bir şairdir. Kim bilir, ilerleyen yıllarda yaptığı tekliflerden bir kaçı hayata geçirilirse, kazananın Türk Dünyası Edebiyatı olacağı, su götürmez bir gerçektir.

  Omor Sultanov, Tataristan'ın başkenti Kazan'da toplanan VII. Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresi tarafından 2015 yılında Türk Dünyasında Yılın Edebiyat Adamı ilan edilmiştir.

  Ayrıca, 2015 yılı, Omor Sultanov'un 80. doğum yılıdır.

  O yalnızca Kırgız edebiyatının değil tüm Türk halklarının ulu çınarıdır.

  Sultan oğlu sultan olur. Şair Omor Sultan'ın güzel bir tesadüfler bir araya gelen 80. Yaşı ve Türk Dünyasında Yılın Edebiyat Adamı kutlamaları için Türkiyeli kardeşlerinden küçük bir hediye de sayılabilecek bu kitabın, onun sanat dünyasına açılan bir kapı olmasını temenni ediyoruz.

Yorgunluk Şiirleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.