sadsad x
asdasd

Yönetim Anlayışımız ve Kültürel Temelleri

Hayat Yayınları
29,63 TL
19,26 TL
%35 indirim
Yönetim Anlayışımız ve Kültürel Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786051511856
Boyut: 15 x 0
Kapak: Ciltsiz
Raşit Yıldırım
Raşit Yıldırım
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yönetim Anlayışımız ve Kültürel Temelleri Kısa Özet

  Kitap, üç temel üzerine oturmaktadır: İslam kültürü ve yönetim yaklaşımları, yönetim bilimi yaklaşımları ve yazarın 40 yıllık iş deneyimleri.

  Kitabın ilk kısmında yönetim biliminin temelini oluşturan dünya ve ahiret dengesi, güç-otorite, ahlak, yönetim bilimi kavramları ele alınıyor.

  Yönetim ilkelerine tahsis edilen ikinci kısımda adalet, şeffaflık, hesap verebilirlik, sorumluluk ilkelerine ilave olarak (ve temel yönetim ilkesi olarak) istişare konusu çok yönlü olarak ele alınıyor.

  Yönetim fonksiyonlarına (işlevlerine) tahsis edilen üçüncü kısımda planlama, örgütleme, (liderlik, motivasyon ve yenileşim alt başlıklarıyla birlikte) yürütme, kontrol ve eşgüdüm işlevleri ayrıntılı olarak inceleniyor.

  Son kısımda ise ailede yönetim ilkeleri ve işlevlerinin uygulanması, aile şirketleri ve kurumsallaşması, ortaklık kültürü ve sermaye birikimi üzerinde duruluyor.

  Özetle bu kitap, aileden başlayarak en üst seviyedeki tüm sosyal ve iktisadi organizasyonlarda huzurlu ve verimli birlikteliğin ilkesel temelleri üzerinde duruyor. Bu sebeple bu kitap sadece iş adamlarımız, yöneticilerimiz ve yönetici adaylarımız için değil yöneten-yönetilen ilişkisi içindeki herkesin istifade edeceği temel değerleri okuyucunun bilgisine sunuyor.

Yönetim Anlayışımız ve Kültürel Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.