sadsad x
asdasd

Yolumuzu Aydınlatan Gökteki Yıldızlar 3 Cilt Takım

Hicaz Yayıncılık
90,00 TL
60,30 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
29,70 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yolumuzu Aydınlatan Gökteki Yıldızlar 3 Cilt Takım Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 1534
ISBN: 3990000025672
Kapak: Ciltli
Mehmet Kasadar
Mehmet Kasadar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yolumuzu Aydınlatan Gökteki Yıldızlar 3 Cilt Takım Kısa Özet

  Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

  Her şeyi yoktan var eden Allah Azze ve Celle'ye Hamdü senalar olsun, iki cihan serveri Hz. Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi vesellem)'e salat ve selam olsun. O'nun Ehli Beytine salat ve selam olsun. Cariyar-ı Güzin efendilerimize selam olsun. Ashab-ı Kiram'a selam olsun. Vahyin ilk geldiği günden itibaren Müslüman olan kadın ve erkeklerden bugünlere kadar gelen Dini Mübini İslam'a hizmet eden bütün kadın ve erkeklere selam olsun.

  Allah Azze ve Celle bütün alemlerin Rabbi'dir. İslam dininin, son kitabımız Kur'an-ı Kerim'in sahibi olandır. Peygamber (sav), Allah Azze ve Celle'nin seçtiği, dünya üzerinde gelmiş geçmiş en büyük şerefli ve şahsiyetli insandır. Kur'an-ı Kerim'i kendisine gönderdiği son Peygamberdir. Allah'ın Resulü (sav) Allah (cc)'tan aldığı vahyi önce kendi hayatında tatbik edip, sonrada yanındakilere öğretiştir, işte bu sebepten dolayıdır ki, Allah Resulü (sav)'i gören, işiten herkes sahabedir. İşte biz bu kitaba başlarken Allah Resulü (sav)'in yanında her an bulunan ve O'na kayıtsız şartsız bir şekilde iman eden, O'ndan aldığı emirleri sorgulamadan tatbik eden, ne olursa olsun Allah Resulü (sav)'e ihanet etmeyen, savaşta ve barışta, bollukta ve yoklukta beraber olan, hayatlarını bir an olsun Rasulullah (sav)'den geri bırakmayan, vahyin ifadesi "Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen" Peygamber Efendimiz (sav)'i birebir takip eden, birebir taklit eden, hüzünlü anında da, neşeli anında da yanında olan Sahabe-i Kiram'ın erkeklerini ve kadınlarını anlatmaya Bizim tek derdimiz, tek amacımız Sahabe-i Kiram'ı iyi anlamak, iyi bilmek ve onları iyi tanıtmaktır.

  Allah Resulü (sav)'inde buyurduğu gibi " Benim Sahabem gökteki yıldızlar gibidir, hangisine tutunursanız kurtuluşa erersiniz " sözüne binaen onlarca erkek ve kadın sahabenin hayatını anlatmaya çalışacağız.

  Bizim tek derdimiz, tek amacımız Sahabe-i Kiram'ı iyi anlamak, iyi bilmek ve onları iyi tanıtmaktır. Allah Resulü (sav)'inde buyurduğu gibi " Benim Sahabem gökteki yıldızlar gibidir, hangisine tutunursanız kurtuluşa erersiniz " sözüne binaen onlarca erkek ve kadın sahabenin hayatını anlatmaya çalışacağız.

  İlk vahyin indirilişinden itibaren, sorgusuz sualsiz islam dinin kabul eden Hz Hatice gibi, her türlü zorlukta, her türlü meşakkatte yanında bulunan Hz Ebubekir gibi, güzelliğinden ve zenginliğinden ayrılarak, her türlü işkenceye maruz kalan ama dininden dönmeyip Rasulullah (sav)'e tabi olan Mus'ab bin Umeyr gibi, Allah Resulü (sav)'in duası ile İslam ile şereflenen hiç kimsenin beklemediği bir şekilde muhteşem bir Müslüman olan, Kabe'nin avlusuna girip ' Ben artık Müslüman oldum' diyerek müşrikleri küçümseyen, 4 Karısını kocasız çocuklarını babasız bırakmak isteyen varsa karşıma çıksın' diyen Hz Ömer gibi, ahlak abidesi kişiliği ile tanınan ve iki nur'a (Zinnureyn) mazhar olan Hz. Osman gibi, Arapların burnunu yer sürten Allah'ın Arslanı lakabını alan, ilmin kapısı olan, çocukluğundan beri Allah Resulü (sav) ile beraber olan cennetlik kadınla evlenen Hz Ali gibi, dünyaya İslam'ı yaymak için insan üstü becerilere sahip olan, komutanlığı ile nam salan, muhteşem bir hayat hikayesi olan Halid bin Velid gibi, Allah Resulü (sav)'in yanından bir an olsun ayrılmayan ve Uhud savaşında vücudu parçalanıp lime lime edilen " La İlahe İllallah" diyerek şehit olan Abdullah bin Cahş gibi, Müslüman olduğu duyulunca kızgın kumlara yatırılan, her türlü işkenceye maruz kalan, sırtı kızgın demirlerle dağlanan, hasırlar içinde ataşe tutulan Habbab bin Eret gibi, savaş meydanında iki kolunu kaybeden, iki kolu yerine iki kanat verilen Abdullah bin Revaha gibi, islam'a canını feda eden drametik bir biçimde ruhunu teslim ederken "Ehad" diyen Hz. Sümeyye gibi, İslam'ın ilk şehitlerini gözleri önünde veren ve bu ailenin oğlu olmakla şereflenen, Allah Resulü (sav)'in bir an olsun yanından ayrılmayan Ammar bin Yasir gibi, Şehitlerin efendisi olan islam aşkı ile yanıp tutuşan vücudu parçalanan, ciğerleri çıkarılıp dişlenen ve Allah Resulü (sav)'in "dünya senin ki gibi bir acı görmedi" sözünün muhatabı Hz. Hamza gibi, insanlık tarihinin en karanlık dönemini yaşadığı insanlığı hidayete, hakkaniyete, adalete, Allah (cc)'ın varlığına ve birliğine çağıran Rasulullah (sav)'e kayıtsız şartsız teslim olmuş Sahabelerin hayatlarını anlatmaya çalıştık, islam'a davete icabet etmede, cesaret ve fedakarlıklarla islam'a gönülden bağlanan bu muhteşem Sahabelerin hayatlarını anlatmaya çalıştık. Rabbim bu muhteşem hayatlardan ibret almayı, örnek almayı nasib eylesin.

Yolumuzu Aydınlatan Gökteki Yıldızlar 3 Cilt Takım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.