sadsad x
asdasd
Yolda Üç Kişi Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 204
ISBN: 9789759918026
Kapak: Ciltsiz
Tuna Kiremitçi
Tuna Kiremitçi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yolda Üç Kişi Kısa Özet

  *Yakup, Leyla ve Halil yollarında gidiyorlardı. Onları düşsel bir kavşakta ben buluşturdum. Yol arkadaşlığı yapan bir üçlüden çok yazgıları kesişmiş üç kişi gibi geldiler bana. Tanıdığım insanlardı hepsi; içlerinde benden ve sevdiklerimden parçalar vardı. İyi anlaşacaklarını umuyordum başlangıçta; ne var ki onları oluşturan çizgiler netleştikçe, umduğum gibi geçimli olamayacaklarını anlamak zorunda kaldım.

  1997 2. Balkan Şiir Günleri *Genç Erguvan* Şiir Ödülü

  1994 Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü (Ayabakanlar)

  Tuna Kiremitçi, şubat 1973’te Eskişehir’de doğdu. İlk şiirleri, Galatasaray Lisesi’nde okuduğu sırada *Varlık* dergisinde yayımlandı (1991). 1994 yılında *Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü*nü kazandı ve aynı yıl ilk şiir kitabı olan *Ayabakanlar* okuyucuyla buluştu.
  1997’de ‘Erguvan Balkan Şiir Ödülü’nü Bosnalı şair İzzet Sarayliç’le paylaşan Kiremitçi, sonraki yıllarda *Varlık*, *Gösteri*, *Milliyet Sanat*, *Kitap-lık*, *Nar*, *Sombahar* ve *Aykırı* gibi dergilerde şiir ve denemeleriyle göründü. 1998 yılında ikinci şiir kitabı olan *Akademi* yayımlandı. 2002 yılında ilk romanı *Git Kendini Çok Sevdirmeden* yayımlandı ve o yılın en önemli edebiyat olaylarından biri olarak kabul edildi. 2003’te ise ikinci romanı *Bu İşte Bir Yalnızlık Var* yine geniş bir okuyucu kitlesiyle buluştu.

  Tuna Kiremitçi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde sinema eğitimi görmüş, senarist ve yönetmen olarak üç kısa filme imza atmıştır. Ayrıca, kendi kurduğu Kumdan Kaleler topluluğuyla 1996 tarihli bir rock albümü (*Denize Doğru*) hazırlamış ve bu albüme şarkı yazarı, solist, gitarist ve aranjör olarak katkıda bulunmuştur. Yazar halen eşi ve oğluyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Yolda Üç Kişi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.