sadsad x
asdasd
27,78 TL
20,83 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,94 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yiyin Efendiler Yiyin Hakkında Bilgiler
Türü: Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü
Sayfa Sayısı: 365234
ISBN: 3990000032494
Gültekin Emre
Gültekin Emre
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yiyin Efendiler Yiyin Kısa Özet

  Şiirler, dizeler dost sofralarını, doyumsuz sohbetleri, içki kadehlerini, meze tabaklarını, duygu dünyalarını sarıp sarmalar hep, günlük yaşamın sıkıntılarından uzaklaştırır.

  Cahit Sıtkı Tarancı’nın *Haydi Abbas, vakit tamam; / Akşam diyordun işte oldu akşam. / Kur bakalım çilingir soframızı; / Dinsin artık bu kalp ağrısı* dizelerini ezbere bilmeyen akşamcı yok gibidir. Şiirin son iki dizesindeki duygu masadakileri bir yerlere alıp götürür hep: *Al getir ilk sevgiliyi Beşiktaş’tan; / yaşamak istiyorum gençliğimi yeni baştan.* Kimse gençliğini yeni baştan yaşayamaz ama dostlar arasında tarihi geriye sardırmak her zaman olası dizelerin yardımıyla.

  Günümüzde yeme - içme kültürüyle ilgili, değişik ülkelerin mutfağını, geleneksel yemek kültürünü tanıtmaya çalışan ne çok kitap var okurun karşısına çıkan! Yemek tariflerinden sağlıklı beslenmeye uzanan geniş bir yelpazede konuyla ilgili dergiler, gurmelerin önerileri... birbirini izliyor.

  Şiirli Sofralar Antolojisi, alanında bir ilk. Türk şiirinin gözde şairlerinin, yeme - içme şiirlerinden oluşuyor. Alışverişten, mutfağa, kahvaltıdan öğle, akşam sofralarına şiirlerle varılıyor. Yemek çeşitlerinden lokantalara, meyvelerden değişik içkilere ve unutulmaz tatlılara imge imge, dize dize buluşmalar gerçekleştiriliyor.

  Yemek kültürünün şiirlere yansıması, *Yiyin, Efendiler Yiyin*...

Yiyin Efendiler Yiyin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.