sadsad x
asdasd

Yetkin Düşünce Dergisi Yıl: 2 Sayı: 9 Ocak - Şubat - Mart 2020

Yetkin Düşünce Dergisi
28,00 TL
25,20 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
2,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yetkin Düşünce Dergisi Yıl: 2 Sayı: 9 Ocak - Şubat - Mart 2020 Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 3990000091187
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yetkin Düşünce Dergisi Yıl: 2 Sayı: 9 Ocak - Şubat - Mart 2020 Kısa Özet

  9. Sayımızı; Yetkin Düşünce olarak, üçüncü yıla başlamanın ve iki yıl boyunca sizlerden aldığımız olumlu ve onurlandırıcı tepkilerin mutluluğu ile paylaşıyoruz.

  Bu sayıda dosyamıza artık müzmin bir yaramız haline gelen *Ataerkillik* ve *Şiddet* olgusunu, son zamanların oldukça tartışmalı konusu olan *Toplumsal Cinsiyet* kavramıyla beraber aldık. Ve bu vesile ile  *İstanbul Sözleşmesi* ve onun tartışmalı maddeleri farklı kalemler tarafından kritik edildi.

  Aylarca tartışma yaratan böyle bir konuya o kadar farklı bakış ve yaklaşımların olması doğal idi; biz de bu farklı ve karşıt görüşleri/yorumları mümkün olduğunca yansıtmaya çalıştık. Yine çok değerli isimler dosyamıza katkıda bulundu: Mustafa Tekin-Muhammet Özdemir-İhsan Toker- Ayşe Yaşar Ümütlü-B. Banu Okutan-Yıldız Ramazanoğlu-Nevin Başaran- Ahmet Keleş-Mustafa Öztürk-M.Yaşar Soyalan-Mualla Gülnaz-

  Kadir Canatan- Esat Arslan-Furkan Ören-Atasoy Müftüoğlu.

  Aile içi kadına ve çocuğa şiddet ve bununla ilgili yasal düzenlemeler sürecinde ve sonucunda çokça hedef alınan *KADEM* ve görüşlerini aktarmak için Kadem başkanı Sn. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ile bir söyleşi bulacaksınız. Yine bu çerçevede, birkaç yıldır basında pek görmediğiniz Gülay Göktürk ile de bir söyleşi gerçekleştirdik; zevkle okuyacağınızı umuyoruz.

  Kültür Sanat söyleşisi ise son zamanlarda TRT’nin yüzünü ağartan belgesel filmlerin genç yönetmenlerinden Emre Karapınar ile gerçekleşti. Muhammet Çelik’in hazırladığı, geçen yıl gerçekleşen kültür etkinliklerinin kısa bir özetinden sonra, Kadir Canatan ile Zehra Öğüt’ün yaptığı kitap kritiklerini de istifade ederek okuyacağınız kanısındayız.

Yetkin Düşünce Dergisi Yıl: 2 Sayı: 9 Ocak - Şubat - Mart 2020 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.