42,00 TL
40,32 TL
%4 indirim
Kazancınız
:
1,68 TL
Yerli ve Milli Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786058332461
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Doğan Gürpınar
Doğan Gürpınar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yerli ve Milli Kısa Özet

    *Yerli ve Milli* son dönemde keskin bir şekilde siyasi jargonumuza ve gündemimize oturdu. Milli tanklar, milli arabalar, basın toplantılarında her yıl yenileri tanıtılan milli prototipler derken sanattan gündelik yaşama bir yerlilik ve millilik standardı talep edilir oldu. Bununla beraber her ne kadar bu retorik güncel bir siyasal tahayyül olarak yoğun şekilde duyulur olsa da yerlilik/millilik temalarını İslami sağdan Kemalist ve anti-Kemalist sola kadar tüm çevrelerde bolca bulmak mümkündür.

    Bu kitap, Atilla İlhan, Kemal Tahir, Alev Alatlı’dan Mustafa Armağan, Yusuf Kaplan ve Ahmet Davutoğlu’na kadar birçok kamusal entelektüelin kalemindeki bu vurguları ve temaları masaya yatıracaktır.

    Felatun Bey’den bu yana milletinden ve değerlerinden kopuk *kozmopolit hain* aydın eleştirileri, medeniyetçilik söylemleri, Batı’nın yozluğuna karşı kadim bilgeliğimiz temaları, irfan dolu Anadolu vurguları bu tahayyülün çeşitlemelerini oluşturur. Yine güreşten futbola sporda ve Dünyayı Kurtaran Adam’dan Kurtlar Vadisi’ne ekranlarda da bu yerli ve milli temalar karşımıza çıkmaktadır.

  • 2. Hamur

Yerli ve Milli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.